• Arama

Green Carpet Fashion Awards 2019

Moda ve sürdürülebilirliğin buluştuğu tören: Green Carpet Fashion Awards 2019. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen davette ünlü tasarımcılar, geri dönüşüm kumaşlarla çarpıcı tasarımlar ortaya koydu. 

Milano’da gerçekleşen ve moda dünyasının en ‘duyarlı’ ödül töreni olarak görülen Green Carpet Fashion Awards 2019, dün gerçekleşen görkemli bir törenle Milano’da sahiplerini buldu. Dünya çapındaki birçok ünlü isim;  tasarımcıların elinden çıkan, özellikle geri dönüştürülmüş kumaşlardan yapılan kıyafetleriyle dikkat çekti.  

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Green Carpet Fashion Awards’a gelen konukların birçoğu yenilikçi ve sürdürülebilir kumaşlarla üretilen tasarımları sergileyerek, artık ikonikleşen “yeşil halı” da sürdürülebilirliğin lükse ihtiyacı olmadığını gözler önüne serdi. Geceye Adut Akech, Jon Kortajarena, Stella McCartney, Dame Anna Wintour, Valentino Garavani, Sophia Loren, Alessandra Ambrosio, Doutzen Kroes, Colin Firth, Shailene Woodley, Barbara Palvin, Elsa Hosk, Amber Valletta, Candice Swanepoel, Eric Underwood, Sinead Burke, Olivia Palermo, Ian Somerhalder, Nikki Reed, Pixie Geldof, Jess Glynne, Kat Graham, Lea T ve Toni Garrn gibi birçok ünlü isimleri katıldı.

Stella McCartney

Davette, Sürdürülebilir Moda'da Üstün Liderlik Ödülünü kazanan Stella McCartney geceye, Sonbahar / Kış 2019 koleksiyonundan saçak detaylı siyah elbiseyi ve yine kendi koleksiyonundan vegan deri Falabella çantasıyla katıldı.

Elisa Sednaoui

Elisa Sednaoui Alberta Ferretti imzalı; geri dönüşümlü organik ipek kumaşla tasarlanan, payetlerle süslenmiş sarı elbisesiyle Green Carpet Fashion Awards’a katıldı.

Candice Swanepoel

Moda davetlerinin en güzel isimlerinden Candice Swanepoel, Philosophy di Lorenzo Serafini'nin bol dökümlü, boyundan çapraz bağlamalı uzun şifon elbisesi ile davete katıldı. Candice Swanepoel’in soluk mavi, eko-sürdürülebilir ipek elbisesi Yeşil Halı Moda Ödülleri'nin en iddialı tasarımlarından.

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio, kırmızının tonlarında uzun şal desenli şifon elbise giydi. Etro imzalı elbisenin en dikkat çekici detayı ise çapraz ince askılı sırt dekoltesi.

Izabel Goulart

‘Yeşil halı’ seremonisinde Etro elbisesiyle dikkat çeken bir diğer isim de Izabel Goulart oldu. Derin göğüs ve sırt dekoltesiyle tüm gözleri üzerine çeken mankenin, ön dekoltesindeki baskılı ipek volanlar elbisesinin kilit detaylarından.

Elsa Hosk

Son olarak Elsa Hosk da Etro arşivlerindeki kumaşlardan özel hazırlanan mavinin çeşitli tonlarını barındıran, şal desen baskılı, altın ve gümüş rengi, tek omuz elbise giydi. Green Carpet Fashion Awards’ta Izabel Goulart ve Alessandra Ambrosio ile boy gösteren manken yeşil halıda göbek ve bacak dekoltesiyle sürdürülebilirliğin ne kadar çarpıcı göründüğünün örneği oldu.

Toni Garrn

Toni Garrn, Alberta Ferretti tarafından tasarlanan, taş ve nakış süslemeli gri şifon elbisesiyle Green Carpet Fashion Awards’a katıldı.

Nataly Osmann

Nataly Osmann stil ve sürdürebilirliğin birleştiği akşama, siyah parıltılı özel bir tül kumaşla tasarlanmış, Philosophy di Lorenzo Serafini imzalı halter yaka elbiseyle katıldı.

Maria Borges

Maria Borges, Green Carpet Fashion Awards’a Alberta Ferretti’nin atölyesinden çıkan; değerli nakış taşlarla işlenmiş, beyaz elbisesiyle katıldı.

Amanda Lear

İtalyan şarkıcı Amanda Lear, sezonun en moda ikilisi: lila ve kırmızı tonlarını aynı anda kullanarak yeşil halının en stil kadınlarından olmayı başardı. Philosophy di Lorenzo Serafini imzalı elbisenin etek kısmında kullanılan egzotik çiçek desenleri yazın enerjisini hala üzerinde taşıyor. Üst kısmındaki kadife kumaş tercihi ise elbiseye asalet katan ince detaylardan biri.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.