• Arama

Neue! Step: Bir Sonbahar Festivali

Zorlu PSM, ilhamını melankoli ve sonbaharın hüznünden alan sonbahar festivali Neue! Step ile müziğin sınırlarını zorluyor. Zorlu PSM’in bu sene ilk kez düzenlediği Neue! Step, 11-29 Eylül’de tarihleri arasında sahne alıyor olacak. Festival kapsamında, neo-klasik, minimal, ambient, deneysel ve avangart müzik ile kalıpların dışına çıkan sanatçılar bir araya geliyor.

Kültür sanat tutkunlarının buluşma noktası Zorlu PSM’nin bu sezon ilk defa müzikseverlerle buluşturacağı festival; Neue Step! başladı ve müzik tutkunlarına Eylül ayı boyunca sıra dışı bir deneyim sunmaya devam ediyor olacak. Sonbaharın yoğun enerjisini derinden yaşadığımız bu mevsimde, hüzünlü bir o kadar da melankolik olan Eylül ayına özel, hava şartlarına en yakışan konserleri izleme şansını kaçırmayın. 

Zorlu PSM’yi müziğin ve besteciliğin kalbe dokunan duygusunu ortaya çıkaracak Neue! Step, melodinin derin sularına dalarak neo-klasik, avangard ve ambient müziğin açacağı yeni ufukları keşfetmeye davet ediyor. 

Programın içeriğinde deneysel melodileri ile öne çıkan, 21. yüzyılın en yetenekli bestecilerinden Nils Frahm, Berlin Filarmoni’nin 12 çellisti, modern klasik müziğin önde gelen piyanistlerinden Víkingur Ólafsson ve 2017 yılında müzik kariyerlerini bitiren Wild Beasts grubunun solisti Hayden Thorpe yer alıyor. Ayrıca müzikte yeni arayışlara giden ve müziği yeniden tanımlayan Peter Broderick, Douglas Dare, Sylvain Chauveau ve Roberto Cacciapaglia gibi sanatçılar da festival kapsamında sahne alıyor. Injazero Records Showcase kapsamında ise sahnede Heinali, Matt Emery ve C. Diab görülecek.

Zorlu PSM’in 360 derece sahne deneyimi sunduğu %100 Studio’da düzenlenecek konserler, Eylül ayı boyunca müzikseverlere yepyeni deneyimler sunacak.

Zengin Melodilerin Devrimci Ustası: Nils Frahm

Neue! Step kapsamında ağırlanan sanatçı Nahum Brodski, Turkcell Sahnesi’nde müzik tutkunları ile buluşuyor! Tchaikovsky’nin son öğrencisi Nahum Brodski’den derslen alan Alman becteci, prodüktör ve multi-enstrümantalist, piyano başında müziğe alışılmışın ötesinde bir yaklaşım getiriyor. Dünya çapında önde gelen isimlerle çalışmış müzisyen, geleneksel piyanistlerden edindiği miras ile çağdaş bestecilerinden gelen ilhamını birleştirerek ortaya çıkardığı neo-klasik tarzı ile dünya çapında bir hayran kitlesine sahip. Klasik ve elektronik müzikten doğan zengin kompozisyonları ve göz alıcı sahne performansıyla Nils Frahm, 19 Eylül’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde yer alacak.

Melankoli ve Melodi Derinliklerinde Yolculuğa Çıkaran Festival Programı

Program listesinde öne çıkan isimlerden biri Peter Broderick. Amerikan asıllı sanatçı, piyano ağırlıklı çalışmalarına ek olarak farklı enstrümanlar kullanarak ürettiği deneysek kompozisyonlarıyla 11 Eylül’de sahnedeydi.

Londra merkezli bağımsız plak şirketi Injazero Records çatısında yer alan Heinali, Matt Emery ve C.Diab’ın sahne alacağı Injazero Records Showcase; çağdaş klasik, ambient ve deneysel elektronik müzik odaklı performanslarıyla 18 Eylül’de müzikseverleri melankoli ve melodi arasında derin bir yolculuğa çıkaracak.

C.Diab

Heinali

Matt Emery

Eserlerinde minimaliteyi öne çıkararak sessizliği de bir kompozisyon unsuru olarak kullanan Belçikalı müzisyen Sylvain Chauveau 20 Eylül’de Zorlu PSM sahnesinde izlenebilecek.

 

Türkiye'nin en deneyimli DJ'lerinden Mabbas; güçlü ritimlerin hakim olduğu karanlık ve dinamik techno tonlarını benimsediği, elektronik müziğin hem güncel hem de saklı kalmış isimlerin parçalarından oluşan setleriyle bu kez de Neue! Festival’de sizleri bekliyor. Mabbas, 20 Eylül’de klasikleşmiş türler arası eklektik geçişini bir kenara bırakarak, “Sad Techno” konsepti altında seyirciyi derinden etkileyecek bir setle unutulmaz bir geceye imza atacak. “Constant Sorrow Electronica - All Night Long Set” ile 20 Eylül’de Neue! Step kapsamında %100 Studio’da setin başına geçen Mabbas gelenlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Programın, dinleyicisinde oldukça derin bir etki bırakan sanatçılarından bir diğeri Douglas Dare. Ünlü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist; şiirsel tarzı ve melankolik vokalleri ile farklı bir deneyim sunduğu, klasik müzik ile minimalizmi birleştirdiği tarzını 24 Eylül’de %100 Studio’da notalara dökecek.

Uluslararası yenilikçi müzik sahnesinin öne çıkan ismi Roberto Cacciapaglia, sesin gücü ve müziğin derin duygular yaratışı üzerinde arayışıyla 24 Eylül’de Turkcell Sahnesi’nde dinleyicisi ile buluşacak.

2017 yılını bitirirken dağılma kararlarını açıklayan Wild Beasts grubunun eşsiz vokali Hayden Thorpe, Divine isimli ilk solo albümünü geçtiğimiz günlerde yayınladıktan sonra 26 Eylül’de müzikseverlerle buluşacak.

Özellikle başarılı Bach yorumlarıyla adından sıklıkla söz ettiren İzlandalı piyanist Víkingur Ólafsson, müzikal hakimiyeti ve özgünlüğü ile tüm dünyada etkisi altında bıraktığı hayran kitlesi ile 27 Eylül’de bir araya gelecek.

Neue! Step’in eşsiz programında, dünyanın en önemli üç orkestrasından biri olarak kabul edilen Berlin Filarmoni Orkestrası’nın viyolonsel grubundan bir araya gelmiş, Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti yer alıyor. Çellistler, güzellik ile melankoliyi, güven ile esnekliği aynı anda hissettiren müzikleri ile 29 Eylül’de sahne alacak.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.