• Arama

Messika’dan Masallara Couture Yorum

“Antik masalları son derece modern bir vizyonla ve yüksek modanın son trendi olan avangard bir stille yeniden yorumladım.”

Valérie Messika

Once Upon A Time yüksek mücevher koleksiyonunun ikinci dalgasını Paris Haute Couture Haftası’nda tanıtan Messika, elmaslarla ve modayla olan ilişkisini de yeni bir boyuta taşıyor. Mücevherevinin kurucusu Valérie Messika’nın çocukluğundaki masalları yeniden keşfetmesi ile hayat bulan seri, ‘couture’ hissini de bir tutkuya dönüştürüyor.

The Little Mermaid

Okyanusun derinliklerindeki dünyadan ilham alan Messika, zümrüt kesim elmaslarla bir kolye yarattı. Çarpıcı sualtı koreografisini en iyi şekilde ifade ettiği için özellikle bu kesim stilinin kullanıldığı kolye, suyun akışkanlığına da gönderme yapıyor. 

The Snow Queen

Buz fırtınalarının arasındaki nefes kesen evi ile Kar Kraliçesi, damla kesim elmaslarla yaratılmış bu kolyenin ilham kaynağı. Kesim stilinin yarattığı harikulade yansıtma hareketi ile etkisi kuvvetlenen kolyede totalde 80 karatlık elmas kullanılmış.

The Bright Falcon

Tutku ve arzuyla çevrili masaldan ilham alınarak tasarlanan parçalar, teknik ustalığın harikulade bir örneği. Farklı renk ve kesimdeki elmasların tüy şeklindeki bir forma dönüştürülmesi ile yaratılan kolye, masal kahramanının kararlılığına da saygı duruşu niteliğinde. İki parmağa takılacak şekilde tasarlanan yüzükte de tüy efekti teknik ustalıkla tekrarlanmış.

Aynı tüy deseninin yaratıldığı bir diğer özel yüzükte ise 7.05 karatlık sarı radyant ve markiz kesim elmaslar kullanılmış.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.