• Arama

2020 Yılında İzlemeniz Gereken Filmler

2020 yılında mutlaka izlemeniz gereken filmleri sıraladık. Black Widow, Birds of Prey ve Top Gun: Maverick gibi, 2020 yılında vizyona girecek filmleri keşfedin.

Yeni yılda beyazperde yine olağanüstü filmleri ağırlıyor. 2020’de vizyonda göreceğimiz filmler arasında özellikle fantastik aksiyon filmleri öne çıkıyor. Başrolde bol bol kadın karakterleri izleyeceğimiz 2020 filmleri arasında Marvel evreninden Black Widow ve DC dünyasından Wonder Woman 1984 ve Birds of Prey yer alıyor. Bunlar ve diğer 2020 filmlerden öne çıkan diğerlerini keşfedin.

Dolittle/ Doktor Dolittle'in Yolculuğu

Bol ödüllü, dev oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Dolittle filmi, 2020 yılının ilk günlerinde sinemaseverlerle buluşacak. Başrolünde Robert Downey Jr.’ı izleyeceğimiz film, Kraliçe Victoria İngiltere’sinde yaşayan ve hayvanlarla konuşabilen Dr. John Dolittle’ın maceralarını konu ediniyor. Karısını kaybetmesinin ardından inzivaya çekilen eksantrik doktor ve veteriner Dolittle, kraliçenin geçirdiği ağır hastalık sebebiyle mistik bir adayı keşfetmek için yolculuğa çıkar. Yolculuğunda Dolittle’a genç çırağının yanı sıra doktorun sadık dostları endişeli bir goril, meraklı bir ördek, alaycı bir deve kuşu, neşeli bir kutup ayısı ve dik kafalı bir papağan eşlik ediyor.

Birds of Prey/ Yırtıcı Kuşlar

Suicide Squad filmiyle tanıdığımız, zır deli fakat bir o kadar da yetenekli ve güzel Harley Quinn karakteri, Birds of Prey filmi ile şubat ayında geri dönüyor. Joker’den ayrılan Harley Quinn, Gotham’ın kanun savaşçısı Helena Bertinelli ve suçla savaşan bir aileden gelen, yakın dövüş ustası Dinah Laurel ile güçlerini birleştiriyor. Ekibin amacı ise bir mafya babası tarafından kaçırılan masum bir genç kızı kurtarmak. Harley Quinn ve ekibinin Black Mask’e karşı mücadelesini konu alan film, 2020’nin en merakla beklenen filmlerinden biri.

No Time to Die/ Ölmek İçin Zaman Yok

Ünlü İngiliz ajanı James Bond’un merakla beklenen filmi No Time to Die 3 Nisan 2020’de Türkiye’de vizyona giriyor. James Bond karakterine bir kez daha Daniel Craig'in hayat verdiği film, emekliye ayrılmış ajanın yeni hayatını konu alıyor. Aktif hizmetten ayrılan Bond, Jamaika’da emekliliğin tadını çıkarırken CIA’den eski dostu Felix Leiter'ın yardım talebiyle son bir kez göreve geri döner. Kaçırılan bir bilim adamının kurtarılmasına yardım etmesi gereken Bond, kendini sandığından çok daha tehlikeli bir işin içinde, yeni teknolojilerle silahlanmış, kötü bir adamın peşinde bulur.

Mulan

Walt Disney Pictures'ın prodüksiyonuyla aynı isimli 1998 yapımı animasyon filminin canlı bir uyarlaması olan Mulan, Çin'in Hua Mulan efsanesine dayanıyor. Kadınlara yüklene rollerin kocasının mutluluğunu sağlamak, çocuk doğurmak ve evi çekip çevirmek olduğu bir çağda Mulan, kendisine biçilen bu hayatı kabul etmemektedir. Çin İmparatoru, ülkeyi savunmak için İmparatorluk Ordusu’nda görev yapmak üzere her aileden bir erkeğin orduya katılacağını açıkladığında Hua Mulan erkek kılığına girerek savaşa katılır. Orduda Hua Jun ismini kullanan Mulan, savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkarken kendi komutanına aşık olmaktan da alıkoyamaz. Onurlu bir savaşçının yolculuğunu işleyen bu destansı yolculuk, 2020’de beyazperdede yeniden sinemaseverlerle buluşuyor.

Fast & Furious 9/ Hızlı ve Öfkeli 9

İzleyicisini sokak yarışlarının tehlikeli dünyasına sürükleyen film serisi Fast and Furious, dokuzuncu filmi ile orijinal kadrosunun önemli bir kısmını yeniden bir araya getiriyor. Filmde başrol oyuncusu Vin Diesel’in yanı sıra orijinal kadrodan Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Lucas Black, Ludacris ve Nathalie Emmanuel yer alıyor. Diesel’İn hayat verdiği Dominic Toretto ve ailesi olarak gördüğü ekibinin maceralarını konu alacak filme orijinal ekibin yanı sıra John Cena, Finn Cole ve Anna Sawai katılıyor.

