• Arama

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Moda tasarımcısı Nihan Peker, gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri, 2019 gelinlik trendlerini ve kendi koleksiyonu hakkındaki detayları OGGUSTO’ya özel anlattı.

Yeditepe Üniversitesi’nde başladığı moda eğitimini Milano Instituto Marangoni ile devam ettiren Nihan Peker, İstanbul ve Milano'da farklı markalarla çalışmıştır. Hem hazır giyim hem de couture tasarımların yer aldığı koleksiyonları barındıran, modern ve minimal yapısını, feminenlikle destekleyen Nihan Peker markası, romantik ve zarif siluetlerin, güçlü detaylar ve işçilik ile birleştiği bir stile sahip. Birçok marka için tasarım danışmanlığı yapan Nihan Peker, koleksiyonlarını birçok yurt dışı fuarının yanı sıra İstanbul Moda Haftasında da sergilemekte.

Gelinlik seçerken gelin adayları neye dikkat etmeli?

Önce hayallerindeki gelinlik mi ve onları ne kadar mutlu ediyor, ona dikkat etmelerini öneririm. Sonra da tabiî ki vücut tipine, mekan ve mevsim etkenlerine göre uygunluğuna bakarak karar vermelerini tavsiye ederim.

2019 gelinliklerinde öne çıkan trendler nedir ve siz bu trendleri nasıl uyguladınız?

Her ne kadar sezonsuz gelinlikler hazırlayıp zamansız tasarımlar yapmaya çalışsam da trendler gelinlikleri de etkiliyor. Danteller azalıyor ve daha sade, büyük formların olduğu modern siluetler geliyor. Benim koleksiyonumda ise büyük kollar, keskin hatlar ve zarif işlemeler sıkça göreceklerimizden. Hatta smokin takımları gibi alternatif tercihleri de sıkça göreceğiz

Gelin aksesuarlarında sizce ne kullanılmalı? Bu konudaki en son trendler nedir?

Ben bu sezon kocaman çiçeklerden yapılmış saç aksesuarları kullandım çünkü çok yalın gelinliklere bu büyük formların yakıştığını düşünüyorum. Gelinliklerde trendlerdense zamansız bir stilin daha etkili olduğu görüyorum.

Bu gelinlik koleksiyonunuzun ilham kaynağı nedir?

Ben gala çiçeğinden ilham alarak başladım bu koleksiyona. Her zaman benimsediğim sadeliğin dışına çıkmayan, naif ve şiirsel bir yaklaşımı olan gelinlikler tasarladım. İlham kaynağım ise bazen dupduru bir su tanesi, bazen 60’lı yıllardan nostaljik bir kare. En sevdiğim sözlerden biri, yaptığım gelinliklerin su gibi olması. Bu tabiri gelinlere de çok yakıştırıyorum. Ben çok uzun zamandır hep aynı gelinlikleri görmekten sıkılmıştım. Gelin olunca herkes birbirine benziyordu. Olabildiğince sade, farklı ama yeni bir söz söyleyen, güçlü bir gelinlik koleksiyonu tasarladım.

Ne kadar zaman önceden gelinlik bakılmaya başlanmalı ve siparişi verilmeli?

En azından 3 ay önce başlanmalı.

Gelinlik seçiminde en çok yapılan hatalar nedir?

Başkalarında görüp beğendikleri değil, kendi üzerlerinde denedikleri gelinliklere karar vermeleri önemli. Bu hataya düşmemek gerek. Bir de içinde hareket bile edemedikleri gelinliklerle o gecenin tadını çıkaramazlar. Hem şık hem de rahat olabilmenin yolu var. Yeter ki doğru adrese kendilerini emanet etsinler.

Bu yıl evleniyor olsanız hangi tasarımınızı giyerdiniz?

Üzeri minik kristallerle kaplı, omuzları açık gelinliğimi.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.