• Arama

Montblanc’ın 1,8 Milyon Dolarlık Dolmakalemi

Montblanc tarihin en ünlü generali Kartacalı Hannibal Barca anısına tasarlanmış yepyeni dolmakalemi High Artistry Homage to Hannibal Barca Limited Edition ile koleksiyonerlerin başını döndüreceğe benziyor.

 

 

Milattan önce 247 – 183 yılları arasında yaşamış ve tüm zamanların en büyük askeri dehası olarak bilinen Kartacalı general Hannibal Barca anısına tasarlanan bu eşsiz dolmakalem pırlantalarla, beyaz altın ve safir taşlarla bezenmiş bir mücevher parçası gibi parlıyor. Kalemin kapağı el kesimi pırlantalarla süslü muhteşem bir fil figürü ile taçlandırılarak Hannibal’in binlerce yıl önce 37 filin de yeraldığı ordusuyla Romalılara karşı zafere atıfta bulunulmuş. Filin hortumu ile biçim bulan toka üzerinde de yine el kesimi pırlantalar göze çarpıyor.

 

18 karatlık altın ucu Kartacalı ilah Baal Hammonu temsil eden desenler ile bezenmiş. Konik yüzük üzerinde ise yine Kartaca ordusunda kullanılan zırha atıfta bulunan oymalar yeralıyor.

 

 

1,8 milyon dolarlık fiyatıyla çok yakında lanse edilecek bu eşsiz dolma kalem, filleri eşliğinde Alpleri geçerken söylediği “Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol yapacağız” sözü ile tarihe geçen Hannibal hatırasını tam anlamıyla yansıtıyor.

 

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.