• Arama

USLA ile Tadım Durakları

USLA, hayatına bir tutam gezi ve bir tutam lezzet katmak isteyenler için eşsiz bir taadım yolculuğu yapıyor.

Türkiye’nin önemli uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alan USLA (Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi) ile iki kadın girişimcinin kurduğu Sacred7 Travel butik konsepti ile kültür, tarih, sanat, yeme-içme ve keşif seyahatlerine özgün bir deneyim yaratmak için bir araya geliyor.

Her bir yolculuğun hafızanızda unutulmaz anlar yaratacağı, keyif ile hatırlayacağınız ve tadı damağınızda kalacak özel lezzetleri içeren bu tadım yolculukları özgün konsepti ile seyahatlere farklı bir bakış açısı yaratmak için sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yolculuğun ilk rotası 4-5 Mayıs’ta İzmir’in güzel yarımadasında yer alan, tarihi köyleri, butik bağları, huzurlu havası ve eşsiz yöresel lezzetleri barındırdığı Urla. Urla doğumlu, Şef ve Yemek Stilisti Dilek Yetkiner’in anlatımı ve ülkenin gurme degüstatörlerinden Levon Bağış ile iki gün geçirecek olan katılımcılar ilk olarak seçkin otları ve rengarenk çiçek yapraklarıyla Urla pazarının havasını kokluyor. Ardından, katılımcılar doğanın ve tarihin iç içe geçtiği büyülü Klazomenai Antik Kenti’ni ziyaret etme fırsatını yakalıyor.

Daha sonra katılımcılar Urla’nın yeni gastronomi durağı olan Od Urla Restoran’da şef Osman Sezener’in turumuza özel hazırladığı tadım menüsünü keşfe çıkıyor. Katılımcılar Maison Vourla’da eşsiz bir günü tamamlamanın yarattığı mutlulukla günü sonlandırıyor.

Katılımcılar yeni güne 112 yıllık Rum taş konağında yer alan ve Yazar Mehtap Susuzlu’nun bir romandan yola çıkarak hayata geçirdiği Rumca Anne anlamına gelen Mitera’da, Rum ve Ege kahvaltısının leziz tatlarını deneyimleyerek “günaydın” diyor. Öğle yemeği için “Global Düşün, Yerel Ye!” bakış açısıyla yola çıkan uzman tadımcı Duygu Özerson Elakdar ile Hiç Lokantasında hazırlanan özel menü tadılıyor ve zeytinyağı hakkında sohbet ediliyor. Ardından Ayda Winery’e doğru yola çıkılıyor. Ünlü degüstatör Levon Bağış’ın anlatımıyla mükemmel bir tadım daha gerçekleşiyor ve yolculuğun sonuna geliniyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.