• Arama

Audemars Piguet Saat Dünyasının İlk Otelini Açıyor

Genellikle seçkin saatleriyle bir arzu nesnesi haline gelen İsviçreli saat markası Audemars Piguet’in yeni projesi, bu sefer kendi normlarından biraz uzakta. Ünlü saat markası, bu defa saatlerinde yarattığı tutkuyu bir otel için kullanmayı planlıyor. Bu yüzden kendilerine İsviçre’de bir kayak oteli dizayn etmesi için ünlü Bjark Ingels Group (BIG) ile anlaştı ve BIG, tüm dünyaya bu iddialı planlarının sinyallerini verdi. 

audemars Piguet hotel

Markanın inşa edilmeye başlanan oteli Audemars Piguet Hotel des Horlogers’deki en etkileyici unsur ise, otele tamamıyla bir sürreal görüntü kazandıran zikzak şeklindeki oda planları. Misafirlerine çatısında kayak yapma imkanı tanıyan otelin her bir katı, ebatı gittikçe küçülen odalar ile sanki üst üste yatırılmış gibi görünecek. Ayrıca bu oluşturulacak eğilimli katlar, çevredeki kayak pistlerine ise adeta selam verir nitelikte.

audemars Piguet hotel

Otelin içine geldiğimizde ise uzunca devam eden koridorlar, odaları birbirine bağlıyor. Otel, hayalinizdeki gibi bir İsveç chalet’si olmasa da geleneksellikten uzak kayakçılar için mükemmel bir seçim olduğunu da vaat ediyor. 

audemars Piguet hotelİki restaurant, bar, spa ve eğilimli katların altında yer alarak dışarıdan da erişim imkanı sağlayan konferans salonunu öne çıkaran otel, aynı zamanda turistlerin gözde mekanlarından biri olan Audemars Piguet Spiral Müzesi’nin hemen yanında konumlanıyor. Yakın zamanda inşa edilmeye başlanan otelin 2020’de tamamlanacağı bildirildi.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.