• Arama

2019’un En Çarpıcı Saat Modelleri - SIHH

Lüks dünyasının en önemli fuarı SIHH 2019 için geri sayım başladı. 14-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda sergilenecek saatleri ilk OGGUSTO’da görün.

Lüks saat ve mücevher dünyasının en önemli fuarı olan (Salon International De La Haute Horlogerie) SIHH her yıl olduğu gibi Ocak ayında Cenevre’de kapılarını açacak. 14-17 Ocak tarihleri arasında hayranları, distribütörler ve basın ile buluşacak modelleri daha yakından görülebilmesi için fuar son gününde halka açık olarak düzenleniyor. Birbirinden güzel modellerin sergileneceği fuara geri sayım başlarken markalar, sır gibi sakladıkları modellerinden bazılarını önceden tanıtmaya başladılar. SIHH’de yer alacak 35 markanın arasında A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Bovet, Cartier, Girard-Perregaux, Greubel Forsey, Hermès, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Ulysse Nardin ve Vacheron Constantin gibi efsanevi isimler yer alıyor.

Montblanc –  Star Legacy Nicolas Rieussec Chronographs

Kronografın mucidi Nicolas Rieussec anısına var edilen Star Legacy ailesine beklenilen yeni üye 2019’da geliyor; Star Legacy Nicolas Rieussec Chronographs.  Bombeli kadranı saat 12 konumuna yerleştirilmiş ve üzerinde yer alan yaprak şekilli indeksleri ile zamanı gösteriyor. Tarih bölümü ise saat 6 yönünde bulunuyor. İki alt kadranı ise tipik bir Nicolas Rieussec tarzını yaşatıyor. Kasa çapı 44.8 mm ve 30 metre su basıncına dayanıklı. Kendi atölyelerinde üretilen kalibresi modele 72 saat güç rezervi sağlıyor. Kırmızı altın ve paslanmaz çelik kasalı olarak iki farklı edisyon ile sunulacak. 

Montblanc – Star Legacy Automatic Date & Full Calander Moonphase 

Paslanmaz çelik olarak sunulacak olan iki modellerden Automatic Date 39mm diğeri Full Calendarise 42 mm kasa çapına sahip. Gloşe desenli kadranı ve etrafındaki demiryolu deseni modelin genetik şıklığını arttırıyor. Her iki modelde markanın kendi kalibreleri ile çalışıyor.

Star Legacy Automatic Date

Star Legacy Full Calander Moonphase 

ROGER Dubuis - Excalibur Spider Ultimate Carbon

SIHH’in en baş döndüren firmalarından olan Roger Dubuis, hem tasarım hem de kullandığı materyallerle dinamik tarzına devam ediyor. Fuar öncesinde dünya basınına sunduğu ilk model Excalibur Spider ailesinden Ultimate Carbon (Ref. RDDBEX0675). Bu modelinde büyük bir ustalık ile kullandığı karbon ile pırlantayı kadran ve bilezik kısmı dahil olmak üzere eşleştiriyor. Pırlantanın yumuşak tarzından çok daha keskin, kışkırtıcı bir yönünü 195 adet baget pırlanta ile kadranına taşıyor. 45 mm kasa çapı içerisinde ağır bir duruş ama hafif bir kullanım sunuyor. Markanın kendi atölyelerinde yaratılan kalibresi ile çalışan saat limitli edisyon olarak sadece 8 adet üretildi.

Fiyatı: 550.000 CHF

Vacheron Constantin – Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillion Sky Chart

Vacheron Constantin, bir adet ürettiği pırlantalar eşliğinde yeni modelini Cenevre yüksek saatçiliğin merkezini oluşturan fuar için hazırladı. 45 mm çapında kasası içerisinde siyah gloşe desenli kısmı kadranın ortasına yerleştirilmiş olan 18k beyaz altın modelin hem ön hem de arka yüzü çizilmelere dayanıklı safir kristal cam ile korunuyor ve kadran arkasında Cenevre’nin üzerindeki yıldız haritasının rahatlıkla izlenmesini sağlıyor. Vacheron Constanti, Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillon Sky Chart kadranı üzerinde indeksler ve ibrelerde beyaz altından yapılmış ve kasa ile büyük bir uyum sağlıyor. Saat 6 konumunda, modelin zamanı hatasız ölçmesini sağlayan tourbillon mekanizması Malta haçı logosunun altında yer alıyor.  58 saat güç rezervi olan saat aynı zamanda dakika tekrar özelliği ile de taçlandırılmış bir model. Beyaz altın kasasının etrafında yer alan çerçevesinde 112 adet baget kesim pırlantalar yer alıyor.  Elle kurum mekanizması ise 413 parçadan oluşuyor.

Fiyatı: Sadece istek üzerine sunuluyor.

Vacheron Constantin Les Cabinotiers  Grande Complication Phoenix

Gelecek yılın en güzel modeli 2019 SIHH için Vacheron Constantin’den geldi; Les Cabinotiers  Grande Complication Phoenix  (Ref. 9700C/003R-B187). 18k kırmızı altın ile sunulan eşsiz model 15 farklı komplikasyonu içeriyor. Gün doğumu ve batımı, zaman denklemi, gökyüzü haritası, güç rezerv göstergesi, tourbillon, ay fazı, yıldız saatleri, astrolojik takvim, vurgulu tork mekanizması, dakika tekrarı, sürekli takvim, mevsimler, zodyak işaretleri ile muhteşem bir yüksek saatçilik örneği ortaya koyuyor. Tüm bu özellikler 839 parçanın bir ara gelmesi ile de mükemmel çalışan elle kurum mekanizması ile oluşturuldu. 58 saat güç rezervi bulunuyor ve 47 mm’lik kasasının etrafı elle oyularak 500 yıllık ölümsüzlük sembolü olan ateş kuşu gravürü işlenmiş. Bu saatten dünya üzerinde sadece bir tane bulunuyor.

Piaget - Altiplano Automatic  40 mm Meteorite Dial

Piaget, Altiplano koleksiyonundan beyefendiler için zarif bir modelin ön tanıtımını yaparak, bu yıl daha da farklı modellerin hayran bırakacağının ipuçlarını veriyor. 40 mm kasa çapı 18k pembe altın, 6.5 mm kalınlığında ultra ince bir model ve minimalistik hazırlanan ayar tepesi ile uyumlu bir tasarım çizgisine sahip.  Meteoritten yapılan gri kadranı her modelde farklılık gösterdiği için onu eşsiz ve tek kılıyor. Gri kadran üzerinde pembe indeks ve ibreler ile zamanı gösteriyor. Oldukça dikkat çekici Altiplano Automatic 40 mm Meteorite Dial’in kalbinde Piaget’nin kendi atölyelerinde geliştirip, ürettiği kalibresi bulunuyor. Kadrana uygun gri timsah derisi kayış ile sunuluyor. 44 saat güç rezervi ile çalışan bu olağanüstü saatten sadece 300 adet limitli olarak üretildi.

Fiyatı: 24,500 CHF

Cartier – Prive 

Son iki yılın gözde kasa modellerinden fıçı(varil) kasanın en şıklarından biri Cartier tarafından tanıtıldı. Hem günümüz hem de geçmiş tasarım izleri ile donanımlandırılmış Tonneau, çizgilerin detaylarında markanın ustalığını vurguluyor. Kıvrımlı dikdörtgen olarak da tanımlayabileceğimiz kasa tipi 1906 yıllarının Cartier kodlarına oldukça sadık kalmış. 100 adet sınırlı edisyon, yakutlarla süslenerek platin veya pembe altın kasa içerisinde sunuluyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.