• Arama

İstanbul'un Yeni Asya Mutfağı ISOKYO Raffles'da Açıldı

Dünyanın yükselen yemek trendi Pan Asya mutfağının en yenisi, Raffles’ın bünyesindeki ISOKYO İstanbullularla buluşuyor. Doğunun gizemli ambiyansını sofistike menüsü ve dekorasyonu ile müşterilerine en güzel şekilde yansıtan ISOKYO’da her bir yemeğin sunumu da şova dönüşüyor.

ISOKYO’nun deneyimsel, eğlenceli ve interaktif menüsü Yeni Zellandalı Executive Şef Clinton Cooper tarafından oluşturulmuş. Menüde Uzakdoğu mutfaklarında büyük deneyimi olan executive şefin 3 yıl görev yaptığı ve yaşadığı Çin mutfağının modernize etkilerini de görmek mümkün.

Executive Şef Clinton Cooper, ISOKYO’yu ve Asya Mutfağını OGGUSTO’ya anlattı:

Dünyadaki Asya mutfağının yükselişinin arkasındaki sebep nedir?

Asya mutfağı çok geniş bir ifadedir. İçinde, farklı kültürlerden çeşitli ve benzersiz lezzetlere yer verir. Asya yemekleri, genellikle taze malzemelerle basitçe pişirilen; fakat  güçlü bir şekilde tanımlanmış lezzetlere odaklanır. Ben onun başlıca popülaritesinin bu olduğuna inanıyorum. Benim pişirme stilimle Asya’nın bu dünyası örtüşüyor ve bu bana büyük keyif veriyor.

Eğer konuk olarak ISOKYO’ya gelseydiniz ne sipariş ederdiniz?

Isokyo ile, Türk ve Asya yemek kültürlerini bir araya getirmeye çalıştık. Yemek paylaşımı çok sayıda küçük tabaklarla oluşturduğumuz sosyal ve hareketli bir ortam yaratıyor. Çok özel imza yemeklerimizin yanı sıra bizim sushimizi de mutlaka denemelisiniz. Isokyo’da her yerde bulunan Maki ve Nigiri yerine, Oshi ve Tamari’yi yapıyoruz.Sizce, ISOKYO ile İstanbul'daki diğer Asya / Pan-Asya restoranları arasındaki fark nedir?
Herkes tarafından yapılmakta olan bir şeyi kopyalamak yerine, geleneksel Asya yemeklerini alıp kendi tarzımızda yeniden tanımladık. Bunun için çok çalıştık ve sayısız denemeler ile arzu ettiğimiz lezzet bileşkesine ulaştık. Bu da misafirlerimize yeni bir görsel ve lezzet deneyimi kazandırıyor ve  İsokyo’yu tüm duyularınız ile hissedebildiğiniz bir restoran yapıyor.

İç mimar Handan Öney tarafından gerçekleştirilen ISOKYO’nun dekorasyonunda, sıcak ve konforlu bir ambiyans ile yeşilliklerle verilen Asya efekti mekanda ilk göze çarpan detaylar arasında. Özel kutlamalar için ise ISOKYO’nun özel odasının yanı sıra ‘chef table’ etrafında 12 kişiye kadar konuğun ağırlanabileceği bir oda da bulunuyor. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.