• Arama

Aida Bergsen “Convolvulus Sepium” Mücevher Koleksiyonu 

Aida Bergsen “Convolvulus Sepium” mücevher koleksiyonu Mart ayı süresince New York’un en prestijli lüks mağazası Bergdorf Goodman’da gerçekleşecek özel bir gösterim ile sergileniyor.

Her biri birer beden heykeli olarak tasarlanan Aida Bergsen mücevher tasarımlarının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yolculuğuna yepyeni bir satış noktası daha eklendi. Turquerie kavramı etrafında şekillenen “Convolvulus Sepium” mücevher koleksiyonu Mart ayı süresince New York’un en prestijli lüks mağazası Bergdorf Goodman’da gerçekleşecek özel bir gösterim ile sergileniyor.

Gösterişli, cesur ve gizemli parçalar, coğrafyalar ötesi kolektif belleğin saklandığı en gizli duyumları harekete geçiren “Convolvulus Sepium” mücevher koleksiyonunda, tarihte Avrupalı soyluların başını döndüren zamansız bir hayal alemi olarak bilinen “Turqueri” döneminin pırıltıları, ışıltıları ve gölgeleri Aida Bergsen’in heykelsi anlatımı ile vücut buluyor. Bergsen, tarihin imgeselliği fikrinden yola çıkarak, mücevherlerini taşıyan kişileri birer düş gezginine dönüştürüyor. New York 5. Cadde üzerinden bulunan, lüksün bir estetik anlayışı ile sunulduğu ve moda dünyasına yön veren gösterişli Bergdorf Goodman mağazasında 1-30 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek çok özel bir teşhir ile bu unutulmaz koleksiyonu Amerikalı mücevher takipçilerinin beğenisine sunuluyor.

Aida Bergsen “Convolvulus Sepium” koleksiyonu bir liman, bir boğaz, bir kervansaray gibi tasarlanmıştır. Uzak ülkelerden gelmiş gizemli yolcuları, egzotik çiçekleri, meyveleri, hayvanları, tatları ve kokuları buluşturuyor. Doğa temalarının ön plana çıktığı koleksiyon, modern kadın bedenini hayali bir “Jardin Turc” (Türk bahçesi) haline getiriyor. Turquerie paletinde pastel renkler yanında, bordolar, yeşiller göz alıcı güçtedir. Elmas, eski kesim pırlanta, mercan, yakut, zümrüt, yeşil altın ve mine bu düşsel manzaranın ışığını, gölgesini, dokusunu veriyor. Aida Bergsen’in yaratım serüveninin başından beri mücevherlerin bedenle ilişkisi bir heykeltıraş gibi düşünülmüştür. Hayalperest ve tutkulu bedenlerde, tasarımın tenle buluştuğu yerde, kökleri yüzyıllar öncesinin hayal dünyasında bulunan bir sarmaşık yeniden çiçek açıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.