• Arama

Dijital Etkinlik Rehberi

Dijital platformlar üzerinden gerçekleşen konserler, fitness ve meditasyon dersleri gibi etkinlikleri bir araya getirdik. Dijital etkinlik programlarını, rehberimizden keşfedin.

Evlerimize bolca vakit geçirdiğimiz şu günlerde tüm alışkanlıklarımızı değiştiren zorunluluklarla baş etmeye çalışıyoruz. Sağlığımız yerindeyse ve evdeki düzenimizde bir sıkıntı yoksa özgürce yapamadığımız her şey içimizi daraltıyor. Biletini haftalar önce aldığınız ama iptal olan konser, katılamadığınız yoga dersi, gezemediğiniz bir müze, gidip de dinleyemediğiniz söyleşi derken uzayıp giden bir liste... 

Bu karanlığın içerisinde ise içimizi aydınlatacak gelişmeler yaşanıyor birer birer. Kapılarını kapatmak zorunda kalan irili ufaklı mekanlar, sanat kuruluşları ve atölyeler ile farklı alanlardan sanatçı ve sporcular, tüm insanlığa moral olacak bir hediye gibi herkese açık dijital etkinlikler karşımıza çıkıyor. Ruhumuza ilaç gibi gelecek ve bizi kalben bir araya getirecek bu etkinlikleri sizin için bir araya getirdik.

Takip etmeniz gereken Instagram hesapları

Sakıp Sabancı Müzesi & Cihangir Yoga “Müzede Yoga”

Sakıp Sabancı Müzesi ve Cihangir Yoga işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Müzede Yoga” etkinliğine katılmaya ne dersiniz? Sakıp Sabancı Müzesi kapıları kapalı olduğu bu süreçte, “Müzede Yoga” etkinliğiyle Nisan ayı boyunca her Çarşamba saat 08:00’de canlı yayınla evlere taşınacak.

Sakıp Sabancı Müzesi’nin gerçekleştireceği “Müzede Yoga” etkinliğine Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Akbank Sanat Caz Günleri Konserleri

Akbank Sanat, Nisan ayında kültür sanat etkinliklerini dijital platformlarda sanatseverlerle buluşturuyor. 30. Akbank Caz Festivalinin "Yıl Boyu Caz" konserleri “Evin Caz Hali” konserleri ile devam ediyor. Akşam 19:00’da Akbank Sanat’ın Instagram hesabından yayınlanacak olan konserleri kaçırmayın deriz.

10 Nisan Cuma –  Barış Demirel & Efe Demiral –  Gitar /Trompet

17 Nisan Cuma –  Serhan Erkol – Saksafon

24 Nisan Cuma –  Ece Göksu & Can Çankaya – Vokal/Piyano

Akbank Sanat’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Calling Magazine ile Canlı Yayında #callingsofra

Calling Magazine’in 2014’ten beri devam ettiği #callingsofra bu dönem boyunca takipçileriyle dijital ortamda buluşuyor. Ayrı yemek masalarında benzer tatları şenlendirmeyi hayal eden #callingsofra’nın Instagram hesabı üzerinden paylaşacağı tarifleri ve sohbetleri kaçırmayın deriz. #callingsofra, dijitalde gerçekleştireceği ilk canlı yayınında Lady Burger’ın kurucusu Pınar İshakoğlu ile buluştu. Daha fazlası için takipte kalın.

Calling Magazine’in gerçekleştireceği #callingsofra canlı yayınları ile ilgili daha fazla bilgiye Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Bir de Restoranından Dinle 

Dude Table ve Restoran Haftası’nın iş birliğiyle gerçekleşecek olan Bir de Restoranından Dinle canlı yayın serisi, bulunduğumuz bu dönemde restoranların yaşadığı sorunları ve ihtiyaçları konu alıyor. Dude Table’ın kurucusu Funda İnansal moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Bir de Restoranından Dinle serisi, Leb-i Derya’nın ortağı Handan Özbek, Foxy’nin ortağı Levon Bağış ve Banko Burger’in kurucusu/şefi Bora Bozankaya gibi isimleri konuk olarak ağırlıyor. Daha fazlası için takipte kalın.

