• Arama

Chanel’in Yeni Mücevherleri İlhamını Denizcilikten Alıyor

Gabrielle Chanel’in Westminster Dükü sevgilisinin “Flying Cloud” isimli teknesinde yaptığı bütün yolculukları, markanın yeni yüksek mücevher koleksiyonuna ilham veriyor. Yelken motifleri, çapalar, halatlar, düğümler ve denizcilerin düğmeleriyle dopdolu olan koleksiyon, denizle iç içe olmayı sağlıyor.

 

 

Deniz denince akla gelen ilk eşyalardan biri olan can simitleri gibi küçük nüanslar, koleksiyonda, kolye, küpe ve yüzüklere inanılmaz bir estetik kazandırıyor. Koleksiyonun en dikkat çeken can simidi motifli parçası ise, toplamda 1.02 karatlık; 2 tane oval kesim pırlanta, 12 adet Japon incisi, lacivert taşı ve 171 adet muhteşem kesim pırlantayla 18K beyaz altından oluşturulmuş ¨Precious Float¨ adını taşıyan küpeler.

 

Koleksiyondaki bir diğer görkemli parçalardan biri hiç şüphesiz ki 2.58 karatlık armut kesim elmas, 12 adet yastık kesim mavi safir, 34 adet oval kesim mavi safir, 3 adet armut kesim mavi safir, 2 adet yuvarlak kesim mavi safir ve 1552 adet muhteşem kesim elmas ile 18K beyaz altınla oluşturulan toplamda 23.84 karatlık ¨Turqouise Waters¨ kolyesi.

 

Ağırlıklı olarak mavi renginin kullanıldığı koleksiyonda, halatları ve halat düğümlerini andıran parçalar ise, koleksiyonun mükemmelliğini tamamlarken mücevherlere de yeni bir yorum getiriyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.