• Arama

Hayvan Çizimi Ustası Arne Olav Gurvin Fredriksen

Çizdiği yaratıcı hayvan figürleriyle son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Arne Olav Gurvin Fredriksen ile sanatı üzerine konuştuk. Çizimlerini merak ederseniz, Instagram hesabını veya kendi sitesini inceleyebilirsiniz.

Hayvan çizimleri yapmaya ne zaman başladınız?

2012 senesinin sonlarında, henüz öğrenciyken çizmeye başladım. Bir arkadaşımla Guinea Pigler’in (kobayların) ne kadar zararsız göründüğünden bahsediyorduk. Ben de yalnızca eğlenmek için photoshop ile Guine Pigleri başka hayvanların görünümleriyle birleştirerek yeni canlılar yaratmaya başladım. Yaptığım çizimler kısa sürede popüler oldu. Bir ara çizim yapmayı bırakmıştım; ancak son beş aydır devam ediyorum.

Hayvanlara olan bu ilginiz nereden geliyor?

Hayvanların çok fazla çeşidi olduğu için insana sınırsız bir yaratıcılık sunuyor. Bu da çizim ve foto manipülasyon yaparken ortaya çok farklı şeyler çıkarmamı sağlıyor. Ayrıca evrenselliği beni kendisine çekiyor. Herkes sanatımı anlayıp yorumlayabiliyor.

İlhamınızı nereden alıyorsunuz?

Aslında belirli bir ilham kaynağım yok. Yalnızca bunun eğlenceli bir hobi olduğunu düşünüyorum ve kendimi bu yönde geliştirmeye çalışıyorum.

Yaratıcı stilinizı nasıl tanımlarsınız?

Stilimi sürreal olarak nitelendiririm. Görsellerimin inandırıcı olması için çok çalışıyorum ancak günün sonunda tabii ki absürd görüntüler ortaya çıkıyor.

Yakından takip ettiğiniz sanatçılar var mı?

Sanatçı olarak yakından takip ettiğim biri var diyemem; ancak reddit.com sitesinde benim gibi hayvan çizimleri yapan bir grup var. Onları severek takip ediyorum.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.