• Arama

Milano Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

2020 İlkbahar Yaz trendlerini belirleyen koleksiyonlar, New York ve Londra Moda Haftası’ndan sonra şimdi de Milano Moda Haftası’nda modaseverlerle buluştu. İşte en dikkat çekici koleksiyonlar… 

Moschino 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Kreatif Direktör Jeremy Scott, kültürler arasındaki farkı ortadan kaldırarak Moschino’nun son koleksiyonunu ilham aldığı Picasso’ya adadı. Defilede adeta birer tuval rolü üstlenen modeller; resimli baskılarla kaplı, İspanyol sanatçının farklı stil ve dönemini yansıtan tasarımlar giydi. Bella Hadid podyumda Picasso'nun Pembe Dönemi’nden rengarenk bir tasarımla yürürken, Stella Maxwell sanatçının meşhur “Little Flowers” eserinden esinlenen bir elbise giydi.

Fendi 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Markanın moda tasarımcısı Silvia Venturini Fendi, yeni koleksiyonu “güneşsel bir oluşum” olarak betimliyor. Fendi, koleksiyonun çıkış noktasını “Kadınların giysileri içinde doğal ve iyi hissetmesini istedim.” olarak tanımlıyor. Ceketlerden elbiselere, bluzlerden plaj kyafetlerine kadar koleksiyonun genelinde çiçek tasarımları öne çıkıyor. Deri ve kürk detaylara da sıklıkla yer verilen koleksiyona kahverengi ve sarı tonları hakim.

Max Mara 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Candice Swanepoel, Doutzen Kroes ve Gigi Hadid’in askeri kesim gri takımlar içinde açılışını yaptıkları Max Mara koleksiyonu Milano Moda Haftası’nın en çok konuşulan defilelerinden biri oldu. James Bond serisinin büyük hayranı olan markanın kreatif direktörü Ian Griffiths, yeni koleksiyonunu kadın ajanlar için bir gardırop olarak tanımladı. Geneline pastel, taba ve haki renklerin hakim olduğu koleksiyonda, marka için oldukça yeni olan gece giysileri göz kamaştırdı.

Prada 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Her zaman detaylara önem veren Prada, yeni koleksiyonuyla da güzelliği detaylarda yakalıyor. Koleksiyon; ince, zarif, biraz 70’lerden biraz da 50’lerden esintiler taşıyan, son derece süslü fakat bir o kadar da kışkırtıcı çizgilere dayanıyor. Prada Grubunun CEO'luğunu üstlenen tasarımcı Miuccia Prada koleksiyonunun başlangıç noktasını şu sözlerine dayandırıyor: “Kişi, kıyafetlerinden daha önemli olmalı; kişinin sahip olduğu stil kıyafetlerden önemli olmalı.”

Alberta Ferretti 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Son yıllarda çıkardığı koleksiyonlarda tasarımlarına genç bir hava katarak markasını günlük giyim içinde yeniden konumlandıran tasarımcı Alberta Ferretti, 70’ler retrosundan esinlenen yeni koleksiyonuyla markasını istediği yere taşıdı. Koleksiyonda yer alan süet ceketler, birçok rengi barındıran, kelebek motifli uzun elbiseler, nakışta aşırıya kaçılmış kısa tişörtler ile Feretti, 70’lerin modasına modern bir dokunuş kattı. Parçalara, gökkuşağı paletinden renkler eşlik etti.

Jil Sander 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Jil Sander’ın Kreatif Direktörleri Luke ve Lucie Meier çiftinin elinden çıkan, markanın doğal rafya detaylarla bezenmiş yeni koleksiyonu Milano Moda Haftası’nda podyuma çıktı. Her zamanki gibi markanın esas aldığı minimalizmden etkilenen koleksiyonda, Meirer çifti bu sefer zıtlıkları ön plana çıkardı.  Uzun ve ipek veya bol dökümlü jarse elbiseler üstüne giyilen kişiye özel tasarlanmış çift düğmeli ceketler koleksiyonda sıklıkla yer buldu. Koleksiyonun dikkat çeken bir diğer parçası ise kuş şeklindeki payetlerle işlenmiş uzun tunikler ile kombinlenen dar pantolonlar oldu.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.