Bir de Restoranından Dinle serisini Restoran Haftası’nın Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Hampstead Theatre 

Hampstead Theatre, bulunduğumuz bu dönem boyunca kapılarını kapamış olsada, tiyatroseverleri bu seferde dijital platformda buluşturuyor. Hampstead Theatre ve The Guardian’ın işbirliğiyle yayınlanacak olan 3 büyük prodüksiyonu ücretsiz olarak üç hafta içerisinde izliyebilirsiniz. Daha fazla gösterim için de takipte kalın.

Hampstead Theatre’ın gösterimleri hakkında bilgilere Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

ShapeUp İstanbul

Vücut ve zihin sağlığına odaklanan BodyHealthMind konseptli Megaformer ve Yoga stüdyosu ShapeUp İstanbul, konseptini BodyHomeMind’a çevirerek Yoga seanslarını ve Megaformer’dan ilham alan antrenmanlarını Zoom üzerinden yayınlıyor. Her gün farklı bir egzersizin olduğu bu dijital sınıflara katılarak hem zihninizi hem de vücudunuzu dinç tutmanızı amaçlayan ShapeUp, ayrıca Instagram üzerinden takipçilerini motive edecek film, okuma ve podcast önerilerini de günlük olarak paylaşıyor. 

ShapeUp İstanbul’un günlük ders programına ve iç açan önerilerine Instagram hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayşe Tolga

Titreşimsel Şifa terapisti Ayşe Tolga, haftanın belli günlerinde enerjimizi korumak ve güçlendirmek için hem zihnimize hem de bedenimize şifa olacak meditasyon çalışmaları yaptırıyor. Böylece, titreşimsel olarak çok düşük boyutların içindeyken, var olan enerjiyi terk edip, daha yüksek bir frekansta kalmamızı amaçlıyor. Evlerinizde, belki de tek başınıza katıldığınız bu deneyim, canlı bağlantı yoluyla binlerce insanın dahil olduğu ve titreşimi çoğalttığı şifalı bir çalışmaya dönüşüyor. Bu eşsiz çalışmayı mutlaka deneyimlemelisiniz.

Ayşe Tolga’nın çalışmalarına siz de Instagram hesabı üzerinden katılabilirsiniz.

Saatchi Gallery

Londra’da bulunan bir çağdaş müzesi olan Saatchi Gallery, bu sefer de sanatseverleri Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirecekleri canlı yayında bir araya getiriyor. Son beş sene içerisinde Londra’da en çok ziyaret edilen 20 sergiden 15’nin Saatchi Gallery tarafından sunulduğunu biliyor muydunuz? İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilecek olan canlı yayınlara katılıp, sanatçılar ve eğitmenler tarafından sanat tarihi ve daha fazlası ile ilgili bilgi edinme fırsatını kaçırmayın deriz.

Saatchi Gallery’nin Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Madem Evdeyiz

Birbirinden yetenekli birçok şefin, işletmecinin ve eğitmenin beraberliğiyle açılan Madem Evdeyiz Instagram hesabı, kolay uygulanabilir yemek tarifleri ve pratik bilgileriyle, yemek severlerle buluşuyor. Hem evde kalmaya, hem de evde yemek yapmaya teşvik eden Madem Evdeyiz, yemeğe dair sohbetleri ve canlı yayınları ile bu dönemleri keyifli bir şekilde üstesinden gelmemize yardımcı oluyor.

