• Arama

GastronoMetro Şeflerinden Ayın Tarifi - Mayıs

GastronoMetro şeflerinin OGGUSTO’ya özel olarak hazırladığı Mayıs ayının leziz tarifini öğrenin.

Levrek Şaşlık

Firik Bulguru, Izgara Sebze ve Naneli Yoğurt Sos ile (6 Porsiyon)

Malzemeler

6 adet Levrek Fileto, 200 ml Süt, 50 ml Zeytinyağı, 5 gram Tatlı Toz Biber, 2 adet Soğan, 3 adet Dilimlenmiş Patlıcan, 3 adet Dilimlenmiş Kabak, 3 adet Dilimlenmiş Kırmızı Dolmalık Biber, 3 adet Dilimlenmiş Sarı Dolmalık Biber, 12 adet Tahta Şiş, 240 gram Firik Bulguru, 60 gram Tereyağı, 60 ml Zeytinyağı, 60 gram Brunoise Soğan, 1200 ml Sebze Suyu, 100 gram Yoğurt, 20 gram Kuru Nane

Hazırlanışı

Süt, 50 ml zeytinyağı, tatlı toz biber, bir soğanın suyu, tuz ve karabiber karıştırılır. Levrekler enine yarım cm kalınlıkta dilimlenir ve marinasyon içerisinde +4⁰C’de 5 saat marine edilir. Soğan dilimlenir ve bir soğan bir levrek olacak şekilde tahta şişe geçirilir. Izgarada her iki tarafı da pişirilir.

Dilimlenmiş olan sebzeler zeytinyağı, tuz ve karabiber ile karıştırılır ve tahta şişe geçirildikten sonra ızgarada pişirilir. Soğanlar zeytinyağı ve tereyağı ile sotelenir. Firik bulguru ilave edilir ve 4-5 dakika daha sotelenir. Kaynar halde olan sebze suyu ilave edilir ve düşük ısıda kapağı kapalı halde pişirilir. Yoğurt ve nane karıştırılır ve servis esnasında levrek üzerine gelecek şekilde dökülerek servis edilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.