• Arama

İstanbul'un Hayvansever Mekanları

Her evi neşelendiren, hayatımıza renk katan minik dostlarımızı çok seviyoruz. İstanbul’da evcil hayvanlarınızla gidebileceğiniz mekanları keşfedin.

Her evin neşesi olan ve hayatımıza renk katan patili dostlarımızı çok seviyoruz. Şehrin kargaşasından ve yoğun iş temposundan arta kalan zamanlarda ilk önceliğimiz onlarla olabildiğince vakit geçirmek. Maalesef hayvansever mekan sayısı oldukça az. Junior editörümüz Toffee önderliğinde İstanbul’da dostunuz ile rahatça sosyalleşebileceğiniz mekanları keşfettik.

Lucky and Friends – Teşvikiye

Lucky and Friends’in hikayesi oldukça etkileyici. Mekanın yaratıcısı Duygu Çay, köpeği Lucky’nin kanser hastalığını yenerek hayata yeniden tutunmasıyla, sokaktaki ve yardıma ihtiyacı olan hayvanlara destek olmak için, gündüzden geceye rahat ve keyifli zamanlar geçirebileceğiniz Lucky and Friends’i açmış. Gündüzden geceye rahat ve keyifli zamanlar geçirebileceğiniz mekanda take away siparişlerinizde köpek maması hediye ediliyor. Ayrıca ayda iki kere gerçekleştirilen Save The Animals etkinlikleri, sokak hayvanlarına sahip çıkmak için bağış etkinlikleriyle de göz dolduruyor.

Melina Kantina – Arnavutköy

Açıldığı ilk günden beri hızlıca herkesin favori rotası haline gelmiş, İstanbul’un kahvaltı mekanlarından da biri olan Melina Kantina’ya ne zaman uğrasak sevimli bir köpekle karşılaşıyoruz. Mekanın sevimli sahipleri Papi, Fibi ve Konchino ile arkadaş olmaları için sevgili dostunuz ile beraber lezzetli yemekleri tatmaya gidebilirsiniz.

Markus Ribs - Maslak

Keyifli ambiyansı ve menünün yıldızı olan dana kaburga ile son bir yılda yıldızı parlayan Markus Ribs, hayvanları çok seven bir işletme. Ancak dana kaburga o kadar mükemmel kokuyor ki, köpeğinizin masum bakışlarına mağruz kalmadan yemek yemeniz pek mümkün olmayabilir.

Patio – Bebek

Bebek’in en yeni mekanlarından biri olan Patio, Ege ve Akdeniz mutfağının leziz yemeklerini tadabileceğiniz oldukça renkli bir mekan. Limon ağaçlarıyla dekore edilmiş olan keyifli avlusunda dört ayaklı dostlarınızla konforlu zaman geçirebilirsiniz.

Sail Loft Retro Society – Topağacı

Topağacı’nın en yenisi Sail Loft Retro Society, keyifli arka bahçesi ve retro stiliyle sizi ve minik dostunuzu 50’li yıllara ışınlıyor. Özel olarak kavurtulan kahve seçkisinin yanında, plaktan çaldıkları keyifli müzikleri ile yeni ve keyifli bir durak.

Grön Coffee – Caddebostan

Anadolu Yakası’na ilaç gibi yetişen Grön Coffee, nordik ruhu, kaliteli kahvesi ve leziz yemekleriyle hızla yükselen bir popülerliğe ulaşıyor. OGGUSTO’nun oldukça junior editörlerinden olan Toffee tarafından da denenip onaylandığını belirelim.

Glens – Nişantaşı

Abdi İpekçi’de bulunan sofistike İtalyan restoranı Glens İstanbul’da iyi yemek ve müziğin keyfine varırken yanınızda minik dostlarınız da bulunabilir.

Kavanoz – Arnavutköy

Arnavutköy’ün gizli avlusu Kavanoz, sadece sizin dostlarınızı değil sokak hayvanlarını da çok seven bir işletme. Akşam kapanıştan sonra sokak köpeklerine ev olduklarını bilmek bile bu şirin kafeyi sevmek için bir neden.

Petra Roasting Co – Topağacı, Gayrettepe, Maslak

Türkiye’nin en yenilikçi ve kaliteli kahvelerine ve yemeklerine ev sahipliği yapan Petra, hayvanseverliğiyle de dikkat çekiyor. Özellikle Gayrettepe şubesine her gittiğinizde sevimli bir köpek ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek.

Lucca – Bebek

Yılların müdavim mekanı Lucca özellikle güneşli günlerde köpeğiniz ile vakit geçirmeniz için oldukça keyifli bir durak.

Paws Coffee Co – Nişantaşı

Nişantaşı’nın minik ve sempatik kahve mekanlarından Paws Coffee, kahve ve hayvan aşkı ile kurulmuş. Dostunuz ile geldiğiniz takdirde kahve siparişlerinizde %25 indirimden yararlanabilirsiniz.

