• Arama

Köpek Severlerin İzlemesi Gereken 10 Film

İnsanların en sadık dostları köpekleri konu alan, birbirinden sıcak ve keyifli 10 film önerimizi, IMDb puanlarını ve fragmanlarını, OGGUSTO okuyucuları için listeledik.

Disney animasyonlarından Lady and the Tramp’ten Hollywood yapımı Marley & Me ve 101 Dalmaçyalı’ya kadar en iyi köpek filmlerini izleyerek nostaljik bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? İnsanların en sadık dostları olan köpekleri konu alan, hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden ve ailecek izleyebileceğiniz, birbirinden sıcak ve keyifli 10 film önerimizi OGGUSTO okuyucuları için listeledik.

1. Hachi: A Dog’s Tale, 2009 (IMDb: 8.1)

Bir profesörün tren istasyonunda karşılaştığı bir köpeği evine almasıyla başlayan film, profesör ve köpek arasında zamanla gelişen duygusal bağa odaklanıyor. Sahibini her gün işe giderken tren istasyonuna kadar yolcu eden köpek, döneceği saatte yine hazır olarak sahibini bekler. Gerçek bir hikayeden esinlenen film, bir hayvan ile bir insan arasında iki insan arasında bile kurulamayacak bir bağın kurulmasının mümkün olduğunu gözler önüne seriyor.

2. Lady and the Tramp, 1955 (IMDb: 7,3)

Sinema tarihinin en güzel aşk filmleri arasında yer alan, Disney’in orijinal bir hikayeden beyaz perdeye uyarladığı ilk film olan Lady and the Tramp, aynı zamanda ilk sinemaskop çizgi film olmasıyla da öne çıkıyor. Lady, sahipleri ile oldukça mutlu bir yaşam süren dişi bir köpektir. Eve bir bebeğin gelişi ile artık ilginin üzerinden çekildiğini hisseden Lady, üst üste yaşanan olumsuzluklarla daha fazla evde istenmediğini düşünerek evden kaçmaya karar verir. Sokakta tanıştığı erkek köpek Tramp ise Lady’yi bambaşka bir maceraya sürükleyecektir.

3. Eight Below, 2006 (IMDb: 7,3)

Antartika’nın dondurucu soğuğunda, bir kurtarma rehberinin köpekleri için verdiği mücadeleyi anlatan film, adeta içimizi ısıtıyor. Tecrübeli bir kurtarma rehberi olan Jerry Shepard, öncülük ettiği Dr. Davis McClaren ve ekibiyle geçirdikleri kaza sonrası, sadık dostu köpeklerini terk etmek zorunda kalır. Yüzyılın en büyük kar fırtınası içinde, köpekleri için benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu düzenleyen Jerry’nin en büyük destekçisi maceraperest pilot Katie’dir.

4. Marley & Me, 2008 (IMDb: 7.1)

Mutluluğa giden yolu bir köpek sayesinde keşfetmek mümkün mü? Grogan ailesine göre evet! Gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenilen bu filmde yeni bir eve taşınan çift, ailelerine yeni bir üye eklemeye karar verir: Bir golden retriever. Fakat bu köpek, çiftin hayatını fazlasıyla değiştirecektir. Sınır tanımayan, haylaz Marley öte yandan oldukça saf bir kalbe de sahip olduğundan, izleyenlerde sımsıcak bir his bırakma etkisine sahip.

5. Homeward Bound: The Incredible Journey, 1993 (IMDb: 6.9)

Aynı isimli bir kitaptan uyarlanan filmde, Shadow ve Chance adında iki köpek ve de Sassy adında bir kedi, birlikte yaşadıkları ailenin San Fransisco’ya tatile gitmesiyle terk edildiklerini düşünerek ailelerini aramaya koyulur. Çıktıkları bu yolculukta çeşitli maceralar yaşayan iki köpek ve kedi, evlerini tekrar bulabilmek için zorlu yollardan geçeceklerdir.

6. Lassie, 2005 (IMDb: 6,7)

1940’ların ünlü televizyon yıldızı Lassie, bu sefer bir filmle karşımıza çıkıyor. Ekonomik durumları oldukça kötüye giden Sam ve Sarah, en değerli dostları Lassie’yi satmak zorunda kalırlar. Ailesinden ayrı kalmayı kabullenemeyen Lassie, ailesine geri dönmek için İskoçya’dan Yorkshire’a uzun bir yolculuğa çıkar.

7. Benji the Hunted, 1987 (IMDb: 6.3)

Tam bir aile filmi olan Benji the Hunted, bir kaza sonucu Oregon’un el değmemiş kısımlarında mahsur kalan ve bir an önce sahibinin kollarına kavuşmayı bekleyen Benji’nin hikayesine odaklanıyor. Benji’nin hayatta kalıp kalmayacağın merak ederken dakikaların nasıl geçtiğini anlamayacağınız film, eski bir yapım olmasına rağmen hafızalarda yer ediyor.

8. 101 Dalmatians, 1996 (IMDb: 5,7)

Daha önceden animasyon içinde izlediğimiz Dalmaçyalılar, bu sefer insanların dünyasında karşımıza çıkıyor. Şeytani moda tasarımcısı Cruella DeVil, Londra ve çevresinde yaşayan Dalmaçya cinsi köpekleri, kürk tasarımlarında kullanmak için kaçırmaktadır. Pongo ve Perdy’nin yeni doğan yavrularını kaçırma girişiminde bulunan DeVil, büyük sürprizlerle karşılaşacaktır.

9. Beethoven, 1992 (IMDb: 5.6)

Hayatta birçok şeye sahip olmasına rağmen yine de bir eksiklik hisseden Newton Ailesi, bu eksikliği gidermek adına bir köpek sahiplenmeye karar verir. Geldiği yeni evde birden çok kilo almaya başlayan Beethoven’ı, ailesi veterinere götürür fakat veterinerin Beethoven ile ilgili çok daha farklı ve kötü niyetli fikirleri vardır.

10. Cats & Dogs, 2001 (IMDb: 5,1)

Kediler ve Köpekler, iki tür arasındaki zıtlaşmayı matrak bir bakış açsıyla ekranlara getiriyor. Bu iki tür arasında uzunca bir süredir devam eden barış ortamı, bir profesörün insanların köpek alerjilerini tamamıyla ortadan kaldıran bir aşı üretmesiyle bozulur. Hakimiyetlerini tehlikede gören kediler, Mr. Tinkles isimli beyaz bir İran kedisi önderliğinde köpeklere savaş açar. Üstün nitelikli ve yüksek teknoloji sahibi köpek ajanları, kendi kaderlerinin yanı sıra insan ırkını da korumakla görevlidir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.