• Arama

Ekim Ayında Göze Çarpanlar

Ekim ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Mehmet Korkmaz Love Koleksiyonu

Mehmet Korkmaz, aşkın tasarımları “Love” koleksiyonunu Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde MBFWI kapsamında sundu. Tasarımcı yeni koleksiyonunu anlatırken, Hayalindeki aşkın her halinden ilham aldığını dile getiriyor. Hayalimdeki aşk, “ seksi, güçlü, ahenkli, duygulu” diyor. Moda dünyasında trendleri takip etmek yerine kendi trendini yaratan Korkmaz, giyilebilir couture anlayışının baş rolde olduğu koleksiyonunun öne çıkan özelliği, şıklığı, zarafeti ön planda tutan bir tarzda olması. İlkbahar-Yaz sezonu için özellikle zarif ve yüksek kalitedeki el işçiliği yine göze çarpan güçlü detaylardan biri. Haute Couture’ün tüm asilliğini ortaya koyarken aynı zamanda da ulaşılabilir kombinler, 2020 İlkbahar Yaz koleksiyonunun en kilit parçalarından sadece birkaçı…

Brooks Brothers Sonbahar Erkek Koleksiyonu

Kaliteye düşkün erkeklere klasik şıklığı farklı dokunuşlarla sunan, 200 yıllık perakende devi Brooks Brothers şehrin enerjisinden ilham alan sonbahar erkek koleksiyonu ile yine benzersiz bir deneyim sunuyor. Koleksiyon çok yönlü hopsack kumaştan spor ceketler, chino pantolonlar ve denimlerin yanı sıra su geçirmez ve %100 yün dış giyim seçeneklerini barındırıyor. Koleksiyonun hem gündüz hem gece şıklığını yansıtan takım elbiseleri ise lacivert, kahve ve yeşil renk paletinin hakim olduğu hırkalar, kapitone yelekler ve blazerlar ile modern bir görünüm yakalıyor. Her zamanki gibi aksesuarlar tüm detaylarıyla öne çıkıyor. İpek cep mendilleri markanın önceki koleksiyonlarında yer alan temalarla çeşitlenirken gerçek pul ve paralarla hazırlanan kol düğmeleri koleksiyonun en nadide parçalarını oluşturuyor.

PINKO Sonbahar/Kış 2019 Koleksiyonu

Birçok farklı temadan oluşan ve ilhamını çoğunlukla 80’lerden alan PINKO Sonbahar / Kış 2019 koleksiyonu yeni sezona sürpriz bir iş birliğiyle giriyor. Özgüvenli ve cesur kadını yansıtan Rachel Araz, sanat ve modanın kalbi Milano’da PINKO’ya özel kendi yaşam tarzına uygun, neşeli, eğlenceli ve şık parçalardan oluşan bir seçki oluşturdu! Sezonun öne çıkanları ve dikkat çekici parçaları “RacheLovesPinko” etiketiyle PINKO Türkiye mağazalarında.Sezonu canlı renklerle karşılayan PINKO, dev omuzlu siluetler ve büyük aksesuarlarla 80’leri günümüze getiriyor. Dantel ve payet detayların bir arada kullanıldığı, “ugly” sneaker’lar ve çizmelerden oluşan koleksiyon çok dikkat çekiyor.

Magnum, Sosyal Sorumluluk Projesi

Magnum geçtiğimiz günlerde büyük bir sosyal sorumluluk projesini duyurdu. Bu proje kapsamında Ali Elmacı, Ardan Özmenoğlu ve Kezban Arca Batıbeki Magnum 2059 dondurmalarını tasarladı ve bu eserler bir sergi davetiyle tanıtıldı. Magnum, kakaonun sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmesinin önemine dikkat çekmek için hayata gerçilen bu proje için Kezban Arca Batıbeki, “2059 rakamı, en sevdiğim fütürist filmlerden olan "Blade Runner / Bıçak Sırtı" filmlerini hatırlattı bana. Yapacağım işi; bu filmlerde yer alan, benim gibi geleceği yaşarken, biriktirdiği bazı objeler, müzikler ve kitaplarla geçmişe olan bağlarını korumaya çalışan karakterlerle ilişkilendirmek istedim” dedi. Ardan Özmenoğlu, “Ben “2059 Magnum” projem için Artemis’ten ilham aldım. Magnum Kadın Tanrıçası bereketi ve toprağın verimliliğini temsil ediyor, hepsinden önemlisi doğadan geldiğimizi ve doğaya bağlı olduğumuzu vurguluyor” dedi. Ali Elmacı, “Ben de “Magnum 2059” çalışmam ile hepimizin hayalindeki geleceğin ortak olduğu hatırlatmak ve bu ortak amaç için aynı özveriyi göstermemiz gerektiğini vurgulamak istedim” dedi.

