• Arama

Ahmet Güneştekin'in İskoçyası

Başarılı sanatçı Ahmet Güneştekin'in gözünden İskoçya'yı keşfedin.

Ahmet Güneştekin “düşledikçe”, İskoçya anlatmaya devam etti…

Dünyada her coğrafya, kendi sanatçısını bekler. Renklerini, hikayelerini, ışığını ve hayallerini birbirleriyle korkusuzca paylaştıkları o buluşma anını… Işığın, renklerin, doğanın, değerlerin korkusuzca paylaşıldığı o an. İki taraf da doğru anın geldiğini bilir. Sorgulamadan, kendiliğinden dökülmeye başlar kelimeler... Tarih boyunca çok sayıda sanatçı, şair ve yazara ilham veren İskoçya ile uluslararası üne sahip usta sanatçımız Ahmet Güneştekin’in buluşması gibi. Ahmet Güneştekin ile İskoçya’nın buluşma anı ancak  böyle tarif edilebilir belki de…

Eserin künyesi:  85 Flavors of Scotland, *Karışık Teknik, 220x220x30cm_MixedMedia*_2019 

Bir tarafta cömertliği, güçlü tarihsel dokusu, naifliği ile İskoçya. Diğer tarafta tarih, mitoloji ve coğrafyayla kurduğu yakın ilişkiden beslenen bir sanatçı…

Güneştekin  İskoçya’da gözlerinin izini sürdü, pastoral manzara karşısında rengi, resmi ve “görme”yi baştan sorguladı. 85 Flavours of Scotland’ın yaratım evresinde, insanla tabiat arasındaki açıklanamaz canlılığı tekrar tekrar inceledi… Soğuk kış renklerinin altında yatan bahar pastellerini keşfetti.

Karışık teknikle yapılan 85 Flavours of Scotland; eski fıçılarda saklanan destanların, İskoçya sokaklarından tarihe dair ipuçlarının, renklerin ve duyuların sonsuz uyumunu yansıtıyor evrene. Güneştekin eserinde farklı farklı aromaların harmonisiyle, renkleri, dokuları, ışığı, kültürü, doğayı, tatları ustaca harmanlayarak sanatseverleri görünenin ötesinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.“85 Flavours of Scotland” Çırağan Sarayı’nda düzenlenen davetle tanıtıldı

Ahmet Güneştekin’in İskoçya’dan aldığı ilhamla yarattığı eseri “85 Flavours of Scotland” (İskoçya’nın 85 Aroması), Çırağan Sarayı’nda düzenlenen özel bir davetle tanıtıldı. 

 “Sanat bir referans, her zaman tarih, renkler, hikayeler oluşturdu” diyen Ahmet Güneştekin yaptığı konuşmada; İskoçya’nın eşsiz ve ikonik değerlerinden aldığı ilhamı eserine yansıttığını söyledi. 

Pernod Ricard Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye CEO’su Selçuk Tümay’ın ev sahipliğinde ve Bergüzar Korel’in geceye özel performansı eşliğinde gerçekleşen davete; Hacı Sabancı, İnci Aksoy, Yasemin Aloğlu, Arzu Kaprol, Bilgün Dereli, Aclan Acar ve Feryal Gülman gibi çok sayıda tanıdık isim katıldı.

Hem İskoçya’yı hem de bu ülkenin ikonik değerlerini yansıtan, İskoçya sokaklarından tarihe dair ipuçlarını, renklerin ve duyuların sonsuz uyumunu anlatan “85 Flavours of Scotland”, davetten sonra Pernod Ricard Türkiye ofisinde yerini aldı. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.