• Arama

Çocuklara Özel New York

Çocuklarınızla birlikte dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden New York’ta farklı bir gezi yapabilmeniz için önerilerimiz...

 

American Museum of Natural History

Her yaştan ziyaretçiye hitap eden müze, koleksiyonuna eklenen 40 metrelik titanozor ve 30 metrelik mavi balina ve en görülmesi gereken sergiler arasında sayılan müze, dünyanın en büyük dinozor fosili koleksiyonuna da sahip. Farklı temalara bölünmüş sergiler arasındaki 34 tonluk meteorda “Ahnighito” heyecan verici olabilir. Özellikle 5 – 12 yaş grubu için tasarlarmış Keşifler odası ve “Dünya ve Evren” merkezi, öğretici olduğu kadar eğlendirici olduğundan, keyifli saatler geçirmek mümkün.

 

 

Metropolitan Museum of Art

Müthiş müze koleksiyonunda, çocukların çok ilgisini çeken mumya ve Antik Mısır dönemine ait nesneler, Orta Çağ zırhları, içi gezilen Dendur Tapınağı görülebilir. Ayrıca her gün çocuklara yönelik etkinlikler, turlar ve atölyeler düzenlenen müzenin kafesinde Central Park’a bakarak yemek yemek ve müze mağazasından eğlendirerek öğreten yüzlerce kitap ve oyun bulmak mümkün.

 

 

Central Park

Her mevsim ayrı güzel olan parkta Bethesda Çeşmesi görülebilir, piknik yapılabilir, bisiklet kiralayarak gezilebilir, gölde sandal turu yapılabilir. Hayvanat bahçesindeki Tisch bölümünde, Afrikalı pigme keçileri, evcil çiftlik hayvanları, kanguruya benzeyen patagonyalı iri tavşanları sevmek mümkün. Her mevsim yapılabilen fayton gezintileri ise karlı havada filmlerdeki sahneleri yaşatabilir.

 

DiMenna Children’s History Museum

New York Historical Society bünyesinde bulunan çocuklara adanmış bu müzede her yaştan çocukların ilgisini çekecek sergi ve aktivite var. Dört ayrı yaş grubuna göre tasarlanan müzeyi ziyaret etmeden takvimini incelemekte fayda olabilir. Doğum günü kutlamalarının da yapılabildiği müzeye ilave, NYSY'nin de sergileri görülmeğe değer.

 

 

Broadway Müzikalleri

Çocuklara uygun gösterilerin de bulunduğu Broadway müzikalleri arasında Aslan Kral, Alaeddin, Külkedisi, Oz Büyücüsü, Matilda, Anastasia gibi farklı alternatifler bulunabilir. Hatta dünya klasiklerinden uygulanmış gösteriler de seçilebilir, tek zorluk, seçim yapabilmek…

 

 

Özgürlük Heykeli

Ünlü Özgürlük Heykeli'ni ziyaret etmek için üç farklı alternatif arasında seçim yapılması gerekiyor. Heykelin tacına çıkmayı tercih edenler, New York’u çok farklı bir açıdan seyredebilir. Geziye katılmak için online bilet veya rezervasyonun mecburi olduğu geziye Ellis Adası turu eklemek tavsiye ediliyor. Kısıtlı yer sayısı olduğundan mümkün olduğu kadar erken bilet almakta fayda olabilir.

 

 

Ripley’s Believe It or Not!

Müze olarak anılan eğlenceli sergi alanı, Times Square’de bulunuyor. Dünyadaki tüm garipliklerin bulunmasına ilave interaktif sergilere katılmak da mümkün. Çocukların çok sevdiği LaseRace ile yarışmak ve haftalık lider tablosuna adınızı yazdırmak mümkün.

 

 

New York Transit Müzesi

1976 yılında Brooklyn’de açılan müze, genç nesillere ulaşım tarihini göstermeye ilave bir asır önceki mühendislik imkanları ile oluşturulan New York metro sistemine adanmış. 80 yıllık metro istasyonundaki bir şehir bloğu büyüklüğündeki müzede ziyaretçiler eski vagonlara binebilir, zaman tünelini andıran sergiler arasında gezebilirler. Serginin en eski parçasının ise New York’un ilk metrosuna ait 1907 tarihli ahşap vagonu da unutmamak gerekir.

 

 

Dylan's Candy Bar

Ralph Lauren’ın kızı Dylan tarafından açılan şekerci dükkanının sunduğu seçenek ve renkler baş döndürücü. Lolipop ağacına ilave 7000 farklı şeker ve çikolata alternatifi bulunan mağazada ayrıca şeker temalı hediyelik ve giyim eşyaları da heyecan. Cafe bölümündeki dondurmalar ise Michelle Obama, Oprah Winfrey, Madonna, David Beckham, Steven Spielberg, Al Pacino gibi ünlüler ile tüm yaştaki çocukların favorisi.

 

Empire Sate Binası

1931 yılında tamamlanan New York klasiği binanın tepesinden Manhattan seyretmek özellikle ilk defa görecek çocuklar için çok heyecan verici olabilir. Kuyrukta saatlerce beklememek için VIP Express bilet tavsiye edilen binanın 86. katına ilave, 102. katının da ziyaret edilebildiğini hatırlamakta fayda var.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.