• Arama

Rafael Nadal'ın Yeni Yatı MCY 76

Başarılı kariyerinde birçok “ilk”i barındıran İspanyol tenisçi Rafael Nadal denize olan tutkusunun peşinden gitti ve kendisine Monte Carlo Yachts serisinin ödüllü modeli MCY 76'yı satın aldı.

16 kez Grand Slam'i kazanan ve tüm zamanların en iyi tenisçisi olarak kabul edilen 31 yaşındaki sporcu en son 2017 US Open'da şampiyon olmuştu.

Çocukluğundan bu yana denize tutkun olduğunu söyleyen Rafael Nadal, teknesi MCY 76 ile ilk kez 2015 yılındaki Cannes Yachting Festival'da tanışmış. Tekneyle ilk görüşte aşk yaşayan tenisçi iki yıl sonra, yani bu yaz, Cannes Yachting Festival'a tekrar giderek Monte Carlo Yachts yetkilileriyle görüşmüş ve Beethoven adını verdiği tekneyi satın almış.

“MCY 76 da tıpkı Rafael Nadal gibi birçok ödüle sahip. Zaten benzersiz bir tasarıma sahip olan model, Nadal'ın da bazı talepleri üzerine yeniden elden geçirildi ve tamamen kişiye özel eşsiz bir tekne haline geldi.”

- MCY Pazarlama ve İletişim Müdürü Federico Peruccio

23,5 metre boyundaki motoryat MCY 76'nın iç ve dış tasarımı İtalyan tasarım ekibi Nuvolari Lenard'a ait. Üç ya da dört kamaralı olarak tercih edilebilen model, sekiz misafir ve iki mürettebat ağırlayabiliyor. Flybridge ve bimini top'lı MCY 76, 31 knot hıza ulaşıyor. Model başüstü, flybridge ve havuzluktaki geniş oturma grubuyla misafirlerine denizle kesintisiz bir iletişim sağlıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.