• Arama

Bronzluğunuzu Koruyacak En İyi Ürünler

Yazın elde ettiğiniz bronz tenin uzun bir süre kalıcı olmasını istiyorsanız, vücut bakımınızla ilgili özen göstermeniz gereken tek bir nokta var. O da cildinizi her zaman canlı ve nemli tutmak... Bunun için uygulamanız gereken üç yöntemi ve en iyi ürünleri listeledik. Bu arada cildinizin nemli ve sağlıklı görünmesine içten destek vermek için bol su içmeyi unutmayın!

Peeling ile cildinizi tazeleyin

Cildinizi ölü derilerden arındırmak ve canlı tutmak bronzluğu korumak için çok önemli. Peeling’i özellikle tatile çıkmadan uzun bir süre önce, haftada en fazla iki kere olacak şekilde kullanmaya başlayın. Cildi derinlemesine temizleyip ölü derilerden arındıran bu ürünler, daha kalıcı bir şekilde bronzlaşmanızı sağlayacak.

Bronzlaştıktan sonra ise haftada bir kere kullanmaya devam ederek sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin

Pürüzsüz bir bronzluk için cildinizin nem oranı yüksek olmalı.

Dolayısıyla bir süre günlük kullandığınız nemlendiricilerle vedalaşıp ekstra bakım yaparak bronzluğunuzu destekleyen ürünler kullanmalısınız.

Vücut temizleme yağlarına ‘merhaba’ diyin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kusursuz bir bronzluk için cildinizin nem oranının yüksek olması şart. Bu yüzden yalnızca kremlerle değil banyo yağları ile de cildinizin kurumasını engellemelisiniz. Bir süre cildinizi kurutan duş jellerini kullanmaktan kaçının. Ilık su ve yağ ile yapacağınız banyo, bronzluğunuzu uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.