• Arama

Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Al Pacino

Kült karakterleriyle beyaz perdede devleşen Al Pacino’nun kendine has tarzını yakından inceleyin.

Büründükleri karakterlerle tiyatro sahnesinde ya da sinema perdesinde seyirciyle bağ kuran oyuncular, kimi zaman bu rollerle bütünleşerek efsaneleşir. Sadece karakterinin özellikleri değil zevkleri, konuşması, giydikleri de popüler kültürün bir parçası olur. Her yönüyle örnek aldığımız hayat hikayeleri, başarılı kariyerlerinin haricinde stilleriyle de ön plana çıkan oyuncuların kendilerine özgü giyim tarzlarınında efsaneleşmelerinde payı büyüktür. Hollywood’un en değerli aktörlerinden biri olarak kabul gören, Michael Corleone ve Tony Montana karakterleriyle aklımıza kazınan efsane oyuncu Al Pacino’nun stiline yakından baktık.

Francis Ford Coppola’nın yönetmenliğini yaptığı, başrolü Hollywood’un önemli aktörlerinden Marlon Brando ile paylaştığı Godfather filmiyle çıkış yapan Al Pacino, 25 Nisan 1940’ta New York’ta doğdu. Amerika’ya göç etmiş İtalyan bir ailenin çocuğu olan Pacino, oyunculuk kariyerine tiyatro sahnesinde başladı. Beyaz perdenin şiddeti bol, kültleşmiş filmi Scarface ile devleşen Al Pacino, Scent of a Woman filmindeki üstün performansıyla oyunculuğunu ispatlamış ve En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını aldı ve Hollywood’un gelmiş geçmiş en değerli aktörleri arasına girdi. 52 yıllık kariyerine Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon A Time In Hollywood’daki Marwin Shwarz karakterini de ekleyen Al Pacino’nun stil retrospektifini inceleyelim.

Karakterlerini idolleştirdiğimiz oyuncuların günlük yaşamdaki tarzları bazen bizi şaşırtabilir. Bu durum 79 yaşındaki Al Pacino içinde geçerli. Efsane oyuncu, günlük stilinde yaşından daha dinamik bir görünüm çiziyor. Ağırlıklı olarak koyu renk tercih eden oyuncunun gardırobunda blazer ceketler ön planda. Oyuncunun siyah basic tişört ve ya gömlekle kombinlediği ceketlerinde dikkat ettiği noktaysa çok slim-fit modeller tercih etmemesi. Efsane aktör iş ayakkabı tercihine gelince monokrom tarzını siyah botlarla ya da koyu renk bir sneaker ile tamamlıyor. Uzun kaşe kabanlar tercih eden Pacino, şal kullanmayı seven aktörlerden. Yaz kış demeden görünümünü boynuna attığı şallarla tamamlayan oyuncuyu günlük yaşamında güneş gözlüklerinin ardına saklanmış biçimde görmeniz çok mümkün.

 

Bir Hollywood klasiği olan davetler, erkek oyuncular için hazırlanması daha kolay etkinlikler oluyor. Küçük detaylarla stillerini yansıttıkları bu formal görünümlerde Al Pacino, takım elbiselerinin içine saten doku kullanarak daha elegan bir çizgiye sahip oluyor. Günlük yaşamında kullandığı şalları formal tarzına da uyarlayan 79 yaşındaki aktör ipek dokulu koyu renk şallar tercih ediyor. Eklediği yüzük ve kolye gibi detaylarda stilini vurguluyor.

Kırmızı halının papyon geleneğini bozan Amerikalı oyuncu smokinin rengine uygun parlak ince kravat tercih ediyor. Kırmızı halı ışıltısını rugan ayakkabı tercihiyle vurgulayan Pacino, smokininin içine bazen yelek giyiyor. Genel hatlarıyla monokrom bir gardıroba sahip olan oyuncunun bu stil kodu, komple siyah giyindiği kırmızı halı görünümlerinde de dikkat çekiyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.