• Arama

Christian Dior’a Adanmış En Büyük Sergi

Moda dünyasında çok konuşulan Christian Dior: Designer of Dreams sergisi, 2 Şubat - 14 Haziran 2019 tarihleri arasında Victoria & Albert Museum’da sergilenecek!

1852 yılında Birleşik Krallık’ta kurulduğundan beri dünyanın en geniş kapsamlı tasarım ve sanat müzesi olma özelliğine sahip Victoria & Albert Museum, 2019’un Şubat ayında Christian Dior: Designer of Dreams sergisine ev sahipliği yapacak. En son 2015 yılında Alexander McQueen: Savage Beauty ile ilk en büyük moda temalı sergisine kapılarını açan müze, ikinci en büyük sergisini Christian Dior ile gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

1947 yılından bugüne kadarki dönemi inceleyecek olan sergi, moda tutkunlarını unutulmaz bir tarih yolculuğuna çıkaracak. Moda evinin tarihini ve tarihteki etkilerini kapsamlı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Sergide 200 haute couture parça, Prenses Margaret’in 21. doğum gününde giydiği elbise, 1960 yılında markanın müzeye hediye ettiği ikonik kıyafet olmak üzere 500’ün üzerinde obje gösterilecek. Bunun dışında markanın parfüm, makyaj malzemeleri, fotoğraf, film, illüstrasyon ve dergilerden oluşan geniş bir koleksiyonu, markaya kreatif direktörlük yapmış olan Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons ve Maria Grazia Chiuri’nin de işleriyle birlikte sergilenecek.

Christian Dior: Designer of Dreams sergisi 2 Şubat - 14 Haziran tarihleri arasında görülebilir.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.