• Arama

2019 Paris Couture Mücevherleri

2019 Paris Couture haftasında karşımıza çıkan yeni mücevher koleksiyonlarını listeledik.

Messika’dan İki Yeni Koleksiyon: Born to be Wild ve Les Journées de Haute Joaillerie

Messika, ilk tanımıtını Baselworld 2019’da yaptığı yeni yüksek mücevher koleksiyonu Born to be Wild’ın ikinci yarısını 2019 Paris Couture Haftası’nda tanıttı. Kolye, bilezik ve küpenin yanı sıra, saç tokası ve maske gibi farklı tasarımları barındıran koleksiyon, lider ruhlu ve özgürlüğüne düşkün kadınları temsil ediyor. Tasarımlarda kullanılan elmas ve diğer değerli taşlar, tahta ve tüy ile eşleştirilerek doğadan izler sunuyor.

Messika’nın 2019 Paris Couture Haftası’nda tanıtımını yaptığı bir diğer koleksiyonu ise Les Journées de Haute Joaillerie. Renkli elmaslar, abartılı tasarımlar ve yeni modeller ile adını oldukça başarılı bir biçimde yansıtan koleksiyon, markanın ustalığını ve el becerisini yansıtıyor.

Van Cleef & Arpels'ın Yeni Romeo ve Juliet Koleksiyonu

Van Cleef & Arpels’ın sevgi dilini değerli taşlarla süslediği yeni koleksiyonu, William Shakespeare‘in efsanevi baş yapıtı Romeo ve Juliet’ten ilham alıyor. Genç aşıkların kaderi, zümrüt bahçelerinin ve gösterişli surların onların sırlarını korudukları değerli taşlardan oluşturulmuş bir Verona'da oynuyor. İtalyan Rönesans’ının tarzıyla iç içe olan virtüöz kreasyonlar, bu ebedi tutkuyu High Jewelry'e çeviriyor. Koleksiyon hem ana karakterlerden hem hikayenin geçtiği mekanlardan hem de gençlerin aşkından esinlenerek yaratılmış. Balkon sahnesi, ağaran gün, kuşların şakıması, bahçeler ve Verona mimarisi, Rönesans dönemi elbise ve kostümleriyle birlikte kreasyon içinde yeniden hayat buluyor.

Çizimlerin genelinde kullanılan kırmızı ve mavinin güçlü ve açık tonları tonları iki ailenin armasından esinlenerek yaratılmış: Juliet için Capulets ve Romeo için Montagues. Bu renklere, karanlık gece sahnelerini ısıtmak için bir ışık gibi parlayan sarı rengi eşlik ediyor.

Cartier’nin Yeni Mücevher Koleksiyonu: Magnitude

Cartier’nin yeni High Jewelery koleksiyonu Magnitude, değerli taşlar ile Yüksek Mücevherat’ta nadiren görünen dekoratif taşların zıtlığından ortaya çıkan bir birleşimden oluşuyor. Birlikte kullanıldığı görülmemiş cesur, yaratıcı ve gösterişli materyaller, Magnitude koleksiyonunda bir araya geliyor. Yan yana dizilmiş taşlar; opaklık ile şeffaflık, saf renkler ile göz alıcı nüanslar, toprak ile ışık arasında bir diyalog yakalıyor.

Çeşitli renk, taş ve dokulardan oluşan Magnitude koleksiyonu, ikonik Cartier mücevher tasarımlarına adeta bir başkaldırı niteliği taşıyor. Tüm tasarımlarda ışığın gücü hissediliyor ve ışık, evrenin tüm hatıralarını taşıyan taşlar üzerinden parlıyor.

Buccellati’den 100. Yıl Kutlaması

1919 yılında kurulan Buccellati, 100. yılını Paris Haute Couture Haftası’nda yeni koleksiyonlarını ve yeni kesim elmasını tanıtarak kutladı. Çok ses getiren yeni koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında, Cricket sallatıntılı küpeler ve gerdanlık, değerli taşlarla süslenmiş Bluebell saat, prenseslere yaraşır Jasmine yüzük ve Budelli yüzük yer alıyor.

Etkinlikte, Andrea Buccellati’nin yıl dönümünde aile markasını onurlandırmak için tasarladığı yeni Buccellati kesim elmas da tanıtıldı. Taché Diamonds’dan katılan bir uzman, Buccellati kesim elmasın üretim sürecini mücevher tutkunlarına anlattı.

Chanel'in Rusya'dan İzler Taşıyan Koleksiyonu: Le Paris Russe de Chanel

Chanel’in yeni yüksek mücevher koleksiyonu Le Paris Russe de Chanel, Coco Chanel’in büyük hayranlık duyduğu ülke Rusya’dan ilham alıyor. Rusya İmparatorluğunu simgeleyen çift başlı kartal figürü, koleksiyonda sıklıkla tekrar ediyor. Aynı zamanda koleksiyon, Rus dekoratif sanatlarına ait farklı detaylardan da izler barındırıyor.

Bir yandan geleneksel işçiliğin mükemmel bir örneğini oluşturan koleksiyon, öte yandan da Paris’te gezgin bir bale topluluğu olan the Ballets Russes’ın renkli coşkusunu yansıtıyor.

Chaumet’den Gökyüzünü Yansıtan Koleksiyon: Les Ciels de Chaumet

Chaumet’in Yeni Les Ciels de Chaumet High Jewellery koleksiyonu, dört aşama ile gökyüzünün birçok metamorfozunu anlatıyor. Şiirsel ve canlı bir tema barındıran koleksiyon, sanatın diğer kolları ile arasında bir diyalog yaratıyor.

Chaumet, yıldızları, ışıltılı güneşleri, ayın evrelerini, gezegenleri ve gökyüzünün sakinleri zarif kuşları koleksiyonun içinde ustalıkla yeniden yorumluyor. Gökyüzünün barındırdığı feminenliği, Les Caprices du Ciel, Les Couleurs du Ciel, Les Fulgurances du Ciel ve Les Habitants du Ciel adını verdiği dört farklı bölüm içinde kutluyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.