• Arama

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JCM London

Tasarımlarını cesur ve renkli olarak tanımlayan JCM London markasının kurucusu Cenk Esertepe ile marka üzerine konuştuk. 

Cenk Esertepe, kariyerine Türkiye'nin en büyük kuyumculuk şirketi Goldaş ile başladı ve Gucci, Armani ve Ferrari gibi seçkin uluslararası lüks markalar için çalıştı. Kuyumculuk sektöründe 10 yılı aşkın bir deneyime sahip Esertepe, 2009'da Londra'da Mehmet Topbaş ile yeni markası altında kendi çizgisini yarattı. Seyahat etmek, tasarım sürecini ateşleyen ilhamının büyük kısmı. Büyük mücevher ve iyi tasarımın gücüne inanan Esertepe, öte yandan bir mücevherin, bir kadının sahip olabileceği en canlandırıcı şey olduğunu savunmakta.

Markanızın kuruluş hikayeniz, hangi noktasına denk geliyor?

Floransa’da sanat eğitimi aldım, meslek hayatıma tekstil sektörüyle atıldım. Armani, Ferrari gibi markalarla yakın olarak çalışma fırsatı buldum. İtalyancayı iyi bilmek, İtalyan kültür ve insanını iyi anlamak bu markalarla çalışırken vizyon sahibi olmamı sağladı. Tasarım algımı buna borçluyum. Mücevher sektöründe çalışmaya 2002 yılında Türkiye’nin en iyi kuyumcu markalarından birinde başladım. Markanın yurtdışı bağlantı noktalarındaki seyahatlerim bana dünyanın birçok noktasını gezip görme, tasarımda farklı kültür, takı, materyal alışkanlıklarını görme fırsatı sağladı. Yurtdışına yerleşme fikrim hep vardı, o dönemde şirketimizin kurucu ortağı Mehmet Topbaş ile Londra’da yollarımız kesişti ve en iyi bildiğim işi yapmaya karar verince de birlikte JCM London markasını kurduk. Bu sene de markanın 10.yılını dolduruyoruz. 

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

JCM’i farklı kılan en belirgin özelliği mücevherde büyük boyutlardan korkmaması ve alternatif materyal kullanımı. Dünyanın her yerinden topladığım farklı malzemeleri kullanmamız. Kemik, abanoz, yılan derisi gibi doğal materyalleri değerli taşlarla ve kristallerle bir araya getirmeyi seviyorum. 

Tasarımlarınızı üç kelimeyle tanımlayın desek?

Cesur, renkli, farklı.

Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Kıyafetten ayakkabıya, yemeden içmeye, dekorasyondan dil ve komünikasyona hayata dair her şey benim için ilham kaynağı. Tasarım benim için hayat tarzı, o yüzden belli kalıpların dışına çıkıp cesaret edilemeyen obje, materyal ve boyutların tasarımda kullanılması bana her zaman ilham verdi. Uygulamalarım da takdir edildi. 

Tasarımlarınızdaki imza dokunuşlarınızdan bahseder misiniz?

Renk… Benim çizgimde tasarımlarımda uygulayamayacağım bir renk yok. Natürel materyalleri renklerle bütünleştirmek tasarım sürecimin temeli.

Takılarınızı daha çok hangi stile sahip kadınlar kullanıyor?

Güçlü, cesur, stil sahibi kadınlar.

OGGUSTO okurları takılarınıza nerelerden ulaşabilir?

Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul Teşvikiye’de yeni mağazamızın kapılarını açtık.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.