• Arama

Kempinski Singapur’daki İlk Otelini Açıyor

Zamansız bir lüksün akla gelen ilk isimlerinden olan Kempinski, Singapur’un canlı ve kültürel bir noktasında konumlanmış olan ikonik Capitol Binası ve Stamford House’un ödüllü mimar Richard Meier tarafından ustaca restore edilmesinin ardından ülkedeki ilk oteli olan The Capitol Kempinski Hotel Singapore’un kapılarını açıyor.

Viktoryen ve Art Deco etkileriyle Çağdaş Bir Tasarım

Ödüllü mimar ve iç mimarlar tarafından restore edilmiş olan otel, çağdaş güzellik ve zarifliği şık bir şekilde bir araya getirirken binanın kolonyal art deco ve Viktoryen estetiğini koruyan bir tasarıma sahip gerçek bir sanat eseri. İhtişamını koruyarak abartısız bir görkem duygusunu vurgulayan otel aynı zamanda da sıcak bir ev ortamı sunuyor. Kusursuz çizgiler ve geometrik şekiller Capitol Binası'nın inşa edildiği 20. yüzyılın başlarındaki art deco stilini andırıyor.Kalker sütunlar, gül ağacı vernikli yüzeyiyle parlak piyano ve İtalyan mermeriyle döşenmiş zemin Viktoryen tasarımın zenginlik ve servetinin bir göstergesi. Yumuşak, sıcak renk tonlarıyla hafif kabartmalı şampanya renkli duvar kağıtlarıyla aynı zamanda binanın orijinal Chengal ahşap döşemeleriyle şık bir şekilde bir araya geliyor.

Konuklar, Kempinski markasının imzası niteliğindeki elçisi, kusursuz kişisel hizmetin ve olağanüstü misafirperverliğin fiziksel hali, Avrupa'nın köklü zarafetinin bir simgesi olan “Lady In Red” tarafından karşılanıyorlar.

Şehirde geçen yoğun bir günün ardından ise geleneksel Asya masajları ve modern terapilerden oluşan bir füzyonun keyif dolu mükemmeliyete dönüştüğü The Capitol Kempinski Otel Singapur Spa'da misafirlerini bekliyor. Spa terapileri, kelimenin tam anlamıyla keyifli ve konforlu bir rahatlama deneyimi için misafir odalarının içinde de sunulabiliyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.