• Arama

Amsterdam Restoran Önerileri: Sidney Schutte

Librije’s Zusje Amsterdam’a iki Michelin yıldızı kazandıran Hollandalı şef Sidney Schutte, Amsterdam’daki lezzet duraklarını OGGUSTO okuyucularına özel anlattı. 

Yerel malzemeleri Asya esintileri ile buluşturarak imza bir mutfak stili oluşturan Sidney Schutte, 2014’te açılmasının ardından sadece yedi aylık bir süre içinde Waldorf Astoria Amsterdam’ın kalbindeki Librije’s Zusje Amsterdam’a iki Michelin yıldızı kazandırdı. Hollanda’da bir şefin ulaşabileceği en yüksek yerde duran Sidney, Amsterdam’daki lezzet duraklarını özel olarak sorduk.

Kendi restoranınızda misafir olsanız hangi yemekleri tercih edersiniz?

Süper çıtırlıktaki derisi ile kızarmış bütün tavuk, en son yemeğim ve onu misafirlerimiz için hazırlarken yememek için kendimi zor tutuyorum.

Amsterdam’daki favori lezzet duraklarınız hangileri?

Favorilerimden biri, arkadaşım Alain Caron’un işlettiği Café Caron. İyi bir duygu uyandıran, rahat bir yer; salyangozları da çok iyi.

Romantik bir buluşma için tercihiniz neresi olur?

En romantik buluşma için Amsterdam kanallarında gezinti yapma şansı da bulabileceğiniz özel yemekli tekneleri kiralardım.

Keyifli bir kahve molası için nereye gidersiniz?

Trakteren. Adresi, Pieterheijnstraat 119.

Harika bir pazar kahvaltısı için aklınıza gelen yerler nereler?

Yaz aylarında Bar Louie Louie’nin terası.

Yabancı bir misafiriniz gelse onu hangi restoranda ağırlarsınız?

Flemenk mutfağını en iyi şekilde yorumlayan yer kesinlikle Bolenius.

Damak zevkiniz için en doğru lezzet kaçamağı neresi?

Ben bir ramen tutkunuyum. Evimin yakınında bodrum katında Ramen-Ya adında bir yer var; orası benim kantinim gibi, çok sık gittiğim bir yer.

Lezzetlerine karşı koyamadığınız pastane hangisi?

Emin değilim. Tatlıyla aram pek iyi değil.

Amsterdam’daki en paha biçilemez nokta neresi?

Nesplein’deki Lobby. Çok iyi bir atmosferleri, iyi fiyata çok güzel yemekleri var.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.