• Arama

Yakutun Tutkulu Hikayesi Kitap Oldu

Bu yıl Thames and Hudson tarafından yayımlanan ¨Ruby¨ kitabı, mücevherlerin kralı yakutla ilgili yayınlanmış olan en tutkulu kitap olma özelliğini taşıyor. Aşk, saadet ve korumayla ilişkilendirilmiş şehvet dolu bu mücevherin uzun tarihini keşfeden kitap, aynı zamanda yakut mücevheratının asil ve özel koleksiyonlarında bile daha önce hiç görülmemiş nadideleri de bulunduran, dünyanın en önemli ve ünlü 60 parçasını vitrine çıkarıyor.

 

Van Cleef & Arpels

Bulgari

 

Yüzyıllardır hüküm süren yakutların klasik görüntülerinin yanı sıra; imparatorlardan imparatoriçelere, krallardan kraliçelere ve Maharani’lerden Hollywood’a kadar bir dizi çekici stil ikonunun favori yakut mücevherlerini takmalarının da gösterildiği kitap oldukça dikkat çekiyor.

 

 

¨Çevremizde birçok renkle yaşıyoruz ama kimin önüne bir yakut koysanız kırmızının canlılığına bakmaktan kendini alıkoyamaz¨ -Joanna Hardy, Mücevher Uzmanı

 

30 yılı aşkın bir süredir mücevher uzmanlığı deneyimiyle bu kitabı yazan Joanna Hardy, bu taşın dışında tutku yaratan başka bir renkli taş olmadığına inanıyor. Birmanya’nın efsanevi madenleri ve Çin’in antik ipek ticaret yolundan son zamanlarda keşfedilen Mozambik’in yakut deposuna kadar kırmızı mücevherin büyüleyici tarihine doğru sizi yolculuğa çıkaran bu kitapta; Bulgari, Van Cleef & Arpels ve Cartier gibi mücevher duayenlerinin tasarımlarını görmek mümkün.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.