Madem Evdeyiz’in sunduğu lezzetli tarifleri ve sohbetleri Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yekta Kopan

Kıymetli bir yazar, kültür-sanat programları yapımcı ve sunucusu ve harika bir seslendirme sanatçısı olan Yekta Kopan huzur veren sesiyle kendi evinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarda “hayat devam ediyor ve ben sizin yanınızdayım” der gibi kendi kitaplarından hikayeler okuyor. İlk okumasını 16 Mart akşamı yapan Kopan yeni okumalar ile hayatımıza dokunmaya devam edecek. 

Yekta Kopan’ın hikayelerini Instagram hesabı üzerinden dinleyebilirsiniz.

Patrick Stewart ile Shakespeare

Star Trek yıldızı, ünlü oyuncu Patrick Stewart evde geçirdiğimiz bu dönem boyunca Instagram hesabı üzerinden her gün bir Shakespeare sonası okuyacağını açıkladı. Zamandan bol bir şeyimizin olmadığı bu dönemi edebiyatla doldurma fırsatına ne dersiniz?

Patrick Stewart’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

SWEATers

Kendini, “Birbirlerini harekete geçiren ve motive edenlerin buluşma noktası” olarak tanımlayan SWEATers, Bebek’teki mekanlarını geçici olarak kapatmak durumunda kalmış olsa da aynı motto’yu Instagram üzerinden yaşatmaya devam ediyor. Instagram’ın canlı yayın özelliğinden yararlanarak gün içerisinde pek çok atölye düzenleyen SWEATers, badem sütü yapmadan ses terapisine, fonksiyonel antrenmandan sirke yapımına birbirinden çok farklı alanları işliyor bu atölyelerde.

SWEATers’ın atölyelerden bir gün önce yayınladıkları programlarına ve canlı yayınlara buradan ulaşabilirsiniz.

Ertaç Kayaoğlu

Yıllarını spora vermiş deneyimli spor eğitmeni pilates ve fonksiyonel eğitim konusunda uzman bir sporcu olan Ertaç Kayaoğlu, sabahları sizin için hazırladığı programıyla evlerinize misafir oluyor. Bu süreci sizler ile birlikte sağlıklı ve aktif geçirmek isteyen Kayaoğlu, canlı yayınlarıyla herkesi “fonksiyonel antrenman” yapmaya davet ediyor.

Ertaç Kayaoğlu’nun antrenmanlarına Instagram hesabı üzerinden eşlik edebilirsiniz.

Cenk Erdoğan

Ülkemizin en kıymetli perdesiz gitar virtüözü ülkesine ve müziğe olan tutkusu ile her zaman birleştirici, iyileştirici ve sahiplenen canlı yayınlar yapar bizleri müziği ile şifalandırır. Yaptığı canlı yayınlar ile de kalplerimize dokunmaya devam ediyor.

Cenk Erdoğan’ın canlı yayın konserlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Canlı Yayın Konserleri

John Legend, Coldplay grubunun solisti Chris Martin, Yalın, Can Bonomo, Zeynep Bastık, Oğuzhan Koç, Gökhan Türkmen gibi isimler, zaman zaman Instagram hesapları üzerinden gerçekleştirdikleri canlı yayın performanslarıyla evlere neşe katıyor. Olduğumuz bu döneme mutluluk ve heyecan katan sanatçıların canlı performanslarını kaçırmamak için Instagram hesaplarını takipte kalın.

Pırıl Duru ile Online Seminerler

Uzman Diyetisyen ve Psikolog Pırıl Duru, bulunduğumuz bu durumdan ötürü Teşvikiye’deki ofisini kapatmış olmasına rağmen, Online Seminerlerine devam ediyor. Mesleğinde oldukça başarılı olan Pırıl Duru, bilinçli olarak evde kaldığımız bu dönemlerde katılımcılarına, birçok konuyu ele aldığı online seminer ve eğitimleriyle danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. 14 ve 16 Nisan’da Ketojenik Diyet ve Intermittent Fasting üzerine gerçekleştireceği iki oturumlu seminerini evden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Pırıl Duru’nun gerçekleştireceği webinarlar hakkında daha fazla bilgiye Instagram hesabından ulaşabilirsiniz. 

