• Arama

Dünyanın En Lüks Treni: Train Suite Shiki-shima

JR East grubunun Mayıs’ta doğan kardeşi Train Suite Shiki-shima, Tokyo’dan başlayan 5 yıldızlı bir yolculuk için lüks tutkunu müşterilerini bekliyor. Demiryolları yenilikçiliği ile bilenen Japon markanın üretimi olan bu tren bej ve altın renkli fütüristik tasarımı ile dikkatleri çekiyor. Kuzeni olan Shinkansen modellerinin aksine hızdan önce keyif ve görselliği ön plana çıkaran tren, Platform 13.5’de misafirlerini şampanyalar eşliğinde bekleyen çalışanları ile karşılıyor.

 

 

Tokyo’dan Kanto, Tohoku ve Hokkaido’ya 110kph hızla giden trende iki katlı süit odalar, Michelin yıldızlı şef Katsuhiro Nakamura’nın önderliğinde hazırlanmış bir menüye sahip yemek vagonu, 24 saat hizmette olan özel kahya servisi ve piyano resitalleri gibi baştan çıkarıcı hizmetler bulunuyor. Trenin en ön ve arka vagonlarında ise konuklar doğanın tadını çıkarabilsin diye panoramik bir seyir alanı yaratılmış.

 

Ultra lüks trenin tasarımı, bir zamanlar Porsche ile yaptığı işbirliğiyle dikkat çeken Ken Kiyoyuki Okuyama’nın elinden çıkma. “Geçmiş ve geleceği bir araya getirmek için Japon kültürünün temel taşlarından ilham aldım.” diyen tasarımcı ilhamını teknoloji ve tradisyonel kültürden aldığını belirtiyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.