• Arama

Aston Martin’den İlk Rezidans Projesi

Efsanevi otomobil ve sürat teknesi tasarımları ile ünlü İngiliz markası Aston Martin, Miami’deki ilk rezidans projesiyle gayrimenkul sektöründe boy göstermeye hazırlanıyor. G&G Business Developments firması ile ortaklaşa geliştirilen bu proje, markanın “Yaşama Sanatı” felsefesinin özgünlük ve inovasyon gibi değerlerini yansıtan 66 katlı kulede hayat buluyor.

Pırıltılar saçan kıvrımlı kule, markanın efsanevi DB5 otomobilinin seksiliğini mimari olarak yansıtmakta. Herhangi bir Aston Martin otomobilindeki tüm iç detayları barındıran komplekste ev sahiplerinin olası tüm talepleri düşünülmüş. Sonsuzluk havuzu, sky bar, gym, sanal golf sahası ve spa gibi hizmetlerin yeraldığı 4 katlı eğlence bölümü, 24 saat hizmet veren butler servisi, kendi kendine park sistemi ve yelkenli yatlar için özel rıhtımlar bunlardan sadece birkaçı.

3,5 metreye varan tavan yüksekliği, geniş cam pencereler, özel mutfaklar, beyaz mermer döşeme, özel balkon alanları olan 1-5 yatak odalı dairelerinin yanısıra, kompleks Biscayne Körfezi ve Atlantik Okyanusu'nun kıyısında panoramik manzaralar sunan 2000 metrekarelik penthouse’u ile lüks yaşama yeni tanımlar getiriyor. 

Kullanılan renkler, tasarım detayları ve malzemeler Aston Martin’in tasarımcısı Marek Reichman’ın eseri. Residans sahiplerine kendi evlerini dizayn ederken Reichman ile birlikte çalışabilme fırsatı da sunulmuş. Her bir residansta el dikimi deri kapı kolları, artisan detaylar, karbon fiber mobilyalar gibi markanın karakteristik unsurları kullanılmış.

2021 yılında tamamlanacak olan residansta normal dairelerin fiyatları 600 bin dolardan başlayıp 8,5 milyon dolara kadar yükselirken penthouse dairelerin satış fiyatları ise 14 ila 50 milyon dolar arasında değişiyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.