• Arama

Yazın Makyajsız Güzel Görünmenizi Sağlayacak 7 Ürün

Sıcak havanın etkisiyle, yüzümüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Yaz aylarında, konu makyaj olduğunda çok az bile çok fazla gelebilir... Sıcak havanın etkisiyle, yüzünüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Kapatıcı etkili ve bronz görünüm sağlayan bir güneş kremi sürün

Hafif bir bronzluk gözlerinizi daha aydınlık, dişlerinizi daha beyaz cildinizi ise daha sağlıklı gösterecektir. Ancak beraberinde getirdiği erken yaşlanma ve cilt lekeleri gibi riskleri düşündüğümüzde, bunun için saatlerce güneşin altında yatmak yerine, bronz görünüm veren bir ürün kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Üstelik bu ürünün bir de güneş koruyucu etkisi varsa o zaman bir taşla birçok kuş vurmak mümkün. Tüm cilt tiplerine uygun jel formülüyle güneşe karşı etkili koruma sağlayan HELIOCARE Gelcream Color Light SPF 50+, iki farklı ton seçeneğiyle, rahatlıkla, bronz görünüm veren bir fondöten gibi kullanılabiliyor.  

Satın Al

Toz allığınızın yerine uzun süre etkili ve doğal görünümlü bir “stain” kullanın

Özellikle elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe dokunduracağınız pembe veya şeftali tonlardaki bir renk, tüm modunuzu ve görünümünüzü canlandırıp tazeleyecektir. Toz allıklara göre daha kalıcı ve terle dağılmayan stain (sıvı formatta renk veren) ürünlerle, yaz makyajınızda akma veya bulaşma derdi olmadan, daha doğal ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Armani Beauty Neo Nude serisinin su bazlı likit allıkları, yokmuş gibi doğal görünümlü ve uzun süreli bir renk elde etmeyi mümkün kılıyor.  

Satın Al

Suya dayanıklı bir maskara kullanın

Yazın kullanması en zor makyaj ürünü; tek başına bile, tüm ifadeyi değiştirmeyi başarabilen maskara. Havuzdan veya terden etkilenmeyecek Eyeko Sport Waterproof Maskara akmaya ve bulaşmaya dayanıklı formülü ile kirpiklerinizin kurtarcısı olacak.

Satın Al

Kaşlarını doldurmaktan sıkılanlar için 3 güne kadar kalıcı bir öneri

Hiç makyaj yapmadığınız zamanlarda bile kaşlarınızdaki boşlukları doldurmanız gerekiyorsa, size mikrobladingden önceki son çıkışı önerebiliriz. Maybelline Brow Tattoo Gel Tint’i kaşlarınıza dilediğiniz şekli vererek sürüyorsunuz,  20 dakika beklettiğinizde 1 güne kadar, 1 saat beklettiğinizde ise 3 güne kadar kalıcılık sağlıyor. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmaktan yorulanlardansanız, 3 farklı tonu bulunan ürünü mutlaka denemelisiniz.  

Editörün notu: Ürünü kullanmadan önce videoyu izlemenizi ve ilk kullanımda ürüne alışabilmeniz için sadece 20 dakika bekleterek deneme yapmanızı öneririz.

Satın Al

Suya dayanıklı bir kaş maskarası kullanın

Kaş “makyajsız makyajın” ve doğal görünümün en belirleyici unsurlarından biridir. Kaşlarınızdaki boşlukları doldursanız bile suya girip çıktığınızda veya gün içinde aşağı doğru düşen kaşlar, tüm ifadenizi acıklı bir hale getirmeye yetecektir. Bobbi Brown’un tam da bu probleme yönelik geliştirilen ve en çok satan ürünlerinden Waterproof Brow Shaper’ın, yapışkan ya da sert durmayan, suya, neme ve terlemeye karşı dayanıklı formülü, kaşlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmenize ve bu şekli uzun sure muhafaza etmenize olanak sağlıyor.

Satın Al

Nemlendirici etkisi olan gloss sürün

Yaz makyajınız için rujun fazla, gloss’un ise az olduğunu düşünyorsanız Fenty Beauty Gloss Bomb Universal Lip Luminizer en doğru tercih olacaktır. Dudakları nemlendiren ve besleyen formül asla yapışkan bir his bırakmıyor ve kalıcılığını koruyor. İsminden de anlaşılacağı üzere her cilt tonu ile uyumlu bir renge sahip bu ürün yaz makyajınızda dudaklarınızın kurtarıcısı olacak!

Satın Al

Son dokunuş; cildinize tek hamlede makyajı sabitleyecek ve ferahlatacak bir sprey sıkın

Yazın cildimiz, terleme ve hava basıncının etkisiyle, ekstra yağ salgılasa da aslında nem kaybeder. Makyaj sabitleyici etkisinin yanı sıra, nemlendirme özelliği olan bir sprey, gün içindeki gerilmeleri ve/veya fazla yağlanmayı engellemeye yardımcı olacaktır. M.A.C’in en sevilen sabitleme spreyi Fix+ serisine yeni eklenen ve 30 ml’lik şişeleriyle çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz, karpuz, şakayık, beyaz çay, salatalık ve ananaslı spreyleri; cildinize sıktığınız an yarattıkları rahatlama ve ferahlık hissinin yanı sıra, makyajınızı sabitleyerek kusursuz görünümünüzü tüm gün korumanıza yardımcı oluyor. M.A.C Mağazalarında bulabilirsiniz.

Satın Al

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.