• Arama

Peak Talks Küratörü Kemal Demirasal’ın Tasting Alaçatı Seçkisi

Sıra dışı olanların, kalıbına sığmayanların, kabullenmeyenlerin, değiştirmek ve değişmek isteyenlerin, farklı bakanların, farklı görenlerin, farklı düşünenlerin, aynı yolları yürümek istemeyenlerin, kelebek etkisine inananların sıra dışı buluşması PEAK bu sene ilk kez Alaçatı’da gerçekleşecek.

Türkiye’nin önde gelen şefleri, tadım uzmanları, Ege’nin, Çeşme’nin, Alaçatı’nın başarı hikayesi haline gelmiş isimleri sıra dışı hikayelerini anlatarak ilham verecekler. Projenin küratörü ve yaratıcılarından Kemal Demirasal önderliğinde 12-13 Mayıs tarihlerinde Alaçatı Yek’te gerçekleşecek olan konferansta ana tema Ege olacak.

Ege’de yaşamak, Ege’de yaşlanmak, Ege’den ilham almak, Ege’den beslenmek ve rüzgârı, denizi, kokusu, bereketi ile yosun ve yeşilin iç içe geçtiği bu coğrafyanın güzellikleri ve sürdürülebilirliği konuşulacak. Yurt dışından gelen misafir şefler Ege bağlarında, Çeşme ve Alaçatı sokaklarında yollarını kaybederken, yerel mezatlardan ve pazarlardan aldıkları malzemeler ve Ege’nin ilhamı ile sıra dışı bir sofranın kurucuları olacaklar.

Kemal Demirasal, Peak Talks’un yanı sıra Ege’yi yücelten bir diğer etkinlik olan Tasting Alaçatı’da mutlaka katılmanız gereken etkinlikleri OGGUSTO okurları ile paylaştı.

Kristal Masa

Tasting Alaçatı kapsamında 12 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek olan Kristal Masa, dünyaca ünlü şeflerin Türkiye’den önemli isimlerle birlikte hazırlayacağı özel mönü ile konuklarını ağırlayacak. Kristal Yağları’nın taçlandırdığı bu gece için dünyadan önemli şefler Diego Prado, Giuseppe Iannotti, Luciana Bianchi, Pere Planaguma ve Türkiye’den Aylin Yazıcıoğlu, İnanç Çelengil, Maksut Aşkar, Serkan Çakır, Yılmaz Öztürk, Alancha’nın yaratıcısı, Yek ve Atelier Malt’ın işletmecisi ve şefi Kemal Demirasal önderliğinde Jam Session mönüye imza atacak.

Delikli Koy’da Yoga

Yoga uzmanı Muko Akay ile Delikli Koy’da gün batımının eşsiz manzarasında baptiste vinyasa flow yoga yapılacak.

Tekne İle Balık Avı

Balıkçı Niyazi’nin sahibi Ali Yuvanç ile Ege balıklarını keşfetmek isteyenler için eşsiz bir deneyim.

Troy Yerel Üretici Pazarı

Yerel Üretici Platformu’nda gün boyunca yapılan sohbetleri dinleyebilir ya da Zamansız Lezzetler Workshop’ı ile Egeli kadınlardan kavanoz ürünleri yapımını öğrenebilirsiniz. Zeytin yağı, enginar, konserve, sabun, zeytin, ot çeşitleri, sebze, meyve, peynir üreticilerinin ağırlandığı ve yerel üreticilerin buluştuğu platformda üreticisinden en taze Ege lezzetleri ve mahsulleri sizleri bekliyor olacak.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.