• Arama

Oyunun Efsaneleri: Sporun Gerçek Centilmenleri

Sporun gelmiş geçmiş en centilmen oyuncularını listeledik.

Sporun zirvesinde başarılı olmak çok çaba gerektirir. Ancak spor dünyasındaki herkesin saygısını kazanmak daha ziyade karakter ister. Onlar sahaya çıktıkları her zaman sadece kendilerini %110 oyuna vermekle kalmayıp oyuna saygınlık da kazandırırlar. Bu oyuncular sportmen ruhları ve profesyonellikleri ile sporun kalitesini yükseltirler. Onlar kulüpleri için birer rol model ve ülkeleri için gösterilecek örneklerdir. Karşınızda sporun gerçek centilmenleri…

Dwight Yorke

Tobago’da dünyaya gelen ve bu bölgenin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olarak kabul edilen ve Manchester United efsanelerinden olan Dwight Yorke, kulüp tarihinin en ikonik anlarının da mimarlarından. Bu forma altında sahaya çıktığı 4 sezon boyunca 3 Premiere Lig şampiyonluğu, Federasyon Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi kupası elde eden Yorke, takımında oynadığı kilit rolü profesyonel tavrı ve adil oyun anlayışı ile taçlandırdı. Manchester United’ın tarihi mirasını cömertlik, takım arkadaşlığı ve centilmenlik gibi değerlerle yaşatan Yorke, Brother’larla birebir örtüşen özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Roger Federer

Tenis klas bir oyundu; ancak kortlar Roger Federer’in varlığı ile tanıştığında başka bir seviyeye yükseldi. Nazik, özgün ve gülümsemesi ile tanınan Federer, zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Hayırsever yanı ile de tanınan tenişçi, 2003 senesinde kurduğu Roger Federer Foundation ile eğitime ve sportif faaliyetlere katılma fırsatı bulamayan çocuklara destek oluyor.

Arnold Palmer

Oyunda rakiplerine karşı tavizsiz, hayranlarına karşı ise sempatik olan Arnold Palmer, golfün 1950’lerde popülerleşmesinin yegane ismi olarak kabul ediliyor. Spor dünyasında saygın bir yerde duran Palmer, saha içinde olduğu kadar saha dışında da kalabalıkların hayranlık beslediği bir isim.

Michael Jordan

Hiç kimse top yakalamada onun kadar iyi olamaz. Ve hiçbir basketbolcu adını NBA tarihine onunki kadar ışıltılı bir şekilde yazdıramaz. Altı şampiyonluk kupası ve beş En Değerli Oyuncu Ödülü sahipliği birçok şeyi anlatıyor sanıyoruz. Basketbolun centilmenlik ve adil oyun değerlerinde bir karşılığı varsa, o kesinlikle Michael Jordan’dan başkası değil.

Muhammed Ali

Boks tarihine adını altın harflerle yazdıran Muhammed Ali, kelebek gibi uçup arı gibi soktuğu ringler için ölümsüz bir isim. Bu başarıyı sadece kazandığı şampiyonluk kemerleri ile değil ırkçılığa karşı mücadelesi ve kişisel hayatındaki naif tavrı ile kazandı. Büyük acılardan ve gözyaşlarından yücelttiği hayatı ve kariyeri, onun saygıdeğer sporcular arasında anılmasının en gerçek kanıtı. 

Carl Lewis

Koşu pistlerinin 80’lerde ve 90’larda popülerleşmesine yardımcı olan Carl Lewis, on senelik kariyerine sığdırdığı 10 Olimpik madalya ve 65 farklı başarı ile uzun atlamanın en iyisi olarak anılıyor. İç ısıtan gülümsemesi ve kıyas kabul etmeyen yeteneği ile üç kez Yılın En İyi Atleti ödülüne layık görülmesi, onun spor dünyasında ne denli sevildiğinin ve hayranlık uyandırdığının ispatı.

Andrea Pirlo

İsmi futbol dünyası ile eş anlamlı olan Andres Pirlo, yıllandıkça güzelleşen bir içki gibi, yaş aldıkça kariyerinin zirvesine yerleşti. Futbola olan yeteneğinin yanı sıra sahadaki profesyonelliği ve çabasız stili ile de hayranlık uyandırması ile ‘Bay Havalı’ olarak anıldı. Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde tüm stadyumca ayakta alkışlanarak önüne güller atılması, hakkında pek çok şey anlatıyor sanıyoruz. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.