• Arama

Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

Sonbaharda, ciltte oluşan problemlerden daha hızlı kurtulmanıza sağlayacak en yeni, hızlı ve etkili yöntemleri Medikal Estetik Doktoru Pınar Yozgatlı Karagülle yazdı.

Yaz mevsiminin cildimizde bıraktığı hasarların başında ölü hücre birikimiyle oluşan matlık, lekeler, nemsizlik, derinleşen kırışıklıklar ve yüz ovalindeki deformasyon geliyor. Cilt bakımımızı yoğunlaştırıcı ve güçlendirici olarak uygulatabileceğimiz ve bu problemlerden daha hızlı kurtulmamıza olanak sağlayacak en yeni, hızlı ve etkili yöntemleri Medikal Estetik Doktoru Pınar Yozgatlı Karagülle’den öğrendik.

Matlaştıran Ölü Hücrelere, Cilt Lekelerine ve Kırışıklıklara Karşı Derin Temizlik; Hydrafacial

“Son yılların en popüler cilt bakım uygulaması Hydrafacial, cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden ve yüzeysel oluşmuş güneş lekelerinden kurtulmanıza olanak sağlıyor. Özellikle arındırması çok zor olan güneş kremlerinin kalıntılarıyla ve aşırı yağ salgısıyla dolmuş gözenekleri derinlemesine temizlemeyi destekliyor. Vakum, mikrodermabrazyon ve LED terapi aşamaları ile komplike bir bakım sağlayan Hydrafacial, düzenli olarak uygulandığında cildin yağ\nem dengesini ayarlıyor, cilt gözenekleri sıkılaşıyor, yağ butonları gideriliyor ve ince çizgilerin görünümünde iyileşme görülüyor.”

Sarkmalara, Kırışıklığa ve Yüz Ovalinin Bozulmasına Karşı Uzun Vadeli Bir Yatırım; Altın İğneli Radyofrekans ve Mezoterapi

“Zamanında müdahale edilmeyen yaz hasarları ciltte ne yazık ki kalıcı sonuçlar doğuruyor. Özellikle cilt kuruluğu ya da yağ dengesizliği ciltte sarkmalara, kırışıklıklara, yüz ovalinin bozulmasına sebep oluyor. Altın iğneli radyofrekans bu noktada hızlı ve etkin sonuç veren üstelik epidermise zarar vermeyen bir cihazlı uygulama. Yaklaşık 30-40 dakika süren bir uygulama ile dermiste kontrollü tahribat yaratılarak hücrelerde yara iyileşmesi sağlanıyor. Bu süreçte cildin kolajen üretimi hızlanıyor. Altın iğneler ile ciltte açılan kanallardan cildin yapısına uygun vitamin destekleri ile iyileşme sürecinde cilt destekleniyor.”  

Daha Canlı, Parlak, Nem Dolu Bir Cilt İçin; Nem Aşıları

“Yaş faktöründen bağımsız olarak, özellikle yazın uzun süreli güneşlenme sonrası, cilt kuruyor, nemini, elastikiyetini kaybediyor ve parlaklığını yitiriyor. Kurumuş cilt daha çabuk kırışıyor ve yaşlanıyor. Yerinde ve zamanında yapılacak müdahaleler ile cildi canlandırmak, derinlemesine nem sağlamak mümkün. Genel adıyla “nem aşısı” olarak adlandırılan bu uygulamlarda, hyalüronik asit dışında ciltte bakım sağlayacak vitamin, büyüme faktörü ve proteinler bulunuyor. Nem aşılarının ciltteki etkisi yaklaşık olarak 6-8 ay arasında sürüyor.”

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.