• Arama

Coco Chanel’in Şehirlerinden İlham Alan Les Eaux Parfümleri

Chanel parfüm denilince akla gelen feminen, çarpıcı kokuların aksine bu koleksiyonda sunulan yeni parfümler; cinsiyetsiz kimlikleri ve ferah kokularıyla karşımıza çıkıyor. Parfümler ilhamlarını Coco Chanel için özel anlam taşıyan şehirlerinden alıyor: Deauville, Venise ve Biarritz. Olivier Polge tarafından tasarlanan kokular sonbaharın vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor. 

Koleksiyonun ilk kokusu, Paris-Deauville’i Olivier Polge şu şekilde tanımlıyor: “şehir hayatından kaçış”. Daha kırsal bölgelere kaçmak ya da Fransa kıyılarına geri çekilme arzusunu hatılatıyor. Bu koku Chanel’in 1913 yılında ilk butiğini açtığı şehre hitap ediyor. Daha çok odunsu kokuya sahip olan bu parfümde odunsu koku fesleğen yaprağı, gül, yasemin ve narenciye notaları ile birlikte kullanılmış.

 

İkinci koku Paris-Biarritz; Coco Chanel’in 1915’te Biarritz’in Bask sahilinde ilk couture açtığı evi temsil ediyor. Olivier Polge için bu parfüm Les Eaux de Chanel’in en akuatik kokusu. Ferah ve dinamik bir kokuya sahip olan bu parfüm notalarında zambak vadisi, mandalina ve greyfurt barındırıyor.

Son parfüm Paris-Venise ise üçlünün daha pudralı kokusu. Paris-Venise portakal çiçeği ve pembe biber dokunuşuyla cömert bir dozda narenciye de içeriyor. Ayrıca iris ve sardunya; kehribar, vanilya, sedir ağacı ve tonka fasulyesi ile tezat oluşturup etkisi altına alıyor.

Elegant tavırlı olan Chanel için bu kokular çiçeksi alt notalarından sıyrılıp, unisex kimlikleri ile parfüm dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Su kadar hafif ve ferah kokularıyla Les Eaux’ı minimal şişeleri ile yanınızdan ayıramayacaksınız.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.