• Arama

Jeff Koons Dünyanın Yaşayan En Pahalı Sanatçısı Oldu

Jeff Koons’un 1986 yılında yaptığı tavşan heykeli rekor fiyata satıldı.

Dünyanın yaşayan en pahalı sanatçısı ünvanı el değiştirdi! Geçtiğimiz sene “Bir Sanatçının Portresi - İki Yüzlü Havuz” isimli eseri 90,3 milyona satılan David Hockney, dünyanın yaşayan en pahalı sanatçısı ünvanını elde etmişti. Şimdiyse bu ünvan Amerikalı heykeltraş Jeff Koons’a geçti.

Chriestie’s Müzayede Evi, New York’taki merkezinde düzenlediği Bahar dönemi “Savaş Sonrası ve Çağdaş Sanat Akşam Satışı”nda Koons’un 1986 yılında paslanmaz çelikten yaptığı tavşan heykeli açık arttırmaya sundu ve eseri tam 91 milyon 75 bin dolara sattı. Chriestie’s Müzayede Evi tarafından 20. yüzyılın en ikonik eserleri arasında gösterilen Jeff Koon’sun 91 santimetre boyundaki tavşan heykelinin, 50 ila 70 milyon dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyordu. Ancak müzayedenin sonucunda rekor fiyata satıldı ve Jeff Koons dünyanın yaşayan en pahalı sanatçısı oldu.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.