• Arama

Dünyanın En Uzun Gemi Yolculuğu

Viking Cruises dünyanın en uzun gemi turu yapacağının duyurusunu geçtiğimiz günlerde yaptı. 245 gün sürecek tur, 31 Ağustos 2019’da başlayıp 2 Mayıs 2020’de sona erecek. Londra Greenwich’ten başlayıp 6 kıta, 59 ülke ve 113 limana gidecek tur, 930 kişili kapasitesi olan Viking Sun gemisi ile yapılacak.

İki yüzme havuzu, sekiz farklı restaurant, bar, spor salonu, sinema ve Nordik spa’nın bulunduğu geminin imkanları oldukça geniş.

Antarktika hariç tüm kıtalara gidecek olan gemi ilk olarak Atlantik okyanusunu geçip İzlanda, Grönland ve Kanada’da duracak. Sonrasında Bermuda Adaları’na ve Karayipler’e uğrayıp Fransız Polinezyası, Yeni Zelanda ve Avusturalya’ya doğru devam edecek. Pasifik Okyanus’undaki turu bittikten sonra Endonezya, Brunei, Malezya, Filipinler, Çin, Vietnam, Kamboçya, Tayland, Singapur, Sri Lanka ve Hindistan olmak üzere bir Asya Kıtası turu yapacak. Daha sonra rotasını Afrika Kıtası’na çevirip Umman, Ürdün ve Mısır gezisi yapacak. En son İtalya, Sunezya, İspanya ve Portekiz gibi Akdeniz ülkelerine gidecek ve 8 ayın sonunda Londra’ya geri dönüş yapacak.

Kişi başı 93.000 Dolar ödeyeceğiniz turun detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.