Black Widow/ Kara Dul

Marvel dünyasının güzel ve yetenekli casusu Natasha Romanoff, nam-ı diğer Black Widow, solo filmiyle beyazperdelere geri dönüyor. Karakteri, Yenilmezler serisinden hatırladığımız Scarlett Johansson canlandırıyor. Bildiğiniz gibi, serinin son filmi Avengers: Endgame’de Black Widow, Ruh Taşı’nı alırken kendini feda etmişti. 2020 yılında izleyeceğimiz filmde karakterimiz hayata geri dönmüyor; bunun yerine film bizi karakterin geçmişine götürüyor. Filmle ilgili detaylar sır gibi saklanırken bildiğimiz tek şey Johansson’ın filmle ilgili yaptığı açıklama: “Bu film bir aile filmi, kendini affetmekle ilgili.”

Wonder Women 2: 1984

2017 yılında yayınlanan ilk filmiyle büyük beğeni toplayan DC Comics karakteri Wonder Woman’ın, kısa bir aradan sonra, merakla beklenen ikinci filmiyle 2020 yılının ilk yarısında izleyicisiyle buluşması planlanıyor. Serinin ilk filmi Birinci Dünya Savaşı sırasında geçiyordu. Devam filmi Wonder Women 1984, adından da anlaşılabileceği üzere, 80’lerin Soğuk Savaş döneminde geçiyor. Filmin konusu ile ilgili ayrıntılar sır gibi saklanırken, ilk filmde hayatını kaybeden Steve Trevor rolüyle Chris Pine’ın yeni filmde nasıl geri döndüğünü öğrenmek için merakla bekliyoruz.

Top Gun: Maverick

Bir dönemin stiline yön vermiş, 1986 tarihli Top Gun filmi, Top Gun: Maverick isimli devam filmiyle ekranlara geri dönüyor. Filmin başrolünü yine Tom Cruise üstlenirken kendisine Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly eşlik ediyor. Film, Tom Cruise’un hayat verdiği Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell’e odaklanıyor. Merakla beklenen filmin yönetmenliği ise Joseph Kosinski üstleniyor.

Soul

Yediden yetmişe herkesin çok sevdiği animasyon filmlere imza atan Pixar Animasyon Stüdyoları’nın merakla beklenen yeni filmi 2020’de izleyicisiyle buluşuyor. Diğer filmlerinde olduğu gibi, Soul filmiyle de Pixar bizleri kendimizi yeniden keşfetmeye yönlendiriyor. Film, New York sokaklarında başlayan bir yolculukla bizleri keşfedilmemiş kozmik diyarlara ve “Sen Semineri”ne götürüyor. Filmin baş karakteri, orta okul müzik öğretmeni Joe Gardner, bir jazz piyanisti olmanın hayalini kurmaktadır. İlk müzisyenlik deneyiminin ardından New York sokaklarında dolanan Joe, ansızın bir kanalizasyon çukuruna düşerek kendini farklı bir dünyanın içinde bulur. Film boyunca Joe’nun Dünya’ya geri dönüş macerasını izlerken bir yandan da bizi biz yapan ögeleri sorgulayacağız.

Godzilla vs. Kong

Sinematik evrenin iki büyük canavarı Godzilla ve Kong aynı filmde bir araya geliyor. Yılın son haftalarında vizyona girmesi planlanan film, iki dev yaratık arasındaki savaşı konu ediniyor. Gezegenin en büyük iki gücü Godzilla ve Kong'un olağanüstü savaşına insanlığın gelecek savaşı da ekleniyor. Monarch örgütü keşfedilmemiş diyarlarda girdikleri tehlikeli bir görevle bir yandan Titanların kökenine dair ipuçları elde ederken, bir diğer yandan her iki yaratığı da dünya üzerinden silme fırsatı elde ediyor. Film ile ilgili en öne çıkan ayrıntı ise, Godzilla ve Kong arasındaki boyut farkının filmde hemen hemen sıfıra indirgenmiş olması.

2021 Yılında Vizyona Girecek Filmler

The Matrix 4

Yönetmenliğini ve senaristliğini Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin üstlendiği bilim kurgu serisi Matrix, aradan geçen uzun yıllar sonrası, geçtiğimiz günlerde serinin 4. filmi ile geri döneceğini açıklamıştı. Matrix’te sıradan bir yaşam süren Neo’nun Matrix hakkındaki gerçekleri keşfedişini ve ardından yaşananları konu alan serinin başrolünde yine Keanu Reeves’i izleyeceğiz. Yeni filmin konusu tam olarak bilinmese de filmin Neo’nun gençliğine odaklanacağı tahmini yürütülüyor. Filmin açıklanan kadrosunda ise Keanu Reeves ve Trinity karakterine hayat veren Carrie-Anne Moss’un yanı sıra Neil Patrick Harris ve Jonathan Groff da yer alacak. Warner Bros. filmin Amerika vizyon tarihini 21 Mayıs 2021 olarak açıkladı fakat Türkiye vizyon tarihi henüz bilinmiyor.

John Wick: Chapter 4

Warner Bros.’un açıklamalarına göre merakla beklediğimiz ve yine 21 Mayıs 2021 tarihinde Amerika’da vizyona girecek bir diğer film ise John Wick 4. İki filmin de başrolünde Keanu Reeves’i izleyeceğimiz için, o gün sinemaseverler tarafından şimdiden “Keanu Reeves Günü” olarak ilan edildi. John Wick serisinin devamı niteliğindeki filmin konusu henüz tam olarak bilinmese de emekli tetikçinin maceralarının devamının işleneceği ön görülüyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.