Wuufbox – Kuruçeşme

Adından da belli olduğu üzere Wuufbox bir köpek kafesi. Her detayın düşünüldüğü mekan aynı zamanda Spa ve Kreş hizmetleri de veriyor. Instagram sayfalarından takip ederseniz belli aralıklarla cinslere göre tanışma kaynaşma günleri yapıyorlar.

Say Hello Brasserie – Moda

Şık barı, konforlu oturma düzeni ve yaz-kış eğlenceli etkinliklerin, konsept partilerin düzenlendiği büyük keyifli bahçesiyle Moda’nın uzun uzun vakit geçirebileceğiniz yeni müdavim mekânı Say Hello Brasserie, patili dostlarınızı hem bahçesinde hem de iç mekanında severek ağırlıyor.

Hidden House – Bebek

Küçük Bebek’te adı gibi gizli kalmış olan Hidden House sadece hayvanları kabul eden bir mekan değil! Aynı zamanda gelirlerinin bir kısmını Yaşam Hakkına Saygı Derneği ile paylaşarak sokakta kalmış dostlarımızı da mutlu etmek için çabalıyorlar.

Delicatessen - Nişantaşı

Nişantaşı’nın hip mekanlarından olan Delicatessen’in kedisini bilmeyen yoktur.. Akşamüstü oturması için oldukça tercih edilen bu mekan, aynı zamanda Maçka Parkı’na olan yakınlığıyla da yürüyüş öncesi veya sonrası için ideal bir dinlenme noktası.

Yer – Moda

Moda’nın uğrak noktalarından biri olan Yer, hayvanlara aşırı düşkün olan mekanlardan. Kedilerle iyi anlaşan köpeklerle çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Sanayi 313 - Maslak

Maslak Otosanayi’nin içindeki Sanayi 313, özellikle de Cumartesi günleri düzenledikleri tüm gün brunch konsepti ile ön plana çıkıyor. Hafta sonlarını minik çocuğunuzdan ayrı geçirmemeniz için tercih edilecek en cool ve leziz mekanlardan.

All Sports Cafe – Etiler

Etiler’in ara sokağında bulunan All Sports Cafe, yılların eskitemediği ve müdavimleri bir hayli çok olan bir mekan. Her yerde dostlarınız için mama ve su kapları görmeniz kaçınılmaz!

Naan Bakeshop – Moda

Moda’nın favori fırını ve kahvaltı noktalarından biri olan Naan Bakeshop’da taze ekmek kokusu yalnız sizi değil, yanınızdaki dostunuzun da aklını başından alacak!

Grey – Topağacı

Topağacı’nın ağır topu olan Grey, köpeğinizi alıp rahatlıkla oturabileceğiniz ve zengin menüsünün keyfine varabileceğiniz şık bir alternatif.

Cachette – Armutlu

Bölgenin yenisi ve şimdiden vazçeçilmezi Cachette, minik dostlarınızla gelirseniz bizi daha mutlu edersiniz diye düşünen bir işletmeye sahip.  Samimi dekoruyla içinizi ısıtacak olan bu mekan sağlıklı seçenekleriyle de ideal.

Grandma ve Grandpa - Akmerkez, Nişantaşı, Bebek, Bağdat Caddesi

Farklı lokasyonlarda bulunan Grandma veya Grandpa, size kahve servis ederken, dostlarınız için de su getirmeyi ihmal etmiyor!

Lokanta Kru ve Kruvasan – Topağacı

Kruvasan deyince akla ilk gelen mekan tabii ki de Kruvasan! Mekanın tam karşısına açılan ve ev yemekleri çıkaran yeni kardeşi Lokanta Kru’da ağız sulandıran ve günlük olarak değişen bir menüye sahip.

Daire 1 -  Bebek

Küçük Bebek’te naif iç dekoru ve huzurlu bahçesiyle bir vaha olan Daire 1, özellikle güneşli günlerde vakit geçirmesi oldukça keyifli bir mekan.

Voi Central – Etiler

Üçüncü nesil kahvecilerin başarılı temsilcilerinden olan Voi’nin yeni şubesi Voi Central, kış bahçesi ve adeta bir chalet’yi andıran tasarımı ile oldukça göz önüne çıkan bir durak haline geldi. Sahilde dostunuzla yapacağınız uzun bir yürüyüşün ardından, tatlı bir mola için ideal bir mekan.

Bronwyn – Nişantaşı

“Taze, lezzetli ve hızlı” mottosuyla ve sağlıklı lezzetleri ile açıldığı günden beri ilgi uyandıran Bronwyn, Nişantaşı’nda köpeğiniz ile beraber uğrayabileceğiniz pratik bir mekan olmanın yanısıra gün sonunda artan yemekleri ihtiyaç sahiplerine ve sokak hayvanlarına dağıtarak da kalbimizi kazanıyor.

Gabfoods – Kuruçeşme

Kuruçeşme’nin sağlık mabedi Gabfoods, Paleo diyetine uygun menüsü ve şekersiz tatlıları ile İstanbul’un göze çarpan mekanlarından.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.