• Arama

Chopard L.U.C Lunar One: 100 Şanslı Kişi İçin Çok Özel Bir Model

Chopard’ın kurucusu ayrıca saat ustası olan Louis–Ulysse Chopard’a ithafen oluşturulan L.U.C koleksiyonu çağdaş modellerle her yıl ruhunu yenileyerek yoluna devam ediyor. L.U.C  İlk kez 2005 yılında tanıtıldı ve bu yıl daha da etkileyici bir görünümle karşımıza çıkıyor. Chopard L.U.C Lunar One  modeli, 100 adet sınırlı sayıda üretildi.

 

 

Muhteşem mavi rengi ile Lunar One modeli, L.U.C ailesine yeni versiyonu ile döndü. Özellikle kadranının üzerine uygulanan güneş ışıkları dokunuşu ışığın farklılık göstererek yansımasını sağlıyor ve eşsiz rengini daha da güzelleştiriyor.

 

Kadran üzerindeki 3 adet alt kadranda yer alan komplikasyonların dengeli dağılımı, saat tutkunlarının daha da beğenisini kazanacak. Özellikle dikey fırçalanmış kadranın rengi, tüm göstergelerin daha dengeli bir tasarıma sahip olmasını sağlamış ve görsel bir şölene dönüştürmüş. Tabii ki tüm bu görsellikle uyum içerisinde olan 43 mm çapında ve 11.47 mm kalınlığında fırçalanmış gri renkli kasaya sahip.

 

 

100 adet şanslı kişinin bileğini süsleyecek olan Chopard L.U.C Lunar One’ın, saat 12 konumuna iki pencereli perpetual tarih yerleştirilmiş. Modelin 122 yılda bir ayarlanma özelliği, bu işi torunlara rahatlıkla devredebilineceğini gösteriyor.  Saat 6 pozisyonunda yer alan, Kuzey yıldızları ile süslü ay fazı bölümü gerçek astronomik ay hareketinde.

 

 

Saat göstergelerinde Romen rakamlarına yer verilmiş. Rakamların uygulanmasında ise kavisli şekil tercih edilerek, parlatılmış. Chopard’ın kendisinin geliştirdiği Calibre 96.13-L kendinden kurum mekanizması ile hayat buluyor ve modelin safir kasa arkasından da işleyişi gözler önüne serilmiş. 65 saat güç rezervi özelliği var.

 

Model birçok sertifikasyon ile komplikasyonlarının, kalitesini ve ayar üstünlüğünü onaylatmış. Kronometre sertifikası COSC ve Poinçon de Geneve işaretine sahip. Kayışı elle dikim dışı mat mavi iç kısmı ise kahverengi timsah derisi. Fiyatı ise 67.900 $

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.