• Arama

Deniz Kenarında Okuyabileceğiniz Kitaplar

“Plaj çantanızdan ayırmak istemeyeceğiniz yeni çıkan kitapları sizin için derledik.”

Evet, kitap okumanın yeri ve zamanı olmaz; ancak biliyorsunuz ki deniz kenarında kitap okumanın tadı bambaşka oluyor... Bu yaz sahilde okuyabileceğiniz yeni ve sürükleyici kitapları sizin için derlerdik. İyi okumalar dileriz!

 

01. 

İkigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

Çok satanlar listesinin başında yer alan İkigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitaplarından. Bu kitap, Japonlar için ‘Sabah uyandığınızda sizi yataktan çıkaran amaç’ anlamına gelen ikigai’nizi keşfetmenizi sağlayıp kendinizi tutkularınıza adamanız gerektiğini hatırlatacak.

02. 

Hayalperestler ve Günahkarlar

Alman edebiyatının başarılı yazarlarından Matthias Göritz’in yeni romanı Hayalperestler ve Günahkarlar, bir filmin perde arkasında yaşanan olayları anlatıyor. Alışılmadık bir baba-oğul ilişkisini okuyacağınız bu canlı diyalog romanı aynı zamanda sinema endüstrisinin tüm özelliklerini heyecan verici bir üslupla anlatıyor.

03.

Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu

Bir bilim adamı olan Jakup Prochazkaya’ya Çek Cumhuriyeti’nin ilk astronotu olması teklif edilir. Seve seve kabul eden Jakup uzay yolculuğunda devasa bir örümcek ile tanışır. Zamanla dost olan ikili bu uzun yolculukta neler yaşayacaktır? Franz Kafka’nın Dönüşüm’ünden izler bulacağınız kitap oldukça sürükleyici. 

04.

Evlilik Meselesi

“Bakir İntiharlar” ve “Middlesex” kitaplarıyla çağdaş edebiyatın usta yazarlarından olmayı başaran Jeffrey Eugenides, Evlilik Meselesi kitabında genç ve idealist olmanın yanı sıra fikirler ve kitapların insana verdiği coşkuyu gözler önüne seriyor. 80’lerde geçen hikaye, sizi o döneme ait edebiyata da götürüyor.

05.

Hygge – Danimarkalıların Mutluluk Sırrı

Dünyadaki en mutlu insanların Danimarkalılar olduğu söylendiğini duymuşsunuzdur. Peki, gerçek nedenini biliyor musunuz? Danimarkalıların ‘hygge’ kelimesiyle neler anlatmak istediğini, hayatta kendilerini mutlu edecek şeyleri nasıl yarattıklarını anlamak için mükemmel bir kitap.

06.

Gölgeler

Tarihte bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Nazım Hikmet, Sabahattin Ali, Orhan Kemal, Cemal Süreya gibi tarihe ve Türk edebiyatına adını altın harflerle yazdırmış isimlerin bir arada bulunduğu Gölgeler ile Zülfü Livaneli adeta bu büyük isimlere karşı saygı duruşunda bulunuyor.

07.

Kırlangıç Çığlığı

Türk polisiye yazarı deyince akla gelen ilk isim Ahmet Ümit, bu sene yazdığı Kırlangıç Çığlığı ile yine müthiş bir “Başkomiser Nevzat” romanına imza attı. “Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem?” sorunun peşine düşen bu romanı henüz okumadıysanız, bir an önce okunacaklar listenize alın deriz.

08.

Frida Kahlo Aşk ve Acı

Sanat tarihinde ilk kez yalınlığı ve gerçekliği nedeniyle kötü eleştirilere tutulan ve hayatta birçok şey ile mücadele etmek zorunda kalan kadın; Frida Kahlo… Frida Kahlo Aşk ve Acı kitabıyla, unutulmaz ressamının devrimci ve feminist kişiliğini keşfedip aşk ve acı dolu hayatının tüm detaylarını öğrenecekseniz. Müthiş bir yolculuğa hazır olun!

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.