• Arama

Zanaati Yücelten Kültürel Buluşma: Homo Faber

“İnsanın makinalardan daha iyi ürettiğine dair harikulade bir gösterim.”

Avrupa zanaatine adanmış en büyük kültürel sergi Homo Faber, 14 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında Venedik’te gerçekleştiriliyor. Güzel sanatlarla uğraşanların ve tasarımcıların becerilerini, bilgilerini ve yaratıcı güçlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan etkinlik, Fondazione Giorgio Cini’de yapılacak en büyük sergi olma özelliği taşıyor.

Aralarında İtalyan mimar Michele de Lucchi, Londralı moda profesörü Judith Clark, galerici Jean Blancheart, Parisli iç mimar India Mahdavi gibi dünya çapında isimlerin yer aldığı ekip, 14 farklı alana yayılacak bu organizasyon ile zanaati herkesle buluşturmayı hedefliyor. Modern ve antik eserlerin sergileneceği, bisiklet yapımının izlenebileceği ve saat ustalarının harikulade işler çıkaracağı etkinlikte bu büyüleyici anlara tanıklık etmek de mümkün.

Michelangelo Foundation’un kurucu ortağı Johann Rupert, sergi ve organizasyonun insanın sonsuz yaratıcılığı kutladığının ve bu yeteneğin makinaların kat be kat üzerinde olduğunun altını çiziyor. Kültürlerin buluştuğu ve büyüleyici bir güzelliğe sahip Venedik’in mekan olarak seçilmesinin sebebi ise, merkezin geçmişte ve günümüzde uluslararası çapta bir ilişki ağının odağında olması.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.