Swatch 2019 Kış Koleksiyonu: I Love Your Folk

Kendi stilimizi, bir araya getirdiğimiz kişisel parçalarla vurguladığımız şu dönemde, aksesuarlar giderek önem kazanıyor. Kişisel hikayelerin detaylara taşınmasından esin alan Swatch, kendine özgü kültürüne ve eşsizliğine övgü niteliğindeki yeni 2019 Kış koleksiyonu I Love Your Folk’u sundu. Koleksiyon, güncel trendlerden yola çıkarak Swatch’un en sevilen ve bilinen yönü olan eğlenceyi de katıyor. Bireyselliğe ve farklı kültürlere övgü niteliğindeki bu koleksiyon, sezon görünümlerine şal deseni, çiçekler, dantel ya da motiflerle son bir folklorik dokunuş yapıyor.

Meze Kültürü Meraklılarıyla Yeniden Meze Festivali’nde Buluştu

Gastronomi dünyasının en önemli etkinliklerinden olan Yeniden Meze Festivali, Dude Table organizasyonuyla 6 Ekim’de Ortaköy Feriye’de gerçekleşti. İstanbul mezelerinin, yöresel mezelerin ve sokak lezzetlerinin bir araya geldiği ve sınırsız meze tadımı deneyiminin dahil olduğu etkinlikte, mezeseverler usta şeflerin deneyimlerini atölyelerle keşfetme şansı yakaladı. Muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerel şefler kendi coğrafyalarına özgü tatları sergilerken, gastronomi dünyasının tanınmış şefleri özel reçetelerini sundu. Benzersiz lezzetlere eşlik eden müzik ve muhabbet ile Yeniden Meze Festivali, hafızalardan silinmeyecek bir deneyim yaşattı.

Simay Bülbül’den Kapılarını Arayan Kadınlar Koleksiyonu

Moda tasarımcısı Simay Bülbül, kadınlardan ilham aldığı 2019 Sonbahar Kış koleksiyonu Kapıları Aralayan Kadınlar’ı eşi benzeri görülmemiş bir defile ile sundu. Defile ile birlikte sanatseverlerle buluşan fotoğraf sergisinde sinema, bilim, sağlık, üretim, teknoloji, moda, sosyal sorumluluk, edebiyat ve sanat gibi çeşitli disiplinlerde başarılara ve ilklere imza atmış, zorluklar karşısında yılmayan, hayallerini gerçekleştirebilmiş 11 kadının portresi yer aldı. Bülbül’ün koleksiyonu için Türkiye’nin farklı noktalarından getirdiği tarihi kapıları ve fotoğraf sergisini 15 Ekim’e kadar HangarİST’te ziyaret edebilmek mümkün.

Sonbahar Sincerely Yogurt’a Balkabağı ile Geliyor

Sonbaharın habercisi, balkabağı ve etnik baharatlardan oluşan efsanevi pumpkin spice aroması, Sincerely Yogurt’un sağlıklı dondurulmuş yoğurtlarına tat katmak için yeniden çıktı! İçerdiği canlı kültürlerle probiyotik kaynağı olan Sincerely Yogurt, ilave şeker veya koruyucu içermeyen lezzetine sonbaharın turuncusuna çok yakışan pumpkin spice ile tat katıyor. Sadece sonbahar boyunca tadabileceğiniz pumpkin spice dondurulmuş yoğurda ek olarak farklı toppings ve sos çeşitleri, bisküviler, çikolatalar ve çok çeşitli şekerlemelerle yoğurdunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Swarovski 2019 Sonbahar Kış Gözlük Koleksiyonu

Swarovski’nin kristalinin ve ışığın sihrini kutlayan çarpıcı, modern ve en yeni gözlük koleksiyonu, tarz dolu bir dokunuş taşıyor. Dünyanın dört bir yanından kadınları öz güvenli, parlak ve ışıltılı hissettiren koleksiyon, ultra modern silüetlerin yanı sıra saf çizgiler ve ışıltılı detaylardan oluşuyor. Gözlüğün modernlik katmak için en önemli aksesuar olduğunu belirten markanın Kreatif Direktörü Nathalie Colin, koleksiyonu “kristal ve ışığın baş döndürücü yansıma oyunu” olarak tanımlıyor.

Babylon Sahnesi Ekim Ayında da Dopdolu

Bomonti’de müziğin vazgeçilmez adresi Babylon, ekim ayında da dopdolu bir programa ev sahipliği yapıyor. Ortadoğu müzik geleneğiyle folk-rock kalıplarını bir araya getiren Bajar’dan, Liverpool çıkışlı psych-pop ekibi She Drew The Gun ve hatta genç müzisyen ve şarkı yazarı Billie Marten’e kadar pek çok isim bu ay da Babylon’da. Sizi geçmiş yıllarınıza döndürecek Oldies But Goldies ve Hey Gidi Günler partileri ile eğlenmek veya Vaudou Game, Alfa Mist, Louis Sclavis Quartet ve diğer isimlerle 29. Akbank Caz Festivali’nin tadını çıkarmak isterseniz, adres Babylon.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.