• Arama

En Güzel Yunan Adaları

Yaz için tatil planlarımızı yapmaya başladık ve Mykonos ile Santorini’den sıkılanlar için adı pek de duyulmamış, en güzel YunanAdaları’nı yazdık.

 

Zakynthos

 

 

İyonya Adaları’ndan olan Zakynthos, en fotojenik Yunan Adası olmaya aday! Sadece tekneyle ulaşılabilen Shipwreck Bay, bölgedeki en güzel plaj. Adadaki Gerakas Beach de, altın sarısı kumları ve deniz kaplumbağalarıyla görülmeye değer.

 

Hydra

 

 

1967 yılında, başrolünde Sophia Loren’in oynadığı “Boy on a Dolphin” adlı filmle ünlenen ada, zamanın durduğu tipik bir Yunan Adası. Saronik Körfezi’nde bulunan Hydra’da, yeni bina inşaatı ve motorlu araç kullanmak yasak. Kafa dinlemek için ideal bir destinasyon.

Skopelos

 

 

“Mamma Mia!” filminin çekildiği Skopelos, manastırları ve villalarıyla meşhur. Skopelos, Stafilos, Agnontas ve Glossa adlı dört balıkçı kasabasından oluşan adada her yer yeşillikler içinde.

 

Andros

 

 

Kiklat Adaları’nın en kuzeyinde bulunan Andros, pek turistik bir ada olmasa da varlıklı Yunanlı ailelerinin yazlık evleri için tercih ettiği bir adres. Dağlık olan Andros, manzarasıyla dikkat çekiyor.

 

Koufonissia

 

 

Sessizlik ve huzur arayanlar için en ideal Yunan Adası, Koufonissia. Hiçbir motorlu aracın bulunmadığı adada 1980’den önce elektrik de yokmuş. Son 10 senedir popüler olan ada, özellikle tekne ile seyahat etmeyi sevenlerin favorisi.

 

Karpathos

 

 

Rodos ve Girit'in ortasında bulunan ada, sakinlik arayanlar için ideal bir destinasyon. Karpathos, bazılarına sadece tekneyle ulaşılabilen huzurlu plajları, uzun sahil yolları ve sıradışı villalarıyla tipik bir Yunan adası olma özelliğini taşıyor.

Corfu

 

 

İyon Denizi'nde bulunan Corfu, özellikle aile tatilleri için ideal. İngiliz doğa bilimci ve yazar Gerald Durrell, çocukluğunu geçirdiği bu ada için, “Bir çocuğa hediye verebilsem, kendi çocukluğumu verirdim” der.

 

Ne Giyilir?

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.