• Arama

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Bedeninizi forma sokup, fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak farklı dans türlerini ve İstanbul’un en iyi dans stüdyolarını keşfedin.

Her bilinçli bireyin takip ettiği “iyi yaşam” felsefesinin gereklilikleri arasında tabii ki düzenli olarak egzersiz yapmak var. Eğer yaşamınıza egzersiz yapmayı dahil edemediyseniz ya da yaptığınız egzersizlerden artık sıkıldığınızı hissediyorsanız bir yenilik yapma vakti geldi demektir! Peki, bu yeniliğin dans olmasına ne dersiniz? Dans hem vücudunuzu forma sokacak hem de eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak… Dansın bedeninizi nasıl çalıştırdığına gelin beraber bakalım.

Bale Fitness

Birçok Hollywood ünlüsünün de formunu ona borçlu olduğu bale fitness, dans ve sporun en zarif hali diyebiliriz. Bale Fitness’ı yapmak için bir bale geçmişinizin olmasına gerek yok. Ayrıca yaşınızın ve kilonuzun da bir önemi yok, bu egzersizi herkes yapabilir! Tüm vücudu, özellikle ince ve uzun kasları çalıştıran Bale Fitness, bedeninizin esneklik sunarken, bacaklarınıza güç veriyor. Bunun yanı sıra omurga sağlığında çok etkili. Duruş bozukluklarını gidererek, düz bir omurgaya sahip olmanızı sağlıyor.

Stüdyo önerisi: Ece Candan Stüdyo

Bale Fitness’ı Türkiye’ye ilk getiren Ece Candan, derslerini Kabataş’ta deniz manzaralı stüdyosunda veriyor. İster grup derslerine katılabilir ister özel ders alabilirsiniz. Özellikle sabah dersi alıp, güne klasik müzik ile başlamak kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak, bizden söylemesi!

Salsa

Afrika’da doğup Küba’da şekillen Salsa, latin ezgileriyle ruhunuzu doyururken, kıpır kıpır ritmiyle de bedeninizin forma girmesini sağlayacak. Özellikle zayıflama amacınız varsa, Salsa ile kalori çok kolay kalori verebileceğinizi hatırlatalım… Salsa ile beraber bedeniniz şekillenirken aynı zamanda hızlı ve çevik bir yapıya sahip olabilirsiniz. İçinizdeki enerji çıkartan Salsa kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar.  Zihne de olumlu etikleri olan bu dans, farklı dans kombinasyonları öğrenip bunu uygulayacağınız için hafızanızın güçlenmesine destek olur.

Stüdyo önerisi: Dans Akademi

İstanbul’un çeşitli yerlerinde bulunan Dans Akademi, eğitmen kadrosu ile oldukça iddialı. Size yakın olan bir stüdyoya ister kendiniz ister partnerinizle katılarak, hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Hip-Hop

70’li yıllarda Amerikan sokaklarında doğan Hip-Hop içinizdeki genç ruhu ortaya çıkarıyor. Kendinizin farklı bir yönünü keşfederken, kardio yapar gibi bedeninizi çalıştırabilirsiniz. Böylece güçlü ve esnek bir bedene kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hip-Hop yapmak hafızanızı güçlendirir, müziği vücut hareketlerine uydurmaya çalışacağınız ve belirli kalıpların dışarısına çıkacağınız için yaratıcılığınızın gelişmesine katkı sağlar. Özellikle masa başında çalışıp enerjisini atamayan kişiler için oldukça ideal!

Stüdyo önerisi: Dans Fabrika

Başarılı bir dans eğitmeni olan Ömer Yeşilbaş’ın kurduğu Dans Fabrika yalnızca Hip-Hop dansına yönelik bir okul. Hip-Hop öğrenmek istiyorsanız, gitmeniz gereken tek adres diyebiliriz. Rutin derslerin yanı sıra okulun düzenlediği dans etkinliklerine de katılmanızı öneriyoruz.

Pole Dans

Son zamanların en hit dans türlerinden Pole Dans, vücut hakimiyetinizi en çok arttıran dans türlerinden biri. Bedeninize esneklik, güç ve estetik katacak dans türü ile çok kısa bir sürede vücudunuzdaki değişime inanamayacaksınız. Bizim önerimiz ilk etapta grup derslerine değil özel ders almanız. Çünkü Pole Dans, büyük ölçüde beden kondisyon gerektirdiği için ilk etapta size özel olarak hazırlanacak derslerle güç kazanmanız önemli.

Stüdyo önerisi: Pole İstanbul

Yağmur Alparslan’ın kurucusu olduğu Pole İstanbul, bu dans türünde çok iddialı. Grup veya özel ders alabileceğiniz stüdyoda, çok kısa zamanda kendinizi geliştirebileceğinize emin olun!

Zumba

Dans ile fit kalma deyince akla ilk gelen dans türlerinden biri Zumba. Son birkaç yıldır popüler olan Zumba, temelini jimnastik ve aerobik hareketlerinden alıyor. Latin esintili müzikler ile dinamik bir şekilde yapılan bu dans türü, bir saatte 500 kalori vermek mümkün! Zayıflamanın ve fit kalmanın en güzel yollarından… Vücudun her bir noktasını çalıştırdığı için bedeniniz çok dengeli bir görünüme ulaşacak.

Stüdyo önerisi: Depo Dans

Zumba’yı ilk kez Türkiye’ye getiren Depo Dans ile Zumba yapmanın farkını hissedeceksiniz! Cihangir ve Bakırköy’de bulunan stüdyoda, haftanın birkaç gününe yayılan Zumba derslerine katılıp fiziğinizi mükemmel bir değişime sokabilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.