• Arama

Takip Etmeniz Gereken Az Bilinen Youtube Kanalları

Yabancıdan genel kültüre, tasarımdan öğretici konulara kadar birçok alanda dolu dolu videolarıyla, az bilinen youtube kanallarını listeledik. Yeni çağa ayak uydurmak isteyenler için yaratıcı ve farklı Youtube kanalı tavsiyelerine göz atın.

Kanalıma Hoşgeldiniz! Bu cümleyi gün içinde duymayan kaç kişi kaldık? Ya da sokakta yürürken elinde kamerası ile vlog çekenlere denk gelmeyen? Youtube, hızla yükselen en önemli sosyal medya platformu olma yolunda ilerliyor. Bazıları tarafından boşa harcanan zaman olarak nitelendirilse de, oldukça yaratıcı ve öğretici içeriklere ulaşmak oldukça mümkün. Özellikle iç kapayan haberleriyle uzaklaştığımız televizyon dünyasından sonra zamanımızı keyifli geçirmek istediğimiz bu yeni düzende, bilimden sanata uzanan geniş kapsamlı bir takip edilecek Youtube kanalları listesi hazırladık.

Takip Etmeniz Gereken Türk Youtube Kanalları

Cep Hikayeleri

Oldukça dokunaklı hikayelere yer veren Cep Hikayeleri, gündelik hayatımızın karmaşasında veya umursamazlıktan dolayı es geçtiğimiz insanların hikayelerine odaklanıyor. Farklı yaşamları tanımak ve ilhamınızı arttırmak için izleyebileceğiniz kanalda esnaflardan, sanatçılara kadar pek çok personayu bulabilirsiniz.

Şemsa Denizsel

Nişantaşı’nın mazide kalan favori müdavim lokantası Kantin’in kurucusu ve olağan üstü yemekleri ile bizleri büyüleyen Şemsa Denizsel, şimdilerde Ayvalık’ta Cooks Grove adını verdiği yeni projesi ile odaklanmış durumda. Kanalında ise evde uygulayabileceğiniz, fazla zor olmayan tarifleri paylaşıyor. İzlerken bile ağzınızın sulanacağı, mevsimin ürünlerine göre verdiği tarifleri uygulayarak misafirlerinizin gözüne girmeniz kesin gibi.

140journos

Türkiye’yi ve gündemi meşgul eden popüler kültür öğelerini anlamak için takip edilecek bir kanal olan 140journos, ironik ve mizahi dili ile en dikkat çeken kanallardan biri. Neredeyse bir belgesel tadında olan bazı bölümleri BluTV gibi platformlarda bile yer alıyor. Start-up nedir, kafe açmanın incelikleri gibi içeriklere fazlasıyla güleceksiniz.

Bant Magazine

İstanbul’un müzik, kültür ve sanat denince öne çıkan ve keyifli organizasyonları ile dikkat çeken platformu Bant Mag’in kanalı röportajlardan, komik listelere kadar pek çok farklı içeriğe sahip. Melikşah Altuntaş’un güldüren yorumlarıyla her hafta yayınlanan Sinema Programları özellikle sinema severler için izlemesi çok eğlenceli bir rehber. Kanalda “Geleceğimizi Karartan 5 Çocuk Şarkısı” gibi özgün içerikler de bulunuyor.

Emir Yargın’la Çakal Lezzetler

İzlemesi oldukça keyifli olan bu kanalda asıl mesleği müzisyenlik olan Emir Yargın’ın tarifleri ve keşiflerine yer veriliyor. Kanalın adından anlaşılacağı gibi her tarifte Yargın’ın kendi uydurduğu bir çakal hile yer alıyor. Tariflerin dışında semt rehberleri ve nerede ne yenir konseptli videolar da bulunuyor.

Takip Etmeniz Gereken Yabancı Youtube Kanalları

Victoria Beckham

Posh Spice’dan dünyanın en prestijli moda markalarından birini yaratmaya uzanan hikayesi ile tüm dünyanın saygısını kazanan Victoria Beckham, markasının 10.yılını açtığı Youtube kanalı ile kutluyor. Oldukça yeni olan bu kanalda Beckham’ın aile yaşantısından, koleksiyon yaratım süreçlerine kadar pek çok keyifli içerik olacağa benziyor.

Mark Rober

Mekanik Mühendisliği okuduktan sonra NASA’da 9 sene çalışmış olan Mark Rober’ın kanalı oldukça enteresan bilimsel deneyleri konu alıyor. Anlatımı oldukça anlaşılır olan Rober, bazen yeğenlerine denettiği deneyleriyle bilimin çok eğlenceli olduğunu kanıtlıyor.

Studio McGee

Kreatiflik ve işletmecilik kabiliyetlerini bir araya getiren McGee çiftinin kurduğu iç mimarlık stüdyosu olan Studio McGee’nin kanalı oldukça sofistike döşedikleri evleri anlatıyor. Dekorasyon fikirlerinden, ev turlarına kadar pek çok farklı içerik bulunuyor.

Charlotte Tilbury

Ne yazık ki artık ülkemizde satılmayan ancak dünyayı kasıp kavuran Charlotte Tilbury’nin Youtube kanalı, en öğretici ve kaliteli makyaj kanallarından biri. İkonik makyaj görünümlerine yer verdiği kanalının en çok izlenen videoları ise how-to konsepti altında hangi makyajın nasıl yapılacağına dair olanlar.

Gentleman’s Gazette

Bir beyefendinin bilmesi gereken her detay Gentleman’s Gazette’in kanalında yer alıyor. Ürün yorumlarından, kombin önerilerine kadar erkek modasına dair her şeyi bulabileceğiniz kanalda aynı zamanda et pişirmenin sırları gibi içerikler de bulunuyor.

The Luxury Travel Expert

Seyahat tutkunu bir doktorun, samimi ve içten anlatımıyla, olağanüstü destinasyonlara yaptığı vloglar yer alıyor. Seyahat dünyasının yeniliklerini takip etmek için de ideal bir kanal olmasının yanı sıra doktorun güvenilir yorumlarını dinlemek de keyifli. Ayrıca dünyanın en pahalı hava yollarının First Class kabininde yaşadığı tecrübeleri de izleyebiliyorsunuz.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.