• Arama

Tüm Zamanların En Pahalı Ferrari’si

Efsanevi yarış otomobili 1962 model Ferrari 250 Gran Tourismo Omologato (GTO) ünlü İngiliz klasik otomobil brokeri Talacrest tarafından rekor bir fiyatla satışta.

 

2-resim

 

Dünyanın en pahalı otomobili olmaya aday bu Ferrari, sadece 39 adet üretilmiş serinin ikincisi. 3387GT seri numaralı bu otomobil bir yarış arabası olarak test amaçlı üretilmiş ve Ferrari’nin Kuzey Amerika Yarış ekibinin (NART) bir üyesi olarak ilk defa 1962 yılında 12 saatlik Sebring yarışında boy göstermiş ve yarışı ikinci bitirmiş. Hemen arkasından 24 saat süren LeMans yarışında, Bob Grossman yönetiminde altıncı gelerek bir başka başarıya imza atmış.

 

3-resim  

310 beygirlik 3 litre V-12 motoru ile 100 km hıza sadece 6,1 saniye içinde ulaşabilen, maksimum 250 km/h hız yapabilen efsane için bu başarılar hiç de şaşırtıcı olmasa gerek.

 

4-resim

 

1965 yılına kadar muhtelif yarışlarda boy gösteren otomobili, restoratör Stephen Griswold tarafından 13 bin Amerikan dolarına satın almış. 1997 yılına kadar birkaç el değiştirdikten sonra aracı Bernie Carl almış ve günümüze kadar kullandıktan sonra tekrar satmaya karar vermiş.

 

5-resim

 

1962 yılı Berlinatta modelinin 2014 yılında 38,1 milyon Dolar satış fiyatı ile bir müzayedede satılan en pahalı Ferrari olduğu düşünülürse, bu efsanevi otomobilin ünlü klasik otomobil brokeri Talacrest tarafından 55,8 milyon Dolar’a piyasaya sunulmuş olması bizi pek şaşırtmadı doğrusu.

 

7c5a3944_12272  

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.