Zuhal Özyurt

2 seneyi aşkın süredir online Kundalini Yoga dersleri veren ve İtalya’dan Kanada’ya, Trabzon’dan Gaziantep’e pek çok ülke ve şehirden öğrencileriyle buluşan Zuhal Özyurt, içinde bulunduğumuz dönemi atlatana kadar derslerinin ücretsiz olacağını açıkladı. 17 Mart 2020 tarihi itibariyle bu uygulamaya başlayan Özyurt’un dersleri; bağışıklık sistemi güçlendirici, sindirim sistemi dengeleyici ve solunum yolları güçlendirici olan denge, meditasyon, nefes ve şifa meditasyonlarından oluşuyor.

Zuhal Özyurt’un online dersleri hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

MACFiT

2007 senesinden beri, kulüplerinde sunduğu spor deneyimleriyle insanların yaşam kalitelerini arttıran MACFiT, içinde bulunduğumuz bu dönemi atlatana kadar, düzenli spor yapmaya devam edilebilmesi için sosyal medya hesaplarından ve YouTube kanalından antrenman önerilerinde bulunuyor. MACFiT, bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla düzenli olarak spor yapmanın çok daha önemli hale geldiği bu durumda, haftalık antrenman programlarını ücretsiz olarak Instagram hesabından canlı yayınla sizlerle buluşturuyor.

MACFiT’in canlı yayın programı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Ruhun Doysun

Grundig’in başlattığı Ruhun Doysun projesi, daha rafine ve kaliteli yaşamı hedefleyen bir yolculuk olup, hayatın ve doğanın bize sunduklarının tadına varmayı önemsiyor. Ruhun Doysun ekibi, İyileştiren Gıda bölümünü birlikte izlerken aynı zamanda sohbet etmek için, yemek ve doğa severleri Youtube kanalında buluşturuyor. Evden ruhunu doyurmak ve evde geçirdiğimiz bu günleri bir buluşma fırsatına çevirmek isteyen herkesi YouTube kanalına davet ediyor.  

Ruhun Doysun’un keyifli sohbetleri ile ilgili bilgilere Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Takip etmeniz gereken internet siteleri

Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi’nin dijital dünyasını keşfetmeye ne dersiniz? Kapıları bu dönem boyunca kapalı olan Sakıp Sabancı Müzesi, bugüne kadar gerçekleştirilen tüm sergileri, koleksiyonları ve daha birçok içeriği sosyal medya kanalları, web sitesi, digitalSSM ve Google Art & Culture platformları üzerinden sanatseverler ile buluşturuyor.

Sakıp Sabancı Müzesi’nin dijital dünyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Nilüfer Kent Tiyatrosu

Nilüfer Kent Tiyatrosu, sahnelemiş olduğu oyunlarını dijital platform üzerinden tiyatroseverler ile buluşturuyor. “Evde Kal, Tiyatrosuz Kalma” sloganıyla karşımıza çıkan Nilüfer Kent Tiyatrosu, hem yetişkinler hem de çocuklar için Titanik Orkestrası, Kanlı Düğün, İki Efendinin Uşağı, Grimm Kardeşler ve Romeo ve Juliet gibi birçok tiyatro oyununu bizlere sunuyor. 

Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünya Radyolarını Keşfedin

Dünyanın dört bir yanındaki radyolarda ne çalıyor bilmek ister miydiniz? Sizde yeni şarkılar keşfetmeyi seven bir müzikseverseniz, Hollanda’da başlatılan bir radyo ve dijital araştırma projesi olan Radio Garden sayesinde dünyanın birçok noktasında bulunan radyolara bağlanıp, birçok farklı dildeki şarkıları dinlemeye davetlisiniz.

