• Arama

MBFWI Meltem Özbek 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Tarzı ile kendini farklılaştıran ve yenilikçi tasarımları yeni lokasyonlarda modaseverlerle buluşturan Meltem Özbek, 2009 yılından beri moda dünyasının içinde. Özbek ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ 2019 İlkbahar Yaz defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 13 Eylül Perşembe günü saat 16:00’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Koreografisini Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ defilesinin styling’ini Deniz Marşan, saç tasarımını Makas ekibi, makyajını ise M.A.C’in profesyonel makyaj artistleri üstlendi.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Bahar, feminen, özgürlük.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan feminen ve özgür ruhlu bir kadının hikayesi olan Flora’dan etkilenerek oluşturdum. Feminen ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatan Stories of Flora isimli koleksiyon çiçekli baskı motiflerine odaklanıyor.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Marakeş’teki Jardin Majorelle’nin masalsı renklerinden ve büyüleci çiçeklerinden, Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan Flora’nın hikayelerinden etkilendim.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Bahar tanrıça Flora’nın isminden alıyor.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Chill-out, jazz hiphop & hiphop, Jazz Saxophone.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Stories of Flora isimli koleksiyonu oluştururken okaliptüs ağacı özlerinden elde edilen doğal bir selülozik lif olan TENCEL™ elyaf kumaşlar kullanıldı. Kaygan ve yumuşak dokusuyla tene hafif bir dokunuş yapan TENCEL™ kumaşları, nefes alıp vücut ısısının dengesini de sağladığından özellikle yaz ayları için ideal. 

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Feminen ve özgür olmayı seven kadınlar, bahar ve yaz aylarında özel davetlerde aksesuarlarla şıklaştırarak giyebilirler.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Benim imzam haline gelen tüylü etek kombinimi, ılık yaz bir yaz akşamı Meghan Markle’nin giymesini isterim.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.