• Arama

BloomFest: Yepyeni Bir Sağlıklı Yaşam Etkinliği

23-24 Kasım tarihlerinde düzenlenecek İstanbul'un en kapsamlı sağlıklı yaşam etkinliklerinden BloomFest’in detaylarını Pınar Özdemir Hotiç ve Ceren Ceylan Ertaç’tan dinledik.

Pınar Özdemir Hotiç , 25 yıldır Turkiye ve yurtdışında pazarlama ve reklamcılık alanında çalışan bütünsel marka ve pazarlama iletişimi danışmanıdır. 2016 yılında İnstitute for Integrative Nutrition dan ( IIN) Bütünsel Sağlık Koçluğu sertifikası, ardından  Wellness Branding ve Mindfullness temelli stres azaltma eğitimleri almıştır.

Ceren Ceylan Ertaç, kurumsal firmada çalıştığı yıllarda, daha iyi ve dengeli yaşamanın yöntemlerini ararken birtakım teknikler ile tanıştı. Bu tekniklerin, olumlu etkilerini fark etmesinin ardından hayatını “iyi yaşam" prensiplerine göre yönlendirmeye karar verdi. Bilinçli bir sağlıklı yaşam farkındalığını, daha büyük kitlelere yayma isteği sonucunda Live To Bloom’u kurmaya karar verdi.  

Dijital wellness mecrası Livetobloom.com’un kurucusu Ceren Ceylan Ertaç ve pazarlama iletişim danışmanı/ Institute for Integrative Nutrition’dan sağlık koçluğu sertifikalı Pınar Özdemir Hotiç ortak çalışması ile organize edilen BloomFest etkinliği23-24 Kasım tarihlerinde ikinci defa Akaretler’de düzenleniyor. “Daha iyi bir yaşam” hedefleyenler için wellness konseptinin tüm detaylarıyla işleneceği BloomFest’te alanlarında uzman isimler eşliğinde, katılımcılara yenilenme ve arınmanın rahatlatıcı etkisini yaşatmayı planlıyor. Etkinlğin detaylarını Pınar Özdemir Hotiç ve Ceren Ceylan Ertaç’tan dinledik.

BloomFest oluşumundan bahseder misiniz?

BloomFest, daha iyi bir yaşama sahip olmanızı sağlayan konularla ilgili farkındalık yaratmak, bilgilendirmek ve ilham vermek amacıyla, hızla büyüyen dijital wellness sitesi Livetobloom.com’ un kurucusu Ceren Ceylan Ertaç ve Institute for Integrative Nutrition’dan Bütünsel Sağlık Koçluğu sertifikalı, marka iletişim danışmanı Pınar Özdemir Hotiç ortak çalışması ile tasarlanmış wellness deneyim etkinlikleri serisidir.

Biz bu platformda, yaşamın farkındalığını ve mutluluğunu esas alan bireyler ve markalar için keyifli deneyimler oluşturmayı hedefliyoruz. Karşılıklı öğrenmek, yenilenmek ve sonsuz bir gelişim çemberi oluşturmak için, samimi ve benzersiz bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.

BloomFest’te katılımcıları neler bekliyor?

Katılımcıları, Akaretler 37-39 numarada, alanında uzman ve deneyimli konuşmacıların olduğu paneller, ilham veren, farkındalık yaratan atölyeler ve içsel gelişimi tetikleyen uygulamalar bekliyor olacak. BloomFest’in giriş katında ise wellness ile ilgili pek çok marka tanıtım ve satış yapabilecek. Bloom Lounge adını verdiğimiz bu bölüm, ziyaretçilerimiz tarafından ücretsiz olarak gezilebilecek. Aynı zamanda Loft Mutfak birinci katta sağlıklı yiyecek ve içecekler ile katılımcıları ağırlayacak.

Biletlerimiz Biletino’da günlük ve 2 günlük olarak satılıyor. Beş ayrı alanda eş zamanlı başlayacak, toplam 31 seanstan oluşan, dopdolu bir wellness buluşması olacak.

Ayrıca başta sponsorumuz Vestel, deneyim sponsorlarımız Doppelherz, FOREO, Loft Mutfak, Yom Organik ve Yves Rocher katkıda bulunanlar ise Advayta Bomonti Yoga, FCBHEALTH Reaktör, Kütahya Porselen, Mutlubirev ve Prfit’e teşekkür ediyoruz.

Festival bitiminde katılımcılar ayrılırken neler öğrenmiş, deneyimlemiş olacaklar?

Yaşam temposunun giderek hızlandığı günümüz koşullarında, hepimizin ihtiyaç duyduğu zihinsel, bedensel ve ruhsal dengelenmeyi sağlayacak, katılımcılara yaşamlarında bir soluk aldıracak, keyifli bir hafta sonu tasarladık.

Wellness trendleri, meditasyon, mindfulness, sound healing, nefes egzersizleri, reiki, astroloji, sağlıklı beslenme, kişisel gelişim, spor, yoga, bedensel farkındalık, güzellik trendleri gibi bütünsel sağlık konularında, iki tüm gün sürecek ve kendimizi iyi hissedeceğimiz bir etkinlik sunuyoruz.

Sağlık söz konusu olduğunda, Türkiye’deki gelişmeleri nasıl buluyorsunuz?

Dünyada wellness trendi hızla gelişirken, Türkiye bu trendi geç de olsa takip ediyor. Yoğun çalışma temposu, hızlı şehir hayatı gibi nedenler, bu trendi yaşamlarımıza adapte etmeye zorluyor. Türkiye’de de öncelikle hastaneler, spor merkezleri ve oteller bu bütünsel yaklaşımla sağlık sektörünün bu yönde gelişmesine katkı sağlıyorlar. Bütün bu yaşam karmaşası ve koşturmasında, herkes denge ve iç huzur arayışında. Bu nedenle, spritüel öğreti ve uygulamaların da büyümesini öngörüyoruz.

Festivalde sunumlar ve atölyeler yapacak uzmanları nasıl seçtiniz?

Bu festivalde alanında uzman konuşmacılar ve uygulayıcılar ile sağlıklı yaşam trendini benimseyen influencerlar var. Herkesin ortak özelliği ise, bu kişisel gelişim yolculuğunda bireylerin önce kendini iyileştirmiş ve geliştirmiş olması. Bu, her ikimizin de önem verdiği bir konuydu. Panelistlerin birçoğu, Livetobloom.com’un yazarları ve Pınar Hotiç’in yıllardır kendi yolculuğunda tanıdığı, işine saygı duyduğu uzmanlar.

Buradaki diğer kritik konu ise ilgili kişilerin böyle bir oluşumun parçası olmayı gerçekten istemesiydi. Güzel enerjiler bizim için önemli.

Bu konularda bir şeyler öğrenmek, kendisini geliştirmek isteyenlere, festivalden sonrası için neler tavsiye edersiniz?

Bu, herkesin kendi tercihi ancak bizim amacımız farkındalık yaratmak ve ilham verebilmek. Kişinin kendini gerçekten geliştirmeye açık olması, işin en önemli adımı. Gerçekten birçok kaynak, yöntem ve öğreti var. Kişinin hangi konuya ihtiyacı ve motivasyonu olduğunu da biraz deneyerek öğrenmesi lazım. Livetobloom.com gibi güvenilir kaynakları takip etmesi önemli. Tavsiyemiz kişinin öncelikle gündelik hayatına düzenli olarak alabileceği ritüelleri edinmesi.

Bloomfest'in bundan sonraki hedefleri arasında neler var?

Birlikte bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Bizi takip edin!

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.