IOS ve Android uyumlu uygulamaya Appstore ve Google Play’den erişebilir, daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

The Berlin Philharmonic Orchestra

Dünyanın dört bir tarafındaki konser salonlarının bir bir kapanmasının ardından, bu konuya çözüm üretmeye dair ilk adım Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan geldi. Salonun kapatılması kararının alındığı gün  yapılması planlanan konseri, seyircisiz salondan canlı olarak yayınlayan orkestra, tüm dijital arşivini de internetten ücretsiz erişime açtığını açıkladı. Dünyanın en prestijli orkestralarından biri olan Berlin Filarmoni Orkestrası’nın attığı bu adımın sanat dünyasındaki etkisi ise büyük oldu.

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

The Metropolitan Opera

Yaşadığımız küresel salgın yüzünden dünyanın dört bir yanında kapatılan sanat kuruluşlarından biri olan Metropolitan Operası, izleyicileri ile buluşmaya devam etmekte kararlı. Geniş arşivini internet üzerinden açan Metropolitan Operası, her gün farklı bir eseri 24 saat boyunca erişime sunuyor.  Önümüzdeki günlerin programında ise Verdi’den Tchaikovsky’ye operanın pek çok efsane ismi yer alıyor. Opera tutkunları için de operaya şans vermek isteyenler için de eşsiz bir fırsat olan bu yayınları kaçırmayın.

Metropolitan Operası’nın programına ve arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Budapest Festival Orchestra

Mart ve nisan ayındaki bütün konserlerini iptal eden Budapeşte Festival Orkestrası, “QUARANTINE SOIRÉES” (Karantina Suareleri) ile klasik müzik tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Budapeşte saati ile her gün 19.45’de başlayan konserler, orkestranın Budapeşte’deki merkezinden canlı olarak yayınlanıyor. Mozart, Bach ve Schubert gibi isimlerin başyapıtlarının seslendirildiği konserleri mutlaka izleyin; ruhunuza çok iyi gelecek.

Budapeşte Festival Operası’nın canlı yayınlarına ve kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Vienna State Opera

Dünyanın en köklü sanat kuruluşlarından biri olan Viyana Devlet Operası da dijital arşivini ücretsiz erişime açan kurumlar arasında yer alıyor. Normal programından şaşmayan Viyana Devlet Operası, Die Walkure, Siegfried ve Götterdämmerung gibi eserleri her zamanki gün ve saatlerinde internetten üzerinden yayınlıyor ve bu kayıtlar 24 saat boyunca ulaşıma açık oluyor.

Viyana Devlet Operası’nın programına buradan ulaşabilirsiniz.

Art Basel

Her yıl Basel, Hong Kong ve Miami Beach’de düzenlediği gösterimlerle dünyanın en büyük sanat fuarı olarak görülen Art Basel, 20 Mart 2020 itibariyle, bu noktalara bir yenisini daha ekledi: Online Viewing Rooms (Online Görüntüleme Odaları). Dünyanın dört bir yanından 223 galerinin eserlerini sergilediği dijital platform olan Online Viewing Rooms, bütün sanatseverlere bu prestijli festivale eşi benzeri görmemiş bir erişim olanağı sunuyor.

Art Basel’in dijital platformunda sergilenen binlerce esere buradan ulaşabilirsiniz.

MasterArt VR

Sanat simsarları, galeriler, müzeler ve diğer sanat kuruluşları için sanal turlar hazırlayıp sunan bir platform olan MasterArt VR, insanları evde kalmaya teşvik etmek amacıyla sitesini ücretsiz erişime açtı. Dünyanın en prestijli art fuarlarından olan TEFAF Maastricht 2020’de yer alan birbirinden değerli eserlerden bir seçkiyi de dünyanın dört bir yanındaki sanat tutkunlarıyla paylaşan MasterArt VR, sizi de sanatın büyülü dünyasına bekliyor.

MasterArt VR’nin çok özel seçkisine buradan uluşabilirsiniz.

Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali

Cannes Film Fesivali gibi mart ve nisan aylarında yapılması gereken film festivalleri birer birer iptal olurken, 1988’den beri Amsterdam’da düzenlenen Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali, sanatseverleri çok mutlu eden bir karar aldı. Arşivinde yer alan 300 belgesel filmi ücretsiz erişime açan festival, dünyanın en büyük belgesel festivali olarak tanınıyor.

Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’nin arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

The Royal Academy of Arts

Londra’da bulunan The Royal Academy of Arts, birçok önemli sanatçı ve akademisyenler tarafından yönetilen özel bir sanat enstitüsüdür. Birçok değerli sergi ve sanat eserine yer veren The Royal Academy of Arts, bulunduğumuz bu dönem sürecinde kapılarını misafirlerine kapatmış olsada, ailecek veya bireysel olarak online takip edebileceğiniz birçok sergi ve aktivite sunuyor.    

The Royal Academy of Arts’ın sunduğu birçok aktivite ve sergiye buradan ulaşabilirsiniz.

Storytel

Storytel, evde olduğumuz bu dönemde kitap kurtlarının imdadına yetişti. Sizde bu dönemde bol bol kitap okuyanlardansanız Storytel’in sesli kitaplarına bir göz atın deriz. 14 gün olan ücretsiz deneme süresini 30 güne çıkaran Storytel, bir ay boyunca ücretsiz olarak sesli kitaplarını dinleme fırsatı sunuyor.

Storytel sesli kitaplarını buradan dinleyebilir veya Storytel uygulamasına Appstore ve Google Play’den erişebilirsiniz.

İstanbul Müzik Festivali

Bu sene 48.’si düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali, müzikseverleri evlerinde keyiflendiriyor. Türkiye’nin en çok ilgi gören müzik festivallerinden biri olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Müzik Festivali, festival tarihine kadar müzik listesine erişim imkanı sağlıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Müzik Festivali’nin playlistine buradan ulaşabilirsiniz.

British Council

Kendinizi farklı alanlarda geliştirebileceğiniz bu dönemde, British Council’ın bir araya getirdiği kaynaklara ve etkinliklere göz atmaya ne dersiniz? British Council’ın sunduğu dijital sergiler, online öğrenme ve öğretme kaynakları, online seminerler, canlı yayınlar ve çeşitli araştırma raporlarına evinizden, rahatlıkla ulaşabilir, bilinçli olarak evde kaldığımız bu süreci kendinizi geliştirerek verimli bir hale getirebilirsiniz.

Sanata yönelmek istiyorsanız; Duvarları Olmayan Müze’nin sunduğu ‘Varmak Üzere’ dijital sergisini gezebilir, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’ten tanıyabileceğiniz ünlü oyuncu Sir Ian McKellen’ın İstanbul anılarını ve gerçekleştirdiği röportajlara göz atabilir veya Shakespeare Lives e-kitabı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İngilizce kaynaklardan yararlanmak istiyorsanız; The English Channel ile interaktif bir şekilde İngilizcenizi geliştirebilir, çoçuklarınızın keyifli bir şekilde İngilizcelerini geliştirmesi için ‘Learning Time with Timmy’ YouTube serisine göz atabilir veya alanınıza göre online İngilizce kurslarından faydalanabilirsiniz.

Bilime ilgiliyseniz; Cubed Magazine’de eğlenceli bir şekilde bilimle alakalı bilmediğiniz birçok şeyi öğrenebilir veya başarılı kadın mezunların STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanında gördükleri eğitime dair tecrübelerini dinleyebilirsiniz.

IELTS testine hazırlanıyorsanız; IELTS hakkında tavsiyeler alabilir veya Ücretsiz IELTS uygulama testlerinden faydalanabilir veya ücretsiz uygulamaları indirip pratiğinizi güçlendirebilirsiniz.      

British Council’ın sunduğu kaynaklar ve etkinlikler ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

DIOR Talks

Evde olduğumuz bu dönemi podcast dinleyerek verimli ve keyifli bir şekilde geçirmeye ne dersiniz? The Great Women Artists Instagram hesabının yöneticisi küratör Katy Hessel’in sunduğu Dior Talks podcast serisinin Tracey Emin’in konuk olduğu yeni bölümünü izleyebilir ve bu dönemi sanatın iyileştirici gücüyle atlatabilmemiz için Dior’un yayınladığı podcast bölümlerini takip edebilirsiniz. 

Dior Talks podcast serisinin bölümlerini buradan dinleyebilirsiniz.

Takip etmeniz gereken YouTube kanalları 

Bolşoy Tiyatrosu Canlı Yayın Performansları

Moskova’da bulunan tarihi Bolşoy Tiyarosu’nun canlı yayın performanslarını izlemeye ne dersiniz? Birçok opera ve bale gösterisine ev sahipliği yapmış, dünyanın en prestijli tiyatrolarından biri olan Bolşoy Tiyatrosu, kapılarını kapamasının ardından opera ve bale performanslarını canlı olarak yayınlayacağını açıkladı. YouTube kanalı üzerinden yayınlayacağı 6 performansı canlı olarak veya yayınlandıktan sonra 24 saat içerisinde izleyebilirsiniz. 

7 Nisan –  Boris Godunov (2019)

10 Nisan –  The Nutcracker (2011)

Bolşoy Tiyatrosu’nun YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz. 

İbrahim Selim ile Bu Gece

İbrahim Selim ile Bu Gece gösterileri, bulunduğumuz bu dönem sürecinde her Çarşamba Zorlu PSM YouTube kanalında izleyicisiyle buluşuyor. Her bölümünde gündeme dair çeşitli konuları ele alan ve ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile eğlenceli oyunlar oynayan İbrahim Selim, izleyicilerin keyifle izlediği sanatçılar arasında yer alıyor. Evde olduğumuz bu zamanlarda her Çarşamba neşeli ve keyifli zaman geçirmek için Zorlu PSM YouTube kanalında buluşmaya ne dersiniz?

İbrahim Selim ile Bu Gece bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kumbaracı 50

Yıllardır Kumbaracı Yokuşu’ndaki sahnelerinde tiyatroseverleri misafir eden Kumbaracı50, şu günlerde ise Youtube kanalları üzerinden izleyicilerin evine konuk oluyor. Yiğirt Sertdemir moderatörlüğünde, Kumbaracı50 sahnesinde her akşam gerçekleşen canlı sohbetlerde; tiyatro üzerine tartışmalar, soru-cevap köşesi, oyun okumaları, tiyatro şarkıları gibi etkinlikler yer alıyor. 

Kumbaracı50’nin canlı sohbetlerini Youtube’ da haftaiçi her gün 20:30-22:00 arasında izleyebilirsiniz.

National Theatre

İngiltere’de oynanan birçok başarılı tiyatro oyununa ev sahipliği yapan National Theatre, bu dönem boyunca kapılarını kapamış olsada tiyatroseverlerle dijital ortamda buluşuyor. Her Perşembe günü National Theatre’ın YouTube kanalından yayınlanacak olan tiyatro oyunlarını 7 gün boyunca izleyebilirsiniz.

National Theatre’ın YouTube kanalına buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Jarrett Krosoczka

Ünlü çocuk kitabı illüstratörü Jarrett Krosoczka, dünyanın dört bir yanında yaşanan gelişmelerin ardından Youtube kanalında günlük bir seriye başladı. Çocukları gündemin yoğunluğundan uzaklaştırıp sanatla bir araya getirmeyi amaçlayan Krosoczka, her gün Türkiye saatiyle 21:00’de canlı illüstrasyon dersleri veriyor. Kaçıranların üzülmesine ise hiç gerek yok çünkü derslerin hepsi kaydedilip 20 dakikalık bölümler halinde kanala yükleniyor. 

Jarrett Krosoczka’nın derslerine buradan ulaşabilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Dünyanın dört bir yanındaki pek çok sanat kuruluşu gibi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi’nin bütün branşları da kapılarını kapadı ve gelecek aylarda yapılması planlanan tüm etkinlikleri iptal etti. Fakat, Berlin Filarmoni Orkestrası ve Viyana Devlet Operası gibi örneklerin peşinden giden bakanlık, tüm dijital arşivini bakanlığın Youtube kanalına taşımaya başladı. Biletleri günler öncesinden tükendiği için üzüldüğünüz; Carmen, Giselle ve La Traviata gibi başyapıtlar şimdi bir tık uzağınızda!

Devlet Opera ve Balesi’nin arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Fondation Louis Vuitton

Fondation Louis Vuitton, kapalı olduğu bu süreçte, çeşitli sergi ve konserleri ile ziyaretçileriyle dijital ortamda buluşuyor. Sanat ve kültürü destekleyen Louis Vuitton Vakfı’nın her hafta gerçekleştireceği 3 etkinliği oturduğunuz yerden takip etmeye ne dersiniz?

Fondation Louis Vuitton’un sunduğu etkinlikleri ve daha fazlasını Instagram hesabıFacebook sayfası ve YouTube kanalından takip edebilirsiniz. 

Takip Edebileceğiniz Online Kurslar

Harvard, Yale ve Brown gibi dünyanın en prestijli Ivy League okullarından farklı alanlardaki yüzlerce konu üzerine online ders alabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış okumadınız… Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia Üniversitesi, ve Pennsylvania Üniversitesi’ni kapsayan Ivy League, yaklaşık 450-500 ücretsiz online kurslara, birçok dijital platformdan erişim imkanı sağlıyor. İşletme, Bilim, Sanat, Teknoloji ve Sağlık gibi dallarda sunulan online kurslarına katılıp, sertifika sahibi olmaya ne dersiniz?

Dünya Şehirlerini Gezin

Seyahat etme imkanımızın olmadığı bu dönemde, dünyaca ilgi gören destinasyonların ve hatta kuzey ışıklarının canlı görüntülerini takip edebileceğinizi biliyor muydunuz? Dünya çapında birçok ülkeyi etkisi altına alan bu bulunduğumuz durum, seyahat imkanımızı ne kadar kısıtlamış olsada, evde olduğumuz dönemlerde dünyanın dört bir yanında bulunan en güzel destinasyonların görüntülerini takip etmek hala mümkün. Şehirlerin unutulmaz sessizliğine siz de şahit olmak ister misiniz?

Sanal Müzeleri Gezin

Dünyanın en ünlü müzelerindeki antik çağlara ait tarihi eserlerden, modern ve çağdaş dönemlere ait sanat eserlerine kadar pek çok değerli parçayı; evde otururken, sanal müzelerle keşfetmeye hazır mısınız? Metropolitan Müzesi, Orsay Müzesi ve Van Gogh Müzesi gibi dünyanın en ünlü müzelerinde bulunan pek çok tarihi eseri ve sanat eserini, 360 derece sanal turlarla keşfedebileceğiniz sanal müzelere bir göz atın deriz.

TED Konuşmaları

Başarılı iş insanlarının, izlemekten keyif aldığı ve ilham verici bulduğu TED konuşmalarına göz atmaya ne dersiniz?  Birçoğumuzun evden çalıştığı bu dönemde, yaşanan zorlukları bir kenara bırakıp motive olmak biraz zorlayıcı olabilir. Biz de iş dünyasının başarılı isimlerinden motivasyon, liderlik, ilham ve hayata tutunmaya dair TED konuşma önerilerini aldık. Tofaş’ın CEO’sundan Axa Sigorta’nın CEO’suna, Beşiktaş Kültür Merkezi CEO’sundan HP Türkiye’nin Genel Müdürü’ne kadar alanında başarılı iş insanlarının favori TED Konuşmaları, size de ilham kaynağı olabilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.