• Arama

2020 İlkbahar/Yaz Modası

Moda haftalarının izinde 2020 İlkbahar/Yaz sezon trendleri mercek altında.

Her yıl sezon modasını belirleyen New York, Londra, Milano ve Paris moda haftaları, podyumların tozunu attırdıktan sonra sokaklardaki yerini almaya hazırlanır. Moda dünyasında en çok etki yaratan Paris Moda Haftası, her sene sezon trendlerini domine etse de bu sezonun öne çıkanlarında New York ve Londra da güçlü konumda. Podyumlarda yürüdükten sonra sokaklara taşıp tereddütsüz gardıroplara girecek 2020 İlkbahar/Yaz sezonu trendleri ise radarımızda. 

Şaşırtıcı Renkler

Renklerin satürasyonu artırılmış tonları, çarpıcı ve dikkat çekici bir sezona işaret ediyor şüphesiz. Özellikle Valentino’nun neon elbiseleri ile kalabalıklar arasında dahi tüm bakışları üzerinizde toplamanız mümkün.

OGGUSTO’nun seçimi

KUTNIA HIPOKAMPOS ZEUGMA ELBİSE

KUTNIA KEMERLİ DUZ KESİM PANTALON

KUTNIA ZEUGMA NAKIŞLI KUTNU PELERİN CEKET

Çizgiler

2020 İlkbahar/Yaz sezonu çizgilerin sezonu olacak! Tabii ki hepimizin gardırobundan en azından iki tane çizgili bluz veya elbise veya triko mutlaka var; ancak trend desene yeni bir güç kazandırması açısından dikkate değer. Altuzarra’nın örgü elbisesi veya 3.1 Phillip Lim’in grafik pilileri gibi.

KUTNIA ETEK UCU VOLANLI KUTNU CEKET

KUTNIA SHORT JAPANESE KIMONO

KUTNIA WIDE COLLOR KUTNU SHIRT JACKET

Denimin Geri Dönüşü

Mütevazı ve gündelik denim yamaları, fırfırları, yırtıkları ve birçok yeni uygulaması ile bir moda gerçeği olarak kendine yer buluyor. Özellikle Givenchy’nin ustalıklı terzilik örneği ceketi ile kombinlediği geniş ve kesik paçalı modelinin sokak modasına bomba gibi düşeceğinden şüphemiz yok.

Jean giymenin kurallarını öğrenmek için tıklayın.

Asimetrik Fırfırlar

Tek omuzda fırfırlar, tek kalçada biriken kırımlar, uçuşan etekler… Vücudun her yerinde taşınabilecek fırfırın her hali, modanın yeni gösterişli parçası olarak 2020 İlkbahar/Yaz trendleri arasında kendini gösteriyor.

Neredeyse Yok Şortlar

Mikro şortlar ve kesimlerin ortaya çıkarttığı bacaklar, en klasik modaevi Chanel’de dahi, tüm podyumları etkisi altına aldı. En şık ilham kaynağı için gece ceketleri ve payetli üstlerle kombinlendikleri Saint Laurent’e bakmak yeterli.

İlhamını 70’lerden Alan Ceketler

70’lerin geniş yakalı veya saykodelik desenli; ama her zaman usta terzilikli ceketleri geri dönüyor. Bu geri dönüşün en kusursuz örneklerini Victoria Beckham sivri yaka gömleklerle stilize ettiği, Marc Jacobs ise bir düşten yeni uyanmış hissi veren modelleri ile verdi şüphesiz.

Tüylü Üstler

Gündelik kıyafetlerinize devekuşu tüyleri ile couture havası kazandırmak isterseniz doğru zamandasınız. 2020 İlkbahar/Yaz sezonunda gömleklerin veya spor giyimin tüylerle havalandığına tanıklık edeceğiz.

Yeni Yorumları ile Trençkotlar

Klasik bir trençkot sizi asla yarı yolda bırakmaz. Ve tasarımcılar onu gardıropların temel parçası kılmak için bu sezon sıkı bir geri dönüş hazırlığı içinde girdiler. Oscar de la Renta hareli ipeği lazer kesim çiçeklerle desenlendirirken Sacai daha konseptsel bir tasarım dili tercih etti.

Halat Kemerler

Görünümünüze ister bir fonksiyon kazandırsın ister kazandırmasın, bu sezon bellerimize bir denizci gibi halatlar dolayacağımız kesin. Öyle ki Tory Burch bu trendi bir adım ileri taşıyor ve halatlarını deriden tasarlıyor.

Aşırı Geniş Hacimler

Modayı cezbedici kılan unsurların başında, ulaşılmazlığı geliyor. Bazı trendler giyilebilir formları ile önce vitrinlere ardından gardıroplara girerken bazıları bir arzu nesnesi olarak nabızları hızlandırıp giyilebilir formlara ilham kaynağı oluyor. Sezonun belki de tek ulaşılması güç -diyelim- trendi, aşırı geniş hacimler. Balenciaga heykelimsi formu ile öncüler arasındayken Molly Goddard kurgulamakta en iyi olduğu tüllerle bu trendin belirleyicileri arasında.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.