• Arama

Dünyanın En Pahalı Motosikleti: Harley Davidson Blue Edition

Bir mücevher markasıyla bir motosiklet markasını ne bir araya getirebilir? İnce detaylarla mükemmel bir kompozisyon yaratan Harley Davidson Blue Edition, dünyanın en köklü mücevher markalarından biri olan Bucherer ile Harley-Davidson’ı bir araya getiriyor.

Kuruluşu 1888’e dayanan, dünyanın en köklü mücevher ve saat üreticilerinden biri olan Bucherer, saat-otomobil iş birlikleri gibi benzer bir mantelite üzerinden motosiklet projesi yapmak istemiş. 

Dünyanın En Pahalı Motosikleti

Harley-Davidson’ın hayata geçirdiği bu model, görenleri hayrete düşürdü. Her bir vidasından jantlarına kadar tamamen el işçiliğiyle üretilen model, 2.500 saatlik bir çalışmayla ortaya çıktı. Harley Davidson Blue Edition adıyla tanıtılan modele 1.8 milyon dolar değer biçen Bucherer, gerçek bir el işçiliğiyle dünyanın en değerli mücevherlerini bir araya getirmenin gururunu yaşıyor. 

Harley Davidson

Harley Davidson

Üzerinde 350 adet elmas parçanın olması mı yoksa yoksa vidaların dahi altın kaplama olması mı sizi şaşırtır? Motor içerisindeki parçalarda bile altın kaplama kullanılan motosiklet, aynı zamanda bir ilke de imza atıyor. Dünyada ilk kez motor içinde LED ışıklarının kullanıldığı Blue Edition, aynı zamanda da içerisinde aydınlatma sistemine sahip ilk motosiklet olarak biliniyor. Üretimi İsviçre’de gerçekleştirilen projenin cam korumlarının da zırhlı olması, Bucherer’in biçtiği değeri haklı çıkartıyor.

Harley